خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

صدو مجوز راه‌اندازی هزار کارگاه سوزن‌دوزی در استان سیستان و بلوچستان

17 تـيـر 1398   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد_  نشست خبری پروژه ملی ساماندهی صدور مجوز و راه‌اندازی یک‌هزار کارگاه سوزن‌دوزی استان سیستان و بلوچستان با حضور حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، عبدالرحیم کردی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار، علی زینی‌وند معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان و حسین مسگرانی مدیرکل ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان و جمعی از اصحاب رسانه در سالن همایش ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا شد.

قبادی در ابتدای این نشست با تأکید بر لزوم بهره‌مندی از محتوا، تکنیک و روش‌های دوخت برآمده از سوزن‌دوزی اصیل بلوچ و دیگر انواع دوخت در استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: با پیشنهاد و همکاری سپاه پاسداران استان، منطقه آزاد چابهار و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، پروژه صدور مجوز و راه‌اندازی هزار کارگاه سوزن‌دوزی استان سیستان و بلوچستان کلید خورده است.

بخش خصوصی مجری یک طرح دولتی شد

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در ادامه افزود: مجری این طرح، یک مجموعه غیردولتی با عنوان "ردای سنتی مکران" است و تفویض اختیار صدور مجوز و بیمه فعالان در این طرح به اداره کل ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان واگذار شده است.

عقد قرارداد خرید محصولات از واحدها و عرضه داخلی و صادرات

قبادی به موضوع عقد قرارداد خرید محصولات از واحدها و عرضه داخلی و صادرات اشاره کرد و گفت: علاوه بر استان سیستان و بلوچستان در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و مشهد نیز در حال برنامه‌ریزی برای اجرایی ساختن این طرح هستیم.

او همچنین به اجرای طرح در قالب شکل آزمایشی از یک ماه گذشته در منطقه آزاد چابهار اشاره کرد و از پیش‌بینی برای راه‌اندازی یک‌هزار کارگاه سوزن‌دوزی در استان سیستان و بلوچستان تا پایان سال جاری خبر داد.

عبدالرحیم کردی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار نیز در سخنانی بر لزوم توجه به رفاه و توسعه اقتصاد محلی، عمران و آبادانی در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: امیدواریم با رویکرد جلب مشارکت محلی و استفاده از ظرفیت‌های موجود در بحث منابع انسانی بر اقتصاد خانوار این منطقه اثرگذاریم.

راه‌اندازی هفت تعاونی سوزن‌دوزی در چابهار

کردی از راه‌اندازی هفت تعاونی سوزن‌دوزی در چابهار خبر داد و اذعان داشت: 100 سوزن دوز عضو در این تعاونی‌ها بیمه‌شده‌اند و در راستای صادرات این فعالیت‌ها، گروه‌هایی از صنعتگران ایرانی در کشورهایی مانند عمان و ایتالیا محصولات سوزن‌دوزی منطقه را به فروش رسانده‌اند.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار ابراز امیدواری کرد از مسیر اقتصاد فرهنگ، ضمن توسعه فعالیت‌های فرهنگی به اشاعه و تقویت هویت ایرانی کمک خواهیم کرد.

او تأکید کرد: در حال حاضر با سرمایه یک‌میلیون تومانی یک کارگاه کوچک سوزن‌دوزی ایجادشده و محصولاتی در پی این مهم رقم می‌خورد که قیمتی بالغ‌بر 5 تا 35 میلیون تومان دارند.

ظرفیت‌های معطل‌مانده سیستان و بلوچستان را شناسایی کنیم

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان دیگر سخنران این نشست خبری بود و با تأکید بر اینکه توجه به مشاغل خرد، گفتمان امروز کشورمان است اظهار داشت: باید در استان سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های معطل‌مانده را شناسایی و تصویر درستی از آن به دنیا مخابره کرد.

زینی‌وند گفت: منابع تنها در صورتی ایجاد شغل خواهند کرد که دیدگاه و تعریف درستی از زنجیره یک شغل وجود داشته باشد و در ادامه بازاریابی و تولید هدفمند از رموز موفقیت در این مسیر است.

ساخت فیلمی درباره ظرفیت‌های ملی، قومی و فرهنگی موجود در استان

او همچنین از ساخت فیلمی درباره ظرفیت‌های ملی، قومی و فرهنگی موجود در استان سیستان و بلوچستان خبر داد و تصریح کرد: سرکوب تنوع قومیتی ر این منطقه، رخنه در هویت فرهنگ ایرانی است.

حسین مسگرانی مدیرکل ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست خبری از صدور 60 مجوز و ارائه بیمه هنرمندان به‌منظور راه‌اندازی کارگاه‌های سوزن‌دوزی در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

منبع:خبرگزاری هنر

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a