خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

آلمانی ها عاشق مدهای خوردنی ایران

14 دی 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- یک هموطن مسجد سلیمانی ساکن اشتوتگارت، کتابی آشپزی به نام شادکامی ایرانی نوشته و کلاسی نیز برای آموختن رموز این شادکامی به راه انداخته است. به تماشای جلوه هایی از اشتیاق آلمانی ها به مطبخ ایرانی بشتابید.

رضا حیدری کاهکش یک جنوبی خونگرم و پرکار از چند سال پیش تاکنون در اشتوتگارت به آلمانی ها درس آشپزی ایرانی می دهد. آشپزی شغل دوم او و دریچه ای برای پیوند با مردم و تبادل فرهنگی است.
شاگردان کلاس آشپزی از نوجوانان شانزده ساله تا سالمندان بالای هفتاد سال هستند. شکم بی هنر پیچ پیچ، پیر و جوان نمی شناسد.
برخی آلمانی ها پلوپز را دیده اند اما تازه در این کلاس است که با آبکش کردن برنج و دم کردن چلوی ایرانی آشنا می شوند. یک آشنایی هیجان انگیز با مزه ای یگانه!
غذاهای ایرانی به تعادل و ظرافت شهرت دارند و زمان می خواهند تا آرام آرام قل بزنند و جا بیفتند. غذاهای ایرانی با اجاق سر و کار دارند و نه با زودپز، پلوپز یا مایکروویو.
آماده سازی مایه ته چین با مشارکت دوستداران چلومرغ و انتظار مشتاقانه شاگردان مبتدی برای استشمام عطر زعفران.
شاگرد اول کلاس آب روغن نهایی را روی زرشک پلو می ریزد: زرشک تفت داده در زعفران و شکر و آبلیمو. دیگران هم در صف ته دیگ ایستاده اند.
بوی زعفران و روغن داغ روی چلو که بلند می شود، بزاق شاگردان شروع به ترشح می کند. جواهرپلو با خلال پرتقال، پسته و زرشک. زمرد و لعل و یاقوتی که روی چلو پاشیده می شوند. قلقلی کردن گوشت برای شیرین پلو و پاک کردن دسته های سبزی خوردن. یک پیشدستی کوچک نعنا و ترخون و ریحان و مرزه از ملزومات سفره ایرانی است. آلمانی ها سبزی خوردن را به نام سالاد ایرانی می شناسند.
حین سبزی پاک کردن می توان مرتکب معصیت شد و کمی هم غیبت کرد. در این کلاس هم گرم کردن قابلمه ها مجاز است، هم خنک کردن دل. کافی است بعد از کلاس دهان تان را آب بکشید. معجون حاضر است: عدس پلوی ابریشمی با کوفته قلقلی، خرما، کشمکش و البته ته دیگ که سر تصاحب آن ممکن است دعوا شود. مسمای بامیه بادمجان، غذایی از جنوب ایران با گوشت گوسفند. آلمانی ها پیشداوری در مورد بدبو بودن گوشت گوسفند را با ادویه و سبزیجات معطر فراموش می کنند.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a