خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

اهدای امتیاز مالکیت معنوی خارج از نمایشگاه‌های مد و لباس

15 آبـان 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- طراحان و تولیدکنندگان انواع لباس ها می توانند از این به بعد با مراجعه به بنیاد ملی مد و لباس در طول سال نسبت به ارائه درخواست صدور امتیاز مالکیت معنوی و نشان شیما(شناسه یکپارچه مد و لباس اسلامی- ایرانی) اقدام کنند.
پیش از این، نشان شیما تنها در زمان برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه های فرهنگی به فعالان حوزه لباس اعطا می شد، با توجه به حجم فزاینده تقاضا از سوی طراحان و تولیدکنندگان برای دریافت نشان شیما و همچنین امتیاز مالکیت معنوی، مقرر شد دبیرخانه و کمیسیون های مربوطه زمینه را برای ارائه نشان شیما در زمان مناسب و غیر محدود فراهم کند.
این در حالی است که طراحان و تولیدکنندگان بین یک هفته تا 10 روز پس از ارائه اثر به دبیرخانه ساماندهی کار گروه مد و لباس، پس از ارزیابی توسط کارشناسان و متخصصان کمیسیون ماده 4 کار گروه، می توانند نشان شیما و همچنین مالکیت معنوی اثر خود را دریافت کنند.
یکی از تفاوت های برجسته این طرح نسبت به گذشته این است که نشان شیما از این پس به لباس های مردانه، زنانه، لباس خانگی، مشاغل، بچگانه و ... نیز اعطا می شود.
در 2 ماه گذشته بیش از 320 اثر توانستند از دبیرخانه کار گروه ساماندهی مد و لباس نشان شیما دریافت کنند و در یک ماه گذشته نیز 16 اثر امتیاز مالکیت معنوی دریافت کردند.
بررسی آثار برای ارائه نشان شیما و حق امتیاز مالکیت معنوی، توسط گروهی از کارشناسان برجسته و اساتید دانشگاهی حوزه لباس انجام می شود.
معیارهای اساسی برای دریافت نشان شیما علاوه بر نوآوری و خلاقیت در طراحی اثر ، رعایت استانداردهای فرهنگ اسلامی، ایرانی و هنجارهای پذیرفته شده جامعه کشورمان است.
طراحان و تولیدکنندگان باید با همراه داشتن اصل اثر و همچنین مدارک لازم به بنیاد ملی مد و لباس مراجعه کنند.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a