خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

انجمن پوشاک مدارس فعال شد

19 تـيـر 1398   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد_ به نقل  خانه مد از خبرنگار ایلنا، حمید قبادی (دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و مشاور معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) درباره ضرورت پرداخت به مسئله ساماندهی لباس دانش‌آموزان در سایه فعالیت‌های انجمن پوشاک مدارس، گفت: لباس مدارس جایگاه قابل‌توجهی در عرصه مد و لباس دارد و طبق قانون، مکلف و موظفیم این موضوع را با عاملیت و محوریت وزارت آموزش و پرورش جلو ببریم.

قبادی با بیان اینکه «آئین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی مد و لباس وظایف متعددی را برای وزارت آموزش‌وپرورش پیش‌بینی کرده است.» گفت: هرچند که تا پیش از برگزاری نخستین نمایشگاه پوشاک مدارس، همکاری قابل‌توجهی را از سوی این وزارتخانه نمی‌دیدیم اما پس‌از این رویداد اهمیت موضوع، در گام نخست نمایان شد.

او با اشاره به اینکه بیش از دو سال است شاهد تغییر نگرش مسئولان در حوزه لباس مدارس هستیم، گفت: انجمن تخصصی پوشاک مدارس در ذیل کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور می‌تواند جامعه متصدی این حوزه در آموزش‌وپرورش را رصد و پایش کند و سپس در مسیر ساماندهی لباس دانش‌آموزان گام بردارد. همچنین انجمن این امکان را دارد که در تمامی فعالیت‌های مرتبط به این عرصه نقش‌آفرینی کرده و در سیاست‌گذاری‌ها ایفای مسئولیت کند.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس همچنین با بیان اینکه «موضوع انجمن طراحان لباس مدارس از مدت‌ها پیش مطرح شده است»، یادآور شد: پس از برگزاری جلسات متعدد با حضور جمعی از کارشناسان امر و تأکیدهایی که در قالب پیش‌نویس‌ها و بیانیه‌های اولیه مبادله شد، امروز درنهایت شاهد شکل‌گیری انجمن پوشاک مدارس هستیم.

قبادی تأکید کرد: انجمن فرهنگی هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس به‌طور مستقیم مبانی قانونی را طی کرده و اقدامات این مجموعه تا امروز مورد تأیید ما بوده است.

او با اشاره به انتشار فراخوان جهت ثبت‌نام اعضا در بخش‌های مختلف انجمن گفت: طبعاً انتظارات و مطالبه‌گری بعد از شکل‌گیری انجمن و ایجاد ساختار حقوقی آن شکل می‌گیرد و باید بگویم که در آینده نزدیک، انجمن پوشاک مدارس محل مراجعه و مطالبه جامعه مرتبط با وزارت آموزش و پرورش خواهد بود.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a