خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

برای نخستین بار در جهان؛ فرانسه نابود کردن کالاهای لوکس فروش نرفته را ممنوع می‌کند

24 خـرداد 1398   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد_ فرانسه نخستین کشور جهان خواهد بود که اقدام شرکت‌های بزرگ در نابود کردن کالاهای لوکس غیرغذایی را ممنوع خواهد کرد.

ادوارد فیلیپ، نخست‌وزیر فرانسه هفته گذشته با تاکید بر اینکه نابودی کالاهای لوکس فروش نرفته «اسراف و هدر دادنی رسوایی‌آمیز» است اعلام کرد که ممنوعیت این اقدام شرکت‌ها در ۲ تا ۴ سال آینده به اجرا گذاشته خواهد شد؛ این تصمیم شرکت‌های بزرگ را شوکه کرده است.

فرصت در نظر گرفته شده برای اعمال این قانون برای آن است که این شرکت‌ها راهی برای عدم نابودی محصولات فروش نیافته‌ خود پیدا کنند.

نخست‌وزیر فرانسه گفته است که در پایان سال ۲۰۲۱ میلادی، ابتدا این ممنوعیت برای محصولاتی که مسئولیت نامحدود تولید کننده شامل‌ آنها می‌شود اعمال خواهد شد و درنهایت در پایان سال ۲۰۲۳ برای تمام محصولات اعمال می‌شود.

بیش از ۷۳۰ میلیون دلار محصولات بازگشتی یا فروش نرفته هر سال در فرانسه نابود می‌شوند.

تنها در جریان آخرین عید کریسمس، میلیون‌های محصول نو فروش نرفته از سوی شرکت آمازون نابود شدند. وزیر محیط زیست فرانسه پس از اعلام این خبر از تصمیم دولت برای تصویب قانونی برای جلوگیری از چنین اقداماتی خبر داده بود.

شرکت‌های تولید کننده کالاهای لوکس هر ساله لباس‌ها و محصولات آرایشی نو بسیاری را برای تضمین میلیون‌ها یورو درآمدشان نابود می‌کنند. هدف آنها حمایت از مارک و همچنین جلوگیری از عرضه این محصولات با قیمت‌های پایین‌تر در بازار است. همچنین این شرکت‌ها نمی‌خواهند این محصولات را با قیمت پایین‌تر بفروشند تا پرستیژ شرکت از آسیب محفوظ بماند.

برای نمونه شرکت «اچ اند ام» هر ساله حدود ۱۲ تن لباس را نابود می‌کند.

برای شرکت آمازون، مشکل اصلی محصولاتی است که اغلب از چین خریداری می‌شوند. این شرکت بزرگ آمریکایی هزینه زیادی برای انبار کردن محصولات فروش نرفته می‌پردازد و بازگردان این محصولات به چین هزینه‌ای بیش از نابودی این کالاها دارد.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a