خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

مد ایرانی اسلامی در مجله مد FSHN

همراه با عکس

18 آبـان 1392   خانه مد ایران    نویسنده: خانه مد   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد - مجله جهانی مُد FSHN که محل اصلی آن در سان فرانسیسکوی آمریکا است، برای اولین بار بخش ویژه خود را به عکس مُدل هایی از داخل ایران اختصاص داده است.

بر اساس اعلام مجله مُد، "بخش ویژه" شماره ی اخیر این دوماه نامه به عکس هایی از "افرا پورداد"، عکاس ایرانی مقیم برکلی (کالیفرنیا) اختصاص یافته که به صورت انحصاری برای این مجله از داخل ایران گرفته شده است.

الیزابت تیریوت، ناشر این مجله می گوید: "در مجله مُد، ما برای عبور از مرزهای جهانی و نمایش کار طراحان جدید از سراسر جهان تلاش می کنیم. این بخش ویژه، شامل کارهای "گروه طراحی زریر" است که توسط عکاس شجاع و به شکلی باورنکردنی بااستعداد، "افرا پورداد" عکاسی شده و به دنیا، نمایی از پشت پرده ای آهنین را ارایه می دهد و در عین حال به شما این اجازه را می دهد تا تضاد ها و فرهنگ روزمره ایران را ببینید. ما افتخار می کنیم که اولین مجله ای هستیم که دست به چنین کاری زده است."

گواتام گوسوامی، سردبیر این مجله نیز چگونگی انتشار این عکس ها را این گونه تشریح می کند: "من و افرا پیش از سفرش به ایران درباره مفهوم این بخش ویژه صحبت کرده بودیم و این بخش مجله مجموعه ای از برنامه ریزی و شجاعت تمام افرادی است که در تهیه آن نقش داشته اند. افرا عکاسی بسیار با استعداد است و ما امیدواریم در آینده به فعالیت مشترک با ما در پروژه های بین المللی ادامه دهد."

به نوشته ی سایت مجله ی مُد، این بخش ویژه که "تغییر چهره تهران" (Tehran Face-Off) نام دارد، در بازار تجریش تهران، و خانه ی مشهور "منوچهری" در کاشان عکس برداری شده و در تهیه ی آن، تیمی ده نفره شامل عکاس، مدل، طراح، آرایش گرها، دستیاران، و کسانی که مراقب اوضاع بودند، نقش داشتند.

این سایت خاطرنشان کرده که هدف این مجموعه عکس این است تا تضادهای موجود درون جامعه امروز ایران را نشان دهد. این که چگونه نسلی که دهه ی بیست خود را سپری می کند، در حال عقب زدن مرزهای سنت چند صد ساله است بدون اینکه کاملا از مرزهای مذهب بیرون بیاید.

تعدادی از عکس های منتشرشده در FSHN به علاوه مجموعه کامل تری از عکس های گرفته شده توسط "افرا پورداد" از تهران و کاشان را که پیش تر در صفحه ی فیسبوک او منتشر شده، در ادامه ببینید. مدل این تصاویر، "شبنم مولوی" نام دارد.
ماخذ : https://www.facebook.com/afra.pourdad.photography

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a