خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

ساخت سجاده نماز ارتوپديك در آلمان

24 شـهـريـور 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- يك مسلمان ترك تبار مقيم آلمان از طراحي و ساخت يك سجاده نماز ارتوپديك خبر داده كه مشكلات نمازگزاران مبتلا به درد زانو را در هنگام خواندن نماز از بين خواهد برد.

روزنامه تاگس سايتونگ چاپ برلين در مصاحبه با عدنان پيرسان به عنوان طراح و سازنده اين سجاده نماز،نوشت: سجاده ارتوپديك به سالمنداني كه با مشكل زانو و يا درد در ناحيه كف پا به هنگان خم شدن مبتلا هستند كمك مي كند كه بدون احساس هيچ گونه دردي در هنگام نماز خواندن به عبادت بپردازند.

عدنان پيرسان كه متولد شهر كيل آلمان بوده و شغل اصلي وي تعميركار وسايل برقي است، در گفت و گو با اين روزنامه با بيان خاطره اي، افزود:ماه رمضان سال 2007 وقتي براي اقامه نماز صبح به مسجد رفته بودم در هنگام خواندن نماز به يكباره با درد شديد زانو مواجه شدم و درد به اندازه اي بود كه به سختي نمازخود را به پايان رساندم و همان جا بود كه به فكر افتادم تا چاره اي بيانديشم تا هنگام نماز خواندن براي زانوهايم مشكلي ايجاد نشود.

وي افزود:بعد از 2 سال تلاش موفق به طراحي و ساخت اولين سجاده ارتوپديك شدم كه سه نقطه بدن (كف پا و انگشتان، زانو ها و پيشاني) را در هنگام نماز خواندن از درد مصون نگه مي دارد.

به گفته پيرسان، در اين سجاده ها و در قسمت تماس اين سه نقطه از بدن نمازگزار از ماده اي نرم استفاده شده كه فشار ناشي از وزن انسان را خنثي مي كند.

وي افزود: ما در نمازهاي روزانه هر روز به طور متوسط 40 بار زانوي خود را خم و راست مي كنيم كه در سال هاي جواني فكر مي كنيم مشكلي براي زانوي ما ايجاد نخواهد شد و آن را ناديده مي گيريم اما در ميانسالي با مشكل درد زانو در هنگام نماز خواندن مواجه مي شويم.

به گفته پيرسان سجاده هاي ارتوپديك در 15 مدل گوناگون به مرحله توليد انبوه رسيده و درحال حاضر در كشور تركيه سالانه 30هزار عدد توليد و با قيمت بين 40 تا 50 يورو در كشورهاي مسلمان منطقه از جمله عربستان، امارات، كويت و همچنين برخي از كشورهاي اروپايي و آمريكا توزيع مي شود

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a