خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

آداب خرید

13 دی 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- زمستان كه فرا مي رسد، خيلي ها به فكر خريد لباس زمستاني مي افتند. اگر خيلي خوش اقبال باشيد، در پايان فصل زمستان سال پيش لباس هاي مورد نيازتان را در حراج هاي آخر فصل فروشگاه ها خريداري كرده ايد ولي اگر اين كار را نكرده ايد و قصد خريد پوشاك زمستاني را در اول فصل داريد، خودتان را بايد براي خريد لباس هايي گران آماده كنيد. بستگي دارد كه چه بودجه اي را در نظر گرفته ايد ولي خريد پوشاك زمستاني هم اصولي دارد كه اگر اين اصول را رعايت كنيد، مي توانيد خريد مناسبي داشته باشيد.
● باراني
باراني را شما مي توانيد در سه فصل پاييز، زمستان و بهار مورد استفاده قرار دهيد. باراني هاي موجود در بازار در انواع زنانه، مردانه و بچگانه در دسترس شما هستند. باراني را مي توانيد در روزهاي باراني و برفي بپوشيد. شما مي توانيد لايه آستر باراني را جدا كنيد و در روزهايي كه هوا گرم تر است، باز هم از باراني تان استفاده كنيد. اگر در شهرهاي شلوغ و آلوده اي مانند تهران زندگي مي كنيد، خريد باراني هايي كه رنگ هاي تيره تري دارند مانند مشكي، خاكستري، قهوه اي مناسب تر است چون كمتر كثيف مي شوند و نياز به شستشوي كمتري دارند.
● دستكش
دستكش هاي موجود در بازار در انواع چرمي، جير و پشمي يافت مي شوند. به طور معمول، دستكش هاي چرمي گرمي زيادي به دستان شما نمي دهند مگر اينكه در داخل آن آستري دوخته شده باشد. اين دستكش ها بيشتر جنبه فانتزي دارند و قيمت شان هم از انواع ديگر دستكش بالاتر است. اگر مي خواهيد با پرداخت هزينه اي معقول، از دستان تان در برابر سرما محافظت كنيد، دستكش هاي پشمي را انتخاب كنيد. تنوع رنگ اين دستكش ها نيز زياد است. دستكش ها در مدل هاي جعبه اي، انگشتي ساده، نيم بند انگشتي، كلاه دار يا جعبه اي دكمه دار وجود دارند كه انتخاب آن به سيلقه شما بستگي دارد. اگر دست تان داخل دستكش چرمي بوي عرق مي گيرد، براي رفع بوي عرق مي توانيد در زير آن دستكش نخي بپوشيد. فراموش نكنيد اگر شغل تان طوري است كه بايد در فضاي آزاد كار كنيد و يا هنگامي كه در زمستان از منزل خارج مي شويد، حتما دستكش بپوشيد چرا كه دست ها يكي از اولين قسمت هاي بدن است كه شما سرما را از آنجا احساس مي كنيد. استفاده از دستكش براي كوهنوردان و افرادي كه مبتلا به بيماري هاي مفاصل دست هستند، ضروري است.
● كاپشن و ژاكت و پالتو
كاپشن، پوشاكي زمستاني است كه از آن جهت طرفداران زيادي دارد كه شما مي توانيد آن را روي لباس هايتان بپوشيد و هر زمان گرمتان شود به آساني آن را از بدن تان خارج كنيد. كاپشن ها انواع معمولي، كلاه دار و ضد آب دارند. كاپشن هايي كه درون شان از پر و پشم شيشه استفاده شده است، گرم ترند ولي براي شستشوي كاپشني كه در داخلش پر به كار رفته است، دقت كنيد. بهتر است شستشوي آن را به خشك شويي بسپاريد چون در صورتي كه به خوبي و درست شسته نشوند، پرز خواهند داد و لباس هايتان منظره بدي مي گيرند. خريدن كاپشن هاي كلاه دار به صرفه تر است. از طرف ديگر، شايد قيمت بيشتري مي پردازيد ولي كاپشن هاي ضد آب شما را در برابر خيس شدن در برابر باران و برف زمستان محافظت مي كنند. ژاكت ها را هم مي توانيد در منزل خودتان ببافيد و يا آنها را به صورت آماده خريداري كنيد. ژاكت ها اغلب از الياف طبيعي بافته مي شوند. بنابراين براي هواي بسيار سرد مناسب اند و مي توانيد آنها را در زير كت و يا مانتو خود بپوشيد. پالتوها انواع كوتاه و بلند دارند و مطمئن ترين لباس براي گرم نگه داشتن شما در سرماي زمستان هستند. مزيت پالتو بر كاپشن و ژاكت اين است كه كمر، پهلوها و پاهاي شما را مي پوشاند.
● چكمه و پوتين
كفش هاي معمولي براي گذراندن فصل سرد سال مناسب نيست چون نه گرماي كافي دارند و نه كف آنها براي راه رفتن روي برف و يخ مناسب است. چكمه هاي موجود در بازار انواع ساده، كوهنوردي، اسپورت، ساق دار و نيم پوتين را دارند. كف چكمه عاج دار است بنابراين در برف و يخ فرو رفته و گير مي كند و شما را از سر خوردن محافظت مي كند. هنگام خريد چكمه به استاندارد بودن آن توجه كنيد. چكمه ها نبايد ساق پاي شما را فشار دهند و يا خيلي سنگين باشند.
● بلوز پشمي
پيراهن پشمي هميشه ما را به ياد روزهاي سرد زمستاني مي اندازد. پشم از پوست و پوشش حيوانات به دست مي آيد. همه لباس هاي پشمي زبر نيستند، انواعي نيز وجود دارند كه از الياف نرم تر بافته شده اند. الياف پشم، مجعد و پيچ خورده هستند و به همين دليل پارچه هاي پشمي حالت اسفنجي پيدا مي كنند و باعث مي شوند كه عايقي در اطراف بدن به وجود آيد. لباس هاي پشمي در برابر آلودگي و گرد و خاك مقاوم اند. به مرور زمان ساييدگي و پاره شدن ندارند. اگر آنها را بكشيد دوباره به حالت اوليه خود بازمي گردند. اگر دوست داريد پيراهن پشمي شما تا سال آينده باقي بماند بايد در شستشو و نگهداري آن دقت كنيد. حتما پيراهن پشمي را با دست بشوييد و به آن وايتكس نزنيد، آن را به جاي آنكه روي طناب پهن كنيد تا خشك شود روي يك سطح مسطح پهن كنيد. از آب سرد و پودر لباس شويي اندكي استفاده كنيد.
● لباس هاي نايلوني
لباس هاي نايلوني چون حجم كمي دارند، در زمستان طرفداران زيادي در ميان خانم ها دارند چون مي توانند اين لباس ها را به آساني و بدون چاق تر به نظر آمدن در زير مانتو و يا پالتوي خودشان بپوشند. نايلون از الياف مصنوعي است بنابراين بعضي افراد به آن حساسيت دارند و پس از پوشيدن اين لباس ها، پوست شان دچار خارش و قرمزي خواهد شد. لباس هاي نايلوني گرماي كمي دارند اما شستن آنها آسان است. لباس هاي نايلوني نرم و بادوام هستند. براي شستشوي لباس هاي نايلوني تان مي توانيد آنها را درون ماشين لباس شويي بيندازيد. از آب گرم براي شستشوي آنها استفاده كنيد و در آخر براي آب كشيدن آن از نرم كننده استفاده كنيد. نايلون به آساني در زير اتوي داغ جمع مي شود و لباس تان غيرقابل استفاده خواهد شد، بنابراين درجه حرارت اتو را تنظيم كنيد. اگر به نايلون حساسيت داريد مي توانيد در زير لباس هاي نايلوني خودتان لباسي سبك نخي بپوشيد. لباس هاي نايلوني جذب رطوبت بسيار پاييني دارند و بسيار قوي و محكم هستند و مي توانيد روي چند سال استفاده از آنها حساب كنيد.
1) بعدازظهر به خريد برويد:
بهترين زمان براي خريد چكمه و پوتين، بعدازظهر است چون پاها صبح ها كوچك تر هستند. در طول استراحت چند ساعت در شب ها، پاها اندكي كوچك تر از اندازه واقعي خود به نظر مي آيند. بنابراين اگر شما چكمه اي را صبح امتحان كرديد و اندازه پاي شما بود، ممكن است هنگام عصر برايتان تنگ شده باشد. بهترين زمان براي خريد چكمه بعدازظهر است كه بتوانيد چكمه اي را تهيه كنيد كه اندازه پايتان باشد و بعدها پايتان را نزند و دچار دردسر نشويد.
2) يك شماره بزرگ تر بخريد:
در فصل زمستان اغلب داخل چكمه، جوراب ضخيم پشمي يا حوله اي مي پوشيد. بنابراين هنگامي كه براي خريد چكمه مي رويد، آن را نيم يا يك شماره بزرگ تر بخريد تا چكمه و پوتين جديدتان پاهايتان را نزند و به راحتي بتوانيد جوراب مورد نظرتان را درون كفش بپوشيد و احساس گرما كنيد.
3) پوتين هاي خيس را كنار شوفاژ نگذاريد:
بعضي ها وقتي پوتين هايشان در اثر راه رفتن در برف و يخ خيس مي شود، آن را كنار شوفاژ مي گذارند تا خشك شود ولي با كمال تعجب خواهند ديد پس از خشك شدن، شوره هاي نمك روي كفش باقي مانده و ظاهر نازيبايي به آن مي بخشد. براي خشك كردن چكمه تان چند ورق روزنامه باطله دور آن بپيچيد و بگذاريد يك صبح تا شب باقي بماند. روزنامه رطوبت كفش را به خود جذب كرده و آن را خشك خواهد كرد بدون اينكه كفش تان شوره بزند. شما مي توانيد با محلولي از آب و سركه نيز شوره هاي كفش تان را پاك كنيد و سپس با پارچه اي پنبه اي مرطوب، آن محلول و شوره را از روي چكمه تان بزداييد و سپس چكمه تان را واكس بزنيد.
4) نگذاريد ساق چكمه هايتان خم شود:
عيب چكمه هاي ساق بلند اين است كه محض اينكه اين چكمه ها را از پاهايتان بيرون مي آوريد، ساق آن به يك طرف خم مي شود و ممكن است ساق چكمه ترك بردارد و يا از شكل اصلي خود خارج شود. براي جلوگيري از اين كار شما بايد براي چكمه هاي ساق بلندتان قالبي از روزنامه يا لوله هاي مقوايي خريداري كنيد. مي توانيد لوله هاي مقوايي را از پارچه فروشي ها بگيريد و يا چند روزنامه را لوله كنيد و درون ساق پوتين جاي دهيد تا عمودي در جا كفشي باقي بمانند.
5) پوتين عاج دار بخريد:
پوتين يا چكمه اي كه براي فصول سرد سال مي خريد، بايد كفش عاج دار يا شياردار باشد تا در برف و يخ ليز نخوريد. اگر ته پوتين شما اين خصوصيت را ندارد، مي توانيد كف آن، كفي شياردار بچسبانيد و يا با يك عدد ورق سمباده زبر، كف كفش را سمباده بكشيد تا زبر شود.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران