خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

نباید در فضای مدرنیسم ماند

2 آذر 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- یک نقاش گفت: من مدرنیسم را درک کردم و آن را کتمان نمی کنم، اما نباید در فضای مدرنیسم ماند و باید از آن عبور کرد.
خانه مد ایران
وحید جعفرنژاد)، درباره انتخاب عنوان "انعکاس" برای نمایشگاهش گفت: آثار این نمایشگاه به صورت جداگانه عنوان خاصی ندارند و من عنوان کلی "انعکاس" را برای نمایشگاه انتخاب کردم که کل مجموعه را در یک قالب و بسته بندی به مخاطب ارائه دهم.
وی ادامه داد: عنوان "انعکاس" مانند یک سیم رابط میان آثارم است. دوشت نداشتم که هر کار عنوانی مجزا داشته باشد. هر یک از آثار این مجموعه فضای ذهنی خاصی دارد که از یکدیگر جدا نیستند. همچنین انتخاب عنوان این گونه نبود که مفهومی را در ذهنم انتخاب کنم و آن را پیگیری کنم. در حقیقت ابتدا به صورت ناخودآگاه و فضای ذهنی ام کار را شروع کردم و پس از تکمیل آثار برای این هنرمند درباره موضوع نمایشگاهش گفت: این نمایشگاه را دوره گذار کارهایم می بینم. فضای ذهنی ام طی یک فرایند در حال تغییر است و این مجموعه مانند پلی است میان فضای ذهنی قبل و بعد من سال ها روی فضای مدرنیسم کار کردم.این فضا بیشتر فضایی بود که روی ذهن سوژه محور بنا بود مانند آثار ونگوگ ، کافکا و ... که بیشتر در این فضای مدرنیستی بود.
خانه مد ایران
این نقاش با بیان این که من در گذشته کاملا یک آرتیست مدرنیسم بودم تصریح کرد: من مدرنیسم را درک کردم و آن را کتمان نمی کنم. باید از آن عبور کرد و نباید روی آن باقی ماند. در نمایشگاه "انعکاس" 17 اثر ارائه کردم که آثارم به دو بخش تقسیم می شوند. بخشی تحت تاثیرآثارمدرنیسم است وبخش دیگر دوره جدیدی در کارهایم است که بعد ازعبور از دور اول یا همان مدرنیسم، شکل گرفت. دوره جدیدی که من در آن حضور دارم دوره شگفت انگیزی برای من است، زیرا تمام آن رویاها وخیال بافی هایی که در سر می پروراندم را به شکلی عینی تجربه میکنم.
وی افزود: مانند این است که من یک نقاشی از ونگوگ می دیدم و یا شعری از آرتور رمبو می خواندم تا در یک شور و هیجان انتزاعی حضورداشته باشم و تنها آن شور و هیجان انتزاعی را در ذهنم تجربه میکردم. اما امروز آن موقعیت ذهنی ای را که در آثارهنری به دنبالش بودم در زندگی روزمره ام تجربه می کنم ودر حقیقت آدم های اطرافم کاراکترهای نقاشی هایم شده اند. فرم کارهای من ریشه در کلاژ دارد.
جعفرنژاد در بخشی از متنی که برای این نمایشگاه نوشته، آورده است: حضور من در برابر بوم حضوری عرض گونه نیست. بلکه حضوری از ماهیت هستی است که ریتم هستی در ریزترین ابعاد تا بزرگترینش در آن جریان دارد. وقتی نقاشی شروع می شود شروعی نیست، بلکه تداوم یک فرایند است که درآتلیه من ادامه می یابد. من، قلمو، بوم و رنگ هایم یکی می شویم و در یک هماهنگی خاص رازهای هستی را درسفیدی بوم به جریان می اندزیم.
وحید جعفرنژاد متولد سال1364 در تهران در سال های 1386 -1387 در گروه هنر زیر زمینی پتک فعالیت داشت. همچنین در سال 1388 برگزیدۀ "منتخب نسل نو" شد. وی تا کنون در بیش از 9 نمایشگاه انفرادی و گروهی شرکت داشت.
نمایشگاه "انعکاس" که روز 24 آبان ماه افتتاح شد تا روز 5 آذر ماه در گالری هما واقع در خیابان کریم خان، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک 8 ، واحد یک، همه روزه از ساعت 11 الی 23 میزبان علاقه مندان است.

نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a