خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

همه چيز درباره ي اپي ‌ليدي

15 دی 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- يكي از روش هاي رايج زدودن موهاي دست، پا و گاهي هم موهاي صورت و ناحيه ي كشاله ران، استفاده از دستگاه اپي ليدي است.
دكتر بهروز باريك بين، متخصص پوست و مو وعضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي درباره ي اپي ليدي به هفته نامه سلامت اين گونه مي گويد:
اين دستگاه در زدودن موها كاملا موثر است، اما بر خلاف ليزر درماني باعث كاهش دايمي موها نمي شود بلكه بسته به نوع دستگاه و حالتي كه انتخاب مي شود، مي تواند موها را بكند(اپيلاسيون نمايد) يا آن ها را قطع كند(مثل تيغ).
امروزه دستگاه هاي بسيار ظريفي ساخته شده اند كه مي توانند موهاي خيلي كوتاه را هم بردارند. اين دستگاه ها محور چرخنده اي دارد كه به واسطه ي طراحي جالبي كه در آن به كار رفته، با گيره هايي موها را گير مي اندازد و آن ها را از ريشه مي كنند؛ شبيه به كاري كه در بند انداختن يا اپيلاسيون با موم گرم انجام مي شود. بنابراين استفاده از دستگاه اپي ليدي روشي موقتي در زدودن موهاي بدن است، نه روشي دايمي.
البته بعضي ها پس از استفاده از دستگاه اپي ليدي دچار حساسيت پوستي و علايمي مانند گرمي، قرمزي و خارش مي شوند. براي اين افراد راه كارهايي وجود دارد كه اين علايم حساسيت به حداقل برسد:
* بهتر است هميشه اپي ليدي را بعد از حمام يا دوش گرفتن با آب گرم مايل به داغ استفاده كنيد. آب داغ باعث باز شدن روزنه ي موها در پوست شده و ريشه ي موها را آرام و راحت مي كند و لذا مو راحت تر از ريشه كنده مي شود.
يادتان باشد كه دستگاه اپي ليدي يك دستگاه الكترونيكي است و نبايد آب به آن بخورد؛ زيرا خراب خواهد شد.
* حركت دستگاه بايد به سمت جهت رويش موها باشد، بر خلاف زدودن موها توسط تيغ كه نياز به حركت تيغ در خلاف جهت رويش موها دارد.
اپي ليدي به گونه اي طراحي شده كه در جهت رويش موها بهتر كار مي كند.
راهنماي خريد و استفاده از اپي ليدي
دكتر گلرخ ثريا در اين باره، 12 نكته ي زير را يادآوري مي كند:
باتري دار بهتر است يا برقي؟
اين نكته ي خيلي مهمي است كه بايد هنگام خريد اپي ليدي به خاطر داشته باشيد. معمولا اين وسايل در دو نوع برقي و باتري دار در بازار موجود هستند. انواعي كه با باتري قابل شارژ كار مي كنند براي مسافرت مناسب تر هستند ولي به خاطر داشته باشيد قبل از اولين استفاده از اين وسيله بايد باتري آن را 8 تا 12 ساعت شارژ كنيد و همواره به ياد داشته باشيد كه قبل از استفاده، دستگاه شما شارژ داشته باشد.
تيغه ها درست مي چرخند؟
بعد از برداشتن درپوش اپي ليدي، به حركت تيغه ها دقت كنيد تا حركتي درست و در جهت مناسب داشته باشند تا به پوست شما آسيبي وارد نكنند. اگر تيغه ها درست نمي چرخند، تا تعمير كامل دستگاه از آن استفاده نكنيد.
مرطوب كننده، ممنوع!
فراموش نكنيد قبل از برداشتن موها با اپي ليدي بايد پوست تان را از هر گونه آلودگي پاك كنيد. مي توانيد محصولات مناسب پوست تان را به كار ببريد. بهتر است قبل از استفاده از دستگاه موكن، موها با آب گرم يا ولرم مرطوب شده باشد. يك شگرد ديگر براي بهتر عمل كردن اپي ليدي اين است كه قبل از استفاده از آن موهاي تان را در جهت خلاف جهت رويش مو، ليف بزنيد. اين عمل باعث مي شود موها از حالت خوابيده روي پوست خارج شوند و بهتر به وسيله دستگاه گرفته و برداشته شوند. درست قبل از استفاده از اپي ليدي پوست و موي تان را خشك كنيد و از هيچ گونه مرطوب كننده، لوسيون يا پودر روي پوست تان استفاده نكنيد چون موها به هم مي چسبند و به وسيله دستگاه گرفته نمي شوند.
كشيدن پوست يادتان نرود:
براي اين كه موها بهتر و راحت تر كنده شوند، پوست تان را بكشيد. اين كار را مي توانيد با كشيدن پوست تان زير انگشتان تان انجام دهيد. اپي ليدي را با اندكي زاويه قبل از روشن كردن روي پوست تان بگذاريد. به آرامي اپي ليدي را در شكل هاي دايره اي روي پوست تان سُر دهيد و از اعمال فشار خيلي زياد هم خودداري كنيد. در هنگام استفاده از اپي ليدي روي نواحي حساس بدن تان دقت كنيد (مانند داخل بازو و پشت زانو) در اين حالت بهتر است عضو را به صورت افقي نگه داريد و از اپي ليدي استفاده كنيد.
از ضد حساسيت استفاده كنيد:
اگر شما اصرار داريد كه بلافاصله پس از استفاده از اپي ليدي از كِرِم هاي مرطوب كننده استفاده كنيد، انواعي را انتخاب كنيد كه مخصوص پوست هاي حساس هستند و از التهاب و بر افروختگي و حساسيت پوست شما پس از استفاده از اين وسيله پيشگيري مي كنند.
استفاده از ويتامين E خالص هم خوب است، چرا كه باعث التهاب پوست نمي شود و ازطرفي هم باعث بهبود سايش هاي خفيف پوستي در اثر تماس تيغه هاي دستگاه با پوست مي شود. اگر التهاب پوست شما بيش از 24 ساعت باقي ماند، با پزشك تماس بگيريد.
اپي ليدي را تميز كنيد:
اين خيلي مهم است كه اپي ليدي تان را بلافاصله پس از مصرف تميز كنيد. يك مسواك برداريد و موهاي اضافي درون آن را بيرون كنيد. سپس در پوش آن را روي تيغه ها بگذاريد.
بعد از حمام استفاده كنيد:
بهتر است اپي ليدي را درست پس از خارج شدن از حمام استفاده كنيد چون آب گرم باعث مي شود موهاي شما از ريشه شل شوند، منافذ پوست شما باز شوند و به اين ترتيب موها خيلي راحت تر كنده شوند. فراموش نكنيد اپي ليدي يك دستگاه برقي است، بنابراين آن را در حمام و يا در مجاورت آب استفاده نكنيد چون خطر برق گرفتگي وجود خواهد داشت.
وقتي موها جوانه بزنند:
براي استفاده از اپي ليدي لازم نيست شما مدت خيلي زيادي صبر كنيد. كافي است موهاي زايد اندكي جوانه بزنند. فراموش نكنيد موها در اين اندازه به بهترين نحو جذب دستگاه اپي ليدي مي شوند. اگر موها خيلي بلند باشند برداشتن آن ها با اين دستگاه دشوار خواهد بود.
جلوي التهاب پوست را بگيريد:
در برخي از انواع دستگاه هاي اپي ليدي، كرم هاي مخصوص وجود دارد كه بايد آن را بلافاصله پس از مصرف دستگاه روي موضع بماليد تا از التهاب پوست جلوگيري كنيد. توصيه ما اين است كه اگر اپي ليدي شما از انواع معتبر است، مي توانيد با خيال آسوده از اين كرم هاي ضد حساسيت، بلافاصله پس از استفاده از اپي ليدي، استفاده كنيد.
وسيله اي كاملا شخصي است؛ قرض ندهيد:
گر چه اپي ليدي را مي توان با محلول هاي ضد عفوني كننده، پاك كرد و تعداد باكتري هاي سطح آن را كاهش داد ولي اين وسيله، وسيله اي كاملا شخصي است چون هنگامي كه موها از ريشه كنده مي شوند، ممكن است توام با اندكي خون ريزي باشد و امكان انتقال بيماري هاي ايدز و هپاتيت از طريق استفاده مشترك از اين وسيله وجود خواهد داشت. فراموش نكنيد اين ميكروب ها فقط از طريق استريل كردن از بين مي روند و شما نمي توانيد اين دستگاه را استريل كنيد.
حساس ها مراقب باشند:
پوست بعضي افراد فوق العاده حساس است و پس از كندن موها از ريشه به وسيله ي اين دستگاه دچار حساسيت هاي شديد مي شود البته مقداري حساسيت پس از استفاده از اپي ليدي طبيعي است ولي اگر در روزهاي پس از استفاده از اين وسيله، همواره پوست شما دانه دانه هاي قرمزي داشت، بايد استفاده از اين وسيله را كنار بگذاريد و به سراغ روش هاي ديگر حذف موهاي زايد برويد.
انواع ارتعاشي را امتحان كنيد:
گاهي برخي از انواع دستگاه هاي موكن داراي بخش هايي هستند كه باعث وارد آمدن لرزش هايي به پوست و مو مي شوند و اين باعث مي شود موها مستقيم شده و راحت تر به وسيله اين دستگاه برداشته شوند.
اگر شما با كندن موها با استفاده از اين دستگاه مشكل داريد، توصيه ي ما اين است كه اين انواع را امتحان كنيد.

خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a