خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

گالری‌های تهران در آخرین روزهای پاییز داغ می‌شوند

30 آذر 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- گالری ها و مراکز فرهنگی تهران در واپسین روزهای پاییز با برگزاری نمایشگاه های متنوعی از هنرهای تجسمی، میزبان علاقه مندان به فرهنگ و هنر هستند.

به مناسبت هشتادمین سالگرد درگذشت آنتوان سوریوگین، هنرمند معروف دوره قاجار و عکاس مراسم اعدام میرزا رضا کرمانی، نمایشگاهی از عکس های این هنرمند گرجستانی در موزه عکسخانه شهر افتتاح شده است. آنتوان سوریوگین یکی از معروف ترین عکاسان در تاریخ عکاسی ایران محسوب می شود و از مظفرالدین شاه لقب "خان" دریافت کرده بود. یکی از معروف ترین و تاثیرگذارترین کارهای آنتوان سوریوگین ثبت مراسم اعدام میرزا رضا کرمانی پس از به قتل رساندن ناصرالدین شاه قاجار است.
این نمایشگاه که شامل 30 عکس از مجموعه ی شخصی مهرداد اسکویی است از 25 آذر تا 14 دی ماه، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 13 و 14 تا 17 و روزهای پنجشنبه از ساعت 9 تا 13 در موزه عکسخانه شهر به نشانی میدان هفت تیر، خیابان بهار شیراز، ضلع جنوب غربی میدان بهارشیراز میزبان علاقه مندان است.
نمایشگاه جمعه ها و تعطیلات رسمی تعطیل است.
** کاخ گلستان
کاخ گلستان به مناسبت هفته پژوهش، میزبان دو نمایشگاه نقاشی و عکاسی شده است. نمایشگاه نقاشی رنگ و روغن و آب رنگ از آثار "میرزا ابوالحسن خان غفاری کاشانی" ملقب به "صنیع الملک"، از 25 آذر در سالن موزه مردم شناسی در کاخ گلستان افتتاح شده و تا نهم دی ماه برپا است. این آثار که شامل 16 اثر از آثار صنیع الملک است از گنجینه کاخ گلستان برای نمایش درآمده اند، اکثرا تک چهره هستند.
همچنین از چهارشنبه 27 آذر ماه نیز نمایشگاه عکس های تخت جمشید از سه عکاس دوره قاجار در کاخ گلستان به نمایش درمی آید. تعداد 35 عکس از عکس های متعلق به محوطه تاریخی تخت جمشید از مخزن آلبوم خانه کاخ گلستان در این نمایشگاه قرار گرفتند که تا 10 روز پس از افتتاح نیز برای بازدید عموم به نمایش درمی آیند.
** گالری ساربان
تازه ترین نمایشگاه نقاشی های هنگامه صدری، با عنوان "راز فرنگیس در تهران" در گالری ساربان گشایش یافته است. تعداد 11 کار با تکنیک آکریلیک روی بوم در نمایشگاه به نمایش گذاشته می شود که 10 عدد از آن ها تیپ سازی از زنان تاثیرگذار شاهنامه فردوسی از جمله تهمینه، فرنگیس، رودابه، منیژه، سیندخت، گردآفرید و کتایون است.
نمایشگاه "راز فرنگیس در تهران" روز جمعه 29 آذر همراه با اجرای شاهنامه خوانی به کارگردانی کامبیز بنان از ساعت 16 تا 20 افتتاح می شود و تا 16 دی ماه ادامه خواهد داشت. علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه از ساعت 16 تا 20 به گالری ساربان واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان صابونچی(مهناز)، کوچه مهماندوست، شماره 8 مراجعه کنند.

گالری ساربان روزهای سه شنبه و تعطیلات رسمی تعطیل است.
** گالری آرته
گالری آرته میزبان دومین نمایشگاه انفرادی عکس های زیبا مغربی با عنوان "همه چیز روبراه است 2" است. در این نمایشگاه 19 عکس با ابعاد 50*40 در معرض دید عموم قرار گرفته است. به گفته مغربی این مجموعه شامل عکس هایی است که از درون به بیرون نظر می کنند. فاصله ها، پرده ها، پوکه های قرص و پرهای ریخته شده کبوتران در کادر های جداگانه ای آن ها را همراهی می کنند.
این نمایشگاه از 22 تا 29 آذر ماه از ساعت 16 تا 20 در گالری آرته واقع در خیابان ملاصدرا، شیخ بهایی جنوبی، بلوار علی خانی، 20 متری گلستان، 12 متری دوم، شماره 3 میزبان علاقه مندان به هنر عکاسی است.
** گالری حنا
نخستین نمایشگاه عکس های مریم خیری با عنوان "عکاسی به مثابه نقاشی" در گالری حنا گشایش یافته است. مجموع 11 عکس با تکنیک چاپ روی بوم به نمایش گذاشته شده اند. همچنین ویدئوآرتی مرتبط با موضوع نمایشگاه هم در نمایشگاه گذاشته شده است. به گفته خیری تکنیکی که در عکس ها به کار رفته با آنچه که در هنر عکاسی انتظار می رود متفاوت است.
نمایشگاه "عکاسی به مثابه نقاشی" از 22 آذر تا دوم دی ماه از ساعت 16 تا 20 در گالری حنا واقع در خیابان دولت، بلوار کاوه، خیابان اخلاقی شرقی، خیابان جهانتاب، کوچه بیگلرپور شرقی، پلاک 19 میزبان علاقه مندان به هنر خواهد بود.
** فرهنگسرای نیاوران
نمایشگاهی از نقاشی های آداک جمشیدزاده با قهوه در فرهنگسرای نیاوران گشایش یافته است. 85 اثر در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده که 45 تابلو با تکنیک قهوه روی بوم است. این آثار طی ریختن قهوه روی بوم خلق شده اند و در کنار آن از نسکافه و همنشینی رنگ هایی چون فیروزه ای و طلایی استفاده شده است.
نمایشگاه نقاشی با قهوه جمشیدزاده از 22 تا 30 آذر در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران ادامه دارد.
نمایشگاهی از نقاشی های فرحناز جوادیان در گالری شماره دو فرهنگسرای نیاوران گشایش یافته است. در این نمایشگاه 20 اثر در ابعاد مختلف و یک اثر بزرگ به نمایش گذاشته شده است. در نمایشگاه تازه ی جوادیان، گل سوژه ی اصلی تابلوهاست و این هنرمند سعی کرده گل را از دریچه و زاویه ی متفاوتی به تصویر درآورد. گل ها در این آثار بعد مفهومی دارند و مخاطب را به تعمق وامی دارند.
این نمایشگاه روز جمعه 22 آذر ماه در گالری شماره دو فرهنگسرای نیاوران گشایش می یابد و تا سی ام ادامه خواهد داشت. علاقه مندان می توانند همه روزه از ساعت 10 تا 19 و روزهای تعطیل از ساعت 14 تا 19 به گالری مراجعه کنند.
همچنین هفتمین نمایشگاه انفرادی آثار نقاشی نسرین حمزه پور در کافه گالری فرهنگسرای نیاوران افتتاح شده است. حمزه پور در این نمایشگاه 26 تابلوی نقاشی انتزاعی با تکنیک آکریلیک را به نمایش می گذارد. او در این آثار از فضای ذهنی اش بهره گرفته و طبیعت خواستگاه اصلی آثارش شده است . برخی از آثار این نمایشگاه برگرفته از خواب و رویاهای حمزه پور است و رنگ حرف اول را در این آثار می زند .بنیان اصلی این آثار بر مبنای رنگ، فرم و خطوط الهام گرفته از مینیاتور است.
این نمایشگاه از 20 آذر تا 10 دی ماه از ساعت 15 تا 22 میزبان علاقه مندان به هنر نقاشی خواهد بود. فرهنگسرای نیاوران در خیابان پاسداران، مقابل پارک نیاوران واقع است.


** گالری ایده
نمایشگاه نقاشی امید فاضلی و آلما بهرامی دو هنرمند جنوبی، در گالری ایده افتتاح شده است. در این نمایشگاه 16 اثر نقاشی فیگوراتیو از این دو هنرمند ارائه شده است، که جملگی بیانگر حالت ذهنی و روحی هنرمندان از طریق پرتره سازی است. این دو هنرمند، زنان بومی را به عنوان موضوع نقاشی های خود انتخاب کردند و با تکنیک اکرولیک روی مقوا آثار خود را ارائه داده اند.
این نمایشگاه نخستین نمایشگاه این دو هنرمند اهل جنوب کشور در تهران است که تا 30 آذرماه در گالری ایده واقع در خیابان کریمخان، خیابان خردمند شمالی، خیابان 18شماره 26 میزبان علاقمندان است.
** موزه هنر و مردم
نمایشگاه آثار پرده های قلمکار اساتید قرن دوازدهم و سیزدهم ه.ق متعلق به خانواده جلالی، در موزه هنر و مردم افتتاح شده است. 65 اثر شامل مجموعه ای از پرده ها و رومیزی قلمکار مربوط به قرون 12 و 13 ه.ق به مدت دو هفته به نمایش گذاشته شده است. این مجموعه ارزشمند که متعلق به خانواده جلالی است، 180 تا 240 سال قدمت دارد و برای اولین بار در معرض نمایش عموم قرار می گیرد.
علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه از 20 آذر تا 10 دی همه روزه (به جز روزهای دوشنبه و تعطیلات سوگواری) از ساعت 9 تا 17 به موزه هنر و مردم واقع در بخش شمالی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد مراجعه کنند.
** گالری فریا
نمایشگاه گروهی نقاشی "1+9" با حضور 10 هنرمند نقاش و به نمایشگاه گردانی نوشین زرنانی جمعه 22 آذرماه در گالری فریا افتتاح می شود. نقاشانی که آثارشان در این نمایشگاه به روی دیوار خواهد رفت حسین چراغچی، بیتا درویش، مهرنوش رمضان نیا، رضا عنصری، بردیا اسماعیل لو، نسرین عیوضیان، عرفانه صمصام شریعت، ژینوس میثاقی، شقایق فریاد شیران و آزاده وزیری هستند.
آیین افتتاحیه نمایشگاه "9+1" 22 آذرماه در گالری فریا واقع در خیابان سهروردی، بالا تر از خیابان شهید مطهری، کوچه بیشه، پلاک نهم، طبقه نخست برگزار می شود. این نمایشگاه تا 5 دی ماه ادامه خواهد داشت.
** نگارخانه لاله
نمایشگاه آثار جمعی از هنرمندان خودآموخته در نگارخانه لاله برگزار می شود. این نمایشگاه در نظر دارد تا به بازخوانی شور و شوق تصویری و دنیای درونی و بکر هنرمندان خودآموخته بپردازد. آثار 17 هنرمند نقاش و حجم پرداز خودآموخته همچون: حسن حاضر مشار، زنده یاد مکرمه قنبری، داود کوچکی، سلیم کرمی، فیروزه یزدانی، علیخان عبداللهی، محمد خدا شناس، جعفر خادم، زهرا سهرابی، ارسیا مقدم، محمود زاهدی، محمد آریایی، امیر غفوری، محمد باقر رضایی، محسن فرخ رٌخ و... در این نمایشگاه ارایه خواهد شد. این مجموعه به کوشش مرتضی زاهدی هنرمند معاصر و پژوهشگر گردآوری شده است.
آیین گشایش نمایشگاه روز جمعه 15 آذر ماه ساعت 16 تا 20 خواهد بود و علاقه مندان می توانند برای بازدید و خرید آثار تا 3 دی ماه از ساعت 9 تا 19 به استثنای ایام تعطیل به نگارخانه لاله مراجعه کنند.
** موزه هنرهای معاصر فلسطین
دومین نمایشگاه گروهی از آثار عکاسان " پایگاه عکس چیلیک " با نگاهی به ابعاد عرفانی و حماسی سوگواری در ماه محرم در موزه هنرهای معاصر فلسطین برگزار می شود. در این نمایشگاه که با همت عکاسان و حمایت رسانه عکاسی " پایگاه عکس چیلیک "(Chiilick.com) برگزار شده، تعداد 72 قطعه عکس رنگی و سیاه سفید در اندازه 50 در 70 سانتیمتر از عکاسان پانزده استان کشور با مضامین عرفانی و حماسی و با نگاهی واقع گرا و انتزاعی به موضوع های مستند ارایه شده است.
این نمایشگاه از13 آذرماه تا یکم دی، همه روزه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 18 و پنجشنبه ها از ساعت 10 تا 15 پذیرای دیدار عکاسان و علاقه مندان است. موزه هنرهای معاصر فلسطین در تهران، میدان فلسطین، خیابان طالقانی، خیابان برادران شهید مظفر، تقاطع بزرگمهر میزبان این نمایشگاه است.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران