خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

هنرمندان جدید معرفی می‌شوند

3 دی 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- دومین اکسپوی عکس تهران در حالی کار خود را آغاز کرد که مانند سال قبل از چهره های سینمایی استفاده نشده است و بنا به گفته مدیر این اکسپو تلاش شده که هنرمندان جدیدی به جامعه معرفی شوند.
خانه مد ایران
نشست خبری دومین اکسپوی عکس تهران با حضور علی جمشیدی مدیر گالری شمس و دبیر این اکسپو و جمشید حقیقت شناس هنرمند نقاش و مدیر امور نگارخانه های خانه هنرمندان صبح امروز 30 آذرماه در تالار امیرخانی خانه هنرمندان برگزار شد.
در ابتدای این نشست حقیقت شناس گفت: این اکسپو بانی بزرگترین نمایشگاه و فروش عکس در کشور است و امیدواریم که با برگزاری دومین اکسپوی عکس تهران جایگاه درست عکس بخصوص در زمینه فروش در ایران شناخته شود.
خانه مد ایران
وی افزود: اکسپوی عکس مجموعه ای از رویکردها و گرایشات هنرمندان و خریداران است و این اکسپو باید فضای آزادی در انتخاب اثر به خریداران عکس ارائه دهد.
وی در مورد قیمت گذاری آثار توضیح داد: ما می خواستیم سقف قیمت برای اکسپو رعایت شود. در حقیقت قصد ما این است که این اکسپو روند رو به جلویی داشته باشد.
حقیقت شناس در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در مورد اینکه آیا این نمایشگاه نیز مانند چند نمایشگاه اخیر خانه هنرمندان با پایین آوردن تابلو از روی دیوار روبه رو می شود؟ گفت: دیروز یکی از هنرمندان به من مراجعه کرد و گفت که عکس من حذف شده است. من با عدم نمایش آثار مخالفم. به عقیده من ما نباید چیزی را حذف کنیم بلکه منتظر این باشیم که جامعه و خود هنرمندان برخی آثار و سوژه ها را حذف کنند.
خانه مد ایران
وی در مورد خرید اثر از دومین اکسپوی عکس تهران توسط خانه هنرمندان توضیح داد: روزی که من وارد خانه هنرمندان شدم 12 سال از فعالیت این مرکز می گذشت اما متاسفانه هیچ مکانیزمی برای خرید یا فروش آثار وجود نداشت و در حقیقت هنرمندان امکان فروش درست آثار خود را نداشته اند.
مدیر امور نگارخانه های خانه هنرمندان از تلاش خود برای ثبت نام خانه هنرمندان به عنوان یک مکان برای فروش آثار هنری در ذهن مردم و خریداران آثار هنری خبر داد و بیان کرد: ما سعی کردیم که از این نمایشگاه نیز خرید داشته باشیم.
وی افزود: تمام تلاش ما این است که آثار هنری گردش داشته باشد یعنی کسی که آن را می خرد امکان فروشش را نیز داشته باشد تا در یک پروسه بحث خرید و فروش آثار هنری نزد مردم نهادینه شود.
خانه مد ایران
حقیقت شناس در پایان سخنان خود با ذکر این جمله که قطعا قیمت های آثار در این نمایشگاه واقعی نیست، گفت: یک اثر هنری تا در پروسه خرید و فروش نیفتد قیمت واقعی خود را نمی یابد.
در ادامه علی جمشیدی گفت: اتفاقی که امسال افتاد بدنبال حرکت سال قبل ما بود. ما امسال استقبال خوبی از سوی هنرمندان جوان داشتیم و بیش از 450 هنرمند با 2000 هزار فریم عکس به ما مراجعه کردند.
وی افزود: دومین اکسپوی عکس تهران یک کار ستادی پنج ماهه داشت و توانست 238 فریم عکس از 238 هنرمند را برای فروش و نمایش آماده کند. تلاش امسال ما این است که هنرمندان ناشناخته و جوان بتوانند خود را مطرح کنند. برای ما در دومین اکسپوی عکس تهران تکنیک مهم نبود بلکه بر کیفیت عکس حساسیت داشتیم.
مدیر دومین اکسپوی عکس تهران در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در مورد اینکه چرا برخی عکس ها قیمت ندارد؟ گفت: مشکلی که در این اکسپوی داشتیم این بود که برخی هنرمندان به تلاش ما برای فروش آثار واقف نبودند. به فروش رساندن عکس مشکلات خاص خود را دارد زیرا تصویری که برخی هنرمندان با سابقه از قیمت عکس دارند با برداشت بازار کاملا فرق می کند.
وی ادامه داد: برخی کارها قیمت ندارند و صرفا برای نمایش هستند. یک اثر برای فروش باید با گردش عرضه و تقاضای هنر عکاسی تناسب داشته باشد تا قیمت گذاری شده و به فروش برسد.
جمشیدی در جواب به سئوالی در مورد ارائه چندین عکس از خودش در این اکسپو توضیح داد: کار من یک فضای چیدمانی دارد به همین خاطر برای ارائه آن به یک فضا نیاز داشتم. اثر من کار نمایشی است و تلاشی برای فروش آن نشده است.
وی خاطرنشان کرد: ما در جامعه ای قرار داریم که هنرهای معاصر ما دچار مارکت زدگی شده اند. خیلی وقت ها می بینیم فروش غیر واقعی اعلام شده و یا قیمت های بالای نادرست در رسانه ها درج می شود که همه اینها باعث می شود در جریان قیمت آثار هنری برای هنرمندان شبهه بوجود بیاورد.
مدیر گالری شمس خرید و فروش آثار هنری در ایران را امری جوان دانست و گفت: 5-6 سال است که توجه دنیا به هنرهای معاصر کشور ما جلب شده است. دو راه برای توسعه مارکت هنر داریم اول اینکه کارهای تئوریک بکنیم و دومین راه این است که از طریق آزمون و خطا و اجرای پروژه های فروش آثار هنری به یک روند منطقی برسیم که به عقیده من دومین اکسپوی عکس تهران راه دوم را انتخاب کرده است.
خانه مد ایران
وی بیان کرد: حرکت سال گذشته ما یک حرکت تمام عیار نبود بلکه فعالیتی مقدماتی بود پس از همه چهره هایی که در این عرصه کار می کنند استفاده کردیم اما شخصیت امروز اکسپوی عکس مانند سال پیش نیست و ما تمام توجه مان را به خود عکس و کیفیت آن معطوف کردیم تا چهره های جدید معرفی شوند.
جمشیدی در پایان این نشست در مورد اینکه در اکسپوی سال قبل شاهد حضور چهره های سینمایی در میان عکاسان بودیم آیا این روند امسال نیز ادامه دارد؟ گفت: امسال از تقوایی و چند هنرمند خوب دیگر عکس داریم ولی همانطور که گفتم برخی اشتباهات اکسپوی سال قبل را تکرار نکردیم و قصد داریم هنرمندان جدیدی به جامعه هنر معرفی کنیم.
دومین اکسپوی عکس تهران علاقه مندان به هنر عکاسی، جمعه 29 آذر در نگارخانه های خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.
در دومین اکسپوی عکس تهران که توسط نگارخانه شمس و با همکاری خانه هنرمندان ایران برگزار می شود 238 عکاس آثار خود را برای فروش عرضه کرده اند.
خانه مد ایران
در دومین اکسپوی عکس تهران همچنین دو هنرمند فرانسوی از هنرمندان شناخته شده دنیا با آثار ویدئوآرت و عکس نقاشی حضور دارند. یک ویدئوآرت با موضوع شعر به زبان فارسی و فرانسه اثر "جان پیر بریدیگیو" و یک عکس نقاشی با موضوع زن ایرانی اثر "ماری پیر دکویپر" در این اکسپو به نمایش در می آید.
خانه مد ایران
علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند از 29 آذر تا 9 دی به نگارخانه های خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a