خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

توزیع بالغ‌ بر 300 هزار متر پارچه و سه هزار تن نخ

2 مـرداد 1398   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد_  کارگروه بررسی و پیگیری تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی پوشاک از سال گذشته تشکیل شد و بر این اساس قرار شد واردکنندگان و تاجران با ارائه تعهد به این کارگروه اقدام به دریافت و توزیع ملزومات وارداتی کنند تا کالاهایی همچون نخ و پارچه بدون واسطه در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد.

محمد توکلی دبیر کارگروه بررسی و پیگیری تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی پوشاک با گله‌ از برخی کارشکنی‌ها در روند فعالیت این کارگروه به خبرنگار هنرآنلاین، گفت: طی ماه‌های اخیر و با تشکیل این کارگروه، منافع عده بسیاری به خطر افتاده و بازار سیاه و واسطه‌هایی که تاکنون در این مسیر به سودهای بسیاری دست می‌یافتند، از شرایط کنونی راضی نیستند و کارشکنی‌ می‌کنند.

توکلی درباره اقدامات اخیر این کارگروه در بحث تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی اذعان داشت: توزیع بدون واسطه دو میلیون قطعه سوزن دستگاه جوراب‌بافی با 30 تا 40 درصد زیر قیمت، 300 هزار متر پارچه و سه هزار تن نخ حاکی از آن است که حجم قابل‌توجهی از این مواد اولیه به دست تولیدکنندگان رسیده است آن‌هم درحالی‌که بخشی از این مواد مربوط به واردات بوده است.

دبیر کارگروه بررسی و پیگیری تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی پوشاک بیان کرد: ما به‌شدت مخالف واردات هستیم، به شرطی که تولیدات داخلی کیفیت قابل‌ قبول داشته باشند، کما اینکه این کارگروه آمادگی خود را برای خرید مواد اولیه ایرانی اعلام می‌کند.

او به نفوذ برخی کارخانه‌های ریسندگی که 40 درصد کل نخ کشور را تولید می‌کنند در راستای تعطیلی کارگروه بررسی و پیگیری تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی پوشاک اشاره کرد و گفت: کارخانه‌هایی که توان تولید نخ مرغوب برای تولیدکنندگان را ندارد به تعداد انگشتان دست هم نمی‌رسد.

توکلی تصریح کرد: با تداوم این وضع و اصرارهای بی‌مورد و کارشکنی‌های موجود، در آینده نزدیک با کمبود نخ و گرانی این کالا مواجه خواهیم شد.

او تأکید کرد: افرادی که برای تأمین مواد اولیه با کارگروه همکاری نمی‌کنند، مخالف شفاف‌سازی هستند چرا که تا پیش‌ازاین کارخانه‌دار پارچه را به‌واسطه می‌داد و بعد از دو سه دست چرخیدن توسط واسطه باقیمت اصلی به تولیدکننده نمی‌رسید اما امروز با تشکیل این کارگروه مواد اولیه باقیمت واقعی به دست تولیدکنندگان می‌رسد.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a