خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

مراقبت از تارهاي زيبايي

انتخاب و مصرف شامپوي متناسب با با ميزان چربي و شرايط اقليمي ..

12 مـرداد 1392   خانه مد ایران    نویسنده: رضازاده   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

مراقبت از تارهاي زيبايي

2

به نام خالق زيبايي ها آغاز مي كنيم چرا كه او بزرگترين هنرمند هستي است . اوست با دميدن در كالبد انسان زيبايي را و زيبا جويي را در جسم و جان او نشاند و زيبا جويي و زيبا خواهي را يكي از اركان زندگي قرار داد . يكي از شاخص ترين وجوه زيبايي هر انسان موهاي اوست .

اما برا ي براي حفظ موها اين نعمت خدادادي و نگهداري مناسب از آن چه كارهايي بايد انجام پذيرد ؟ ابتدايي ترين چيزي كه براي شروع كار در رابطه با حفظ و نگهداري موها لازم است انتخاب نوع شامپو بر اساس نوع جنس مو ها است. مو ها به طور كلي به سه دسته تقسيم مي شون خشك چرب و معمولي .

شناسايي موها

زماني كه دست را در ميان موي خشك حركت مي دهيم از خشكي و زبري خاصي برخوردار مي باشد و حالت شكنندگي دارد . اما موهاي چرب اينگونه نيستند موهاي چرب حالت عكس شرايط موهاي خشك را دارند به علاوه از جلا ي خاصي نيز برخوردارند . موهاي معمولي نيز داراي لطافت ويژه خود بوده و ميان موهاي چرب و خشك قراردارند .

چرا موها چرب ميشوند

دليل چربي موها به خاطر ترشح غدد سباسه است كه از خود ماده چربي به نام سبوم توليد ترشح مي كنند اين چربي به موها طراوت و شادابي مي بخشند اما ترشح بيش از حد آنها باعث ايجائ بيماري سبوره در موها مي شود .مو ها از نقطه اي به نام فوليكول رشد مي كنند و سباسه ها متصل به اين فوليكول هستند . ماده چربي از غدد سباسه داخل فوليكول ها تزريق مي شوند .

نكته مهم در اين ميان ريشه مو است . ريشه مو خود از سه قسمت تشكيل شده است كه عبارتند از پياز مو حباب مو و باپيلا كه به آن مادر مو و يا لايه زاينده نيز گفته مي شود .باپيلا به رگ هاي خوني متصل بوده و از مواد داخل آنها تغذيه مي كند .در همين جا لازم است ذكر شود كه يكي از دلايل مهم ريزش موها كم خوني و يا نرسيدن مواد مغذي لازم به باپيلا ها است . اما نقش شامپو ها در اين ميان چيست ؟

انتخاب شامپوي مناسب

انتخاب و مصرف شامپوي متناسب با ميزان چربي مو و شرايط اقليمي يكي از رازهاي مهم حفظ موها و شادابي و طراوت آنها است .

با توجه به موارد ياد شده انتخاب شامپو براي هر نوع مويي بايد بر اساس جنس و نياز آن صورت پذيرد . بسياري از ما در انتخاب شامپو دقت لازم را نمي كنيم و يا تنها به خارجي بودن آن توجه مي كنيم در حالي كه مهمترين نكته تركيب شامپو و انطباق آن با موهاي هر يك از ماست . در اين زمينه شرايط آب و هوايي سيستم تغذيه و وقعيت جغرافيايي زندگي افراد نيز از جمله فاكتور هاي مهم براي انتخاب نوع و مارك شامپو محسوب مي شوند . از ين رو استفاده از شامپوهاي توليد داخل كشور به لحاظ انطباق با متغييرهاي ذكر شده مناسب خواهد بود .خوشبختانه در كشور ما شركت هاي معتبري وجود دارند كه انواع گوناگوني از اين شامپو ها را با كيفيت بالا و با توجه به شرايط اقليمي و زندگي روزمره توليد و و روانه بازار مصرف مي كنند .

1

شامپو و درجه حرارت آب

نكته آخر اينكه براي استفاده از شامپوها در هنگام شستشو تنظيم درجه حرارت حرارت آب است . درجه حرارت آب را هنگام شستشو ي موهاي خود را زياد بالا نبريد چرا كه باعث آسيب ديدن پوست و فعال شدن غدد سباسه مي شود و ترشح چربي را افزايش مي دهد . استفاده از دماي آب بين 37 تا 45 در جه سانتي گراد بر اساس انطباق با شرايط فصلي ، دماي مناسبي براي شستشو و حفظ زيبايي موهايتان خواهد بود

رضا زاده - آرايشگاه اقبال

خانه مد - khanehmod.com

نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a