خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

یادداشت/سرفصل‌هایی در برگزاری اکسپوهای عکس

26 آذر 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- موفقیت ها در برگزاری اکسپوهای فروش آثار عکاسی مدیون رعایت سرفصل هایی خواهد بود که لازم است در برگزاری این رویدادها لحاظ شود.
هنوز در جامعه ما تعریف درستی از عکس به عنوان اثر هنری به ویژه در بعد اقتصاد هنر نداریم. هنوز بسیاری عکس را یک اثر غیرقابل اطمینان می دانند و یکی از دلایل آن این است که عکس را می توان در تعداد زیادی منتشر کرد، اما مثلا در مورد نقاشی چنین کاری نمی شود. در ایران قیمت عکس فوق العاده پایین است و در بهترین شرایط که یک عکس در پنج نسخه هم فروخته شود مجموع آن قابل مقایسه با قیمت یک تابلوی نقاشی نیست.
کپی رایت باعث شده بسیاری از سازمان ها و ارگان ها به راحتی آثار عکاسان را در کاتالوگ ها و بروشورها و کتاب ها منتشر کنند بی آنکه به کپی رایت آن و پدید آورنده اثر بهایی بدهند به همین دلیل عکس در ایران از وضعیت اقتصادی مناسبی برخوردار نیست. نه عکاسی تبلیغاتی و نه عکاسی خبری و نه حتی عکاسی مستند اجتماعی.
اکسپوهای مستمر فروش آثار عکس یکی از اقداماتی است که می تواند در تبیین ارزش های هنری عکس ها تاثیر به سزایی داشته باشد. اما هنوز سرفصل هایی در برگزاری چنین اکسپوهایی نیازمند بازنگری است.
-برگزاری اکسپو به خودی خود یک عمل شجاعانه است وصرف برگزاری چنین رویدادی هم می تواند تجربه ای برای رونق دادن به چرخه اقتصادی عکس در ایران وهم اعتماد بخشیدن به فعالان این رشته باشد اما توان مدیریتی و اجرایی این کار نیز در موفقیت این رویدادها می تواند عاملی تعیین کننده تلقی شود.
- برگزاری اکسپوهای عکس می تواند بازار مستقیمی را برای عکاسان ایرانی ایجاد کند و وضعیت را تا اندازه ای متعادل تر کند. اما ضروری است از بسیاری از قیمت گذاری ها که ممکن است ناشی از پرستیژهای خودساخته و کاذب باشد پرهیز شود.
- قطعا باید با یک تابلوی عکاسی همچون یک اثر هنری دیگر برخورد شود و کاری کنیم که فروش آثار عکاسی همانطور که در خارج از کشور موفق است، در داخل نیز به این موفقیت دست پیدا کند که البته این نکته به انتخاب صحیح ما و توجه به اصول بازاریابی حرفه ای و دیدگاه های کارشناسانه و از سوی دیگر تکنیک و سابقه هنرمندان بازمی گردد.
-سال ها است اکسپوهای عکس و حراج آثار هنری در نقاط مختلف دنیا برگزار می شود و اخیراً استقبال بسیار خوبی از آثار هنری ایران شده اکسپوی عکس ایران هم می تواند در جریان های داخلی هنر کشور مطرح باشد اما ابتدا باید معنای اکسپوی عکس و حراج آثار هنری را معلوم و هدف مان را از برگزاری آن مشخص کنیم. شاید بهتر باشد در انتخاب عکس برای ارائه در اکسپوها دقت بیشتری شود و شاید اکسپوی عکس جای عکس های مستند، تاریخی و از این قبیل نیست.در اکسپوها و حراجی های سراسر دنیا عکس های هنری ارائه می شود. در کاتالوگ های حراج هایی همچون کریستی هم اثری از عکس های خبری و تاریخی نیست چرا که معمولاً عکس های خبری به مطبوعات و آژانس های خبری فروخته می شود. بنابراین تصور نمی شود جای عرضه عکس های خبری و تاریخی هم در اکسپو و حراج ها باشد.
درپایان آنچه مسلم است، موفقیت در برگزاری اکسپوهای عکاسی را باید برآیندی از مجموعه عواملی دانست که تا حدی به آن اشاره شد. تجربه ها و تمرین های بیشتر، اگر با توجه سرفصل ها توام شود، بی تردید ما را با اکسپوهای موفق تری مواجه خواهد کرد.
سرویس تجسمی هنرآنلاین

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a