خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

مافیای چادر در ایران

30 تـيـر 1398   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد_ عضو فراکسیون زنان مجلس با تأکید بر اینکه بحث چادر در کشور ما تبدیل به یک مافیا شده است و این مافیا مانع انجام صحیح کار می‌شوند، گفت: چرا باید پس از چندین سال که تکنولوژی‌های مهم را وارد کشور کرده‌ایم، هنوز تکنولوژی تولید چادر مشکی به طور کامل وارد کشور نشده باشد.

زهرا سعیدی مبارکه، نماینده حوزه انتخابی مبارکه در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون زنان مجلس، در گفت‌‌‌وگو با ایکنا؛ با اشاره به برگزاری جلسه گفت‌و‌گوی این فراکسیون با عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با محوریت حوزه مد و لباس، گفت: دغدغه‌مندی فعالان حوزه عفاف و حجاب در فضای مجازی و عدم حمایت از این فعالان توسط وزارت ارشاد و نیز افزایش قیمت چادر از مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

وی با اشاره به اینکه پارچه چادری جزو اقلامی نیست که به آن ارز دولتی اختصاص داده شود و همین مسئله موجب شده است تا قیمت چادر ۴۰۰ درصد افزایش یابد، گفت: دلیل این مسئله را از وزیر جویا شدیم که وی گفت: نگاه دولت این بود که هیچ کالایی به لیست کالاهایی که ارز دولتی دریافت می‌کنند اضافه نشود و در صورت امکان هم برخی کالا‌ها از دریافت ارز دولتی حذف شوند و افزایش قیمت هم به دلیل عدم اختصاص ارز دولتی است.

سعیدی افزود: از وزیر سؤال کردم که چرا پیشنهاد اختصاص ارز دولتی به پارچه چادری داده نشده است؟ که وزیر ارشاد پاسخ داد: سیاست انقباضی بود و ما چنین زمینه‌ای نداشتیم و پیشنهادی در این زمینه ندادم؛ من نیز مطرح کردم که شما باید مدیریت ویژه‌‌ای در این زمینه انجام می‌دادید.

این نماینده مجلس بیان کرد: بحث چادر در کشور ما تبدیل به یک مافیا شده است و این مافیا مانع انجام صحیح کار می‌شوند. چرا باید پس از چندین سال که تکنولوژی‌های مهم را وارد کشور کرده‌ایم، هنوز تکنولوژی تولید چادر مشکی به طور کامل وارد کشور نشده و ما همچنان وارد کننده بزرگ پارچه چادر مشکی باشیم؟

وی افزود: حمایت از فعالان مجازی عفاف و حجاب از دیگر مطالبات ما بود. در خصوص محصولات تولید شده در بازار نیز وزیر مطرح کردند که وزارت ارشاد بر طراحی نظارت دارد و نظارت بر تولید با این وزارتخانه نیست بلکه در فرایندهایی که با ارزش‌های دینی ما ارتباط دارند همه مسئولان باید نظارت کنند.

سعیدی در پایان گفت: در این جلسه از وزیر خواستیم فرصت خلاقیت و تولید محصولات به همه هنرمندان حوزه مد و لباس داده شود و این مسئله محدود به افراد خاص نشود.

یادآوری می‌شود، با توجه به اهمیت موضوع عفاف و حجاب خبرگزاری ایکنا نیز بنابر رسالت خود در این زمینه ورود پیدا کرده است و نشست «بایدها و نبایدهای فعالان حجاب و عفاف در فضای مجازی» را با حضور جمعی از فعالان عفاف و حجاب و کارشناسان فضای مجازی در سالن نشست‌های خبرگزاری ایکنا برگزار کرد.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a