خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

آغاز دور جدید صدور مجوز برای رویدادهای حوزه مد و لباس

28 دی 1398   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد_ به گزارش خانه مد به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، سیده مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس ضمن تشریح سیاست‌ها و برنامه‌های خود، با اشاره به توقف پنج ماهه صدور مجوز برگزاری رویدادها و ایونت‌های مد در کشور، از آغاز صدور این مجوزها خبر داد و گفت: فعالیت در کارگروه را زمانی آغاز کردم که توقفی پنج ماهه در صدور مجوزها وجود داشت و از آنجایی که این وقفه به جامعه فعالان مد و لباس ضربه زده است، صدور مجوزها دوباره آغاز شده است.

وی با تأکید بر اینکه اقداماتی که در چهارچوب قانون برای این کارگروه تعیین شده است باید اجرایی شود، گفت: به‌عنوان فردی که 26 سال است در زمینه مسائل فرهنگی کار می‌کنم اعتقاد دارم باید مردم و هنرمندان را در چارچوب قانون ببینیم و ضمن اعطای مجوز به فعالیت‌های هنری از هنرمندان حمایت‌های معنوی و تا حد ممکن مادی داشته باشیم.

شفاپور تصریح کرد: همه فعالان عرصه مد و لباس باید از تسهیلات و امکاناتی که کارگروه مد و لباس ارائه می‌کند، استفاده کنند. همه ما ایرانی هستیم، ایران را دوست داریم و بر اساس قانون کار می‌کنیم؛ همه طیف‌های فکری در چارچوب قانون برای ما برابر هستند و طرح‌ها و کارهای افراد است که شایستگی‌های حرفه‌ای آن‌ها را نشان می‌دهد.

او به این مسئله نیز اشاره کرد که هم‌زمان با صدور دوباره مجوزها نظارت بر ایونت‌ها و رویدادهای مد نیز طبق قانون در حال انجام است و افزود: تیم رصد کارگروه را قوی‌تر کرده‌ایم و هر برنامه‌ای مجوز فعالیت را دریافت می‌کند، روز قبل از رویداد کد شیمای طرح‌ها که نشان‌دهنده اصالت طرح‌ها است بررسی می‌شود و در طول برنامه نیز ناظر کارگروه در نمایشگاه‌ها و رویدادها حضور دارد.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس به فرصت تاریخی که با کاهش و قطع واردات لباس‌های خارجی و قاچاق پوشاک به کشور برای تولیدکنندگان و طراحان داخلی ایجاد شده است نیز اشاره کرد و گفت: جلسات متعددی با طراحان و تولیدکنندگان برای ایجاد همگرایی برگزار کرده‌ایم. باید زمینه‌هایی را به وجود بیاوریم تا طرح‌های طراحان داخلی توسط تولیدکنندگان دیده، خریداری و تولید شود.

او ادامه داد: با فرصتی که برای تولیدات داخلی ایجاد شده است تولیدکنندگان پارچه ما می‌توانند تولیدات با کیفیتی ارائه کنند و طراحان ما نیز با الهام گرفتن از داشته‌های فرهنگی و باوری خودمان به سمت تولید پوشاکی بروند که نه تنها نیاز همه گروه‌های جامعه را تأمین کنند بلکه گام‌های بلندی در خلق برند پوشاک ایرانی ـ اسلامی و صادرات پوشاک فاخر ایرانی بردارند.

شفاپور ایجاد اشتغال پایدار و گسترده برای طراحان و فعالان عرصه مد را از اهداف مهم برنامه‌های خود برشمرد و گفت: برگزاری جشنواره‌ها و ایونت‌ها می‌تواند کمک شایان توجهی به دیده شدن طرح‌های مغفول طراحان بااستعداد کشورمان و برقراری ارتباط بین طراحان و تولیدکنندگان باشد. بر همین اساس نیز تلاش کرده‌ایم در نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در همین راستا گام برداریم.

او از همه فعالان عرصه مد و لباس برای حضور در نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر دعوت کرد و گفت: هنرمندان برای طرح‌های جدید خود حتماً کد شیما را که به معنای ثبت مالکیت معنوی طرحشان به نام خودشان است دریافت کنند چرا که دریافت این کد برای حضور حرفه‌ای آن‌ها در عرصه مد حائز اهمیت است.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در پایان از پررنگ‌تر شدن بخش عفاف و حجاب و بافت‌های سنتی در جشنواره فجر خبر داد و افزود: جشنواره امسال متفاوت‌تر از جشنواره‌های دوره‌های قبل خواهد بود و من از همه هنرمندان فعال در عرصه مد و لباس و از همه تلاشگران این عرصه می‌خواهم که در مسیر اعتلای هنر فاخر پوشاک ایرانی ـ اسلامی به کارگروه مد و لباس کمک کنند.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a