خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

ملکان: ایران در ساخت طلا و جواهرات جزو پنج کشور نخست جهان است

24 فـرورديـن 1398   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- حسین‌علی ملکان کارشناس حوزه طلا و جواهرات گفت ایران با شرکت در المپیادهای جهانی در ساخت طلا وجواهرات وضعیت مطلوبی در جهان دارد.

به گزارش خانه مد به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس، حسین‌علی ملکان کارشناس حوزه طلا و جواهرات در نشست تخصصی حوزه زیور آلات همایش بین‌المللی طراحی و تولید پوشاک و منسوجات که در هفته نوآوری در صنعت مد و پوشاک بارویکرد توسعه پایدار، در دانشگاه الزهرا برگزار شد اظهار داشت: کشورمان ایران با برگزاری هرسال المپیاد ملی طلا و جواهر سازی، گام‌های مؤثری در پیشرفت و شکوفایی صنعت طلا و جواهرسازی در جهان برداشته است. ایران در المپیاد جهانی ساخت طلا وجواهر سازی کشور انگلستان سال ۲۰۱۱ رتبه پنجم، در المپیاد جهانی کانادا سال ۲۰۰۹ دیپلم افتخار و رتبه هفتم، درسال ۲۰۱۳ در آلمان رتبه دوم و مدال نقره، در سال ۲۰۱۵ در برزیل دیپلم افتخار و رتبه پنجم را کسب کرده است و در حال حاضر جزو پنج کشور برتر طلا و جواهرسازی در جهان است.

ملکان با بیان اینکه طلا و جواهرات به عنوان ملحقات مد و لباس در کشور مطرح است، گفت: ایران با شرکت در المپیادهای جهانی، در ساخت طلا وجواهرات وضعیت مطلوبی در جهان دارد به طوری که در زمره پنج کشور اول جهان در زمینه ساخت طلا و جواهرسازی است.

او افزود: در جهان هر دو سال یکبار المپیاد طلا و جواهر سازی برگزار می‌شود اما در ایران المپیاد ملی هر سال در سه سطح شهرستان، استانی و کشوری برگزار می‌شود، سن شرکت کنندگان زیر ۲۲ سال است و نفرات برگزیده هر سه سطح در اردوی تخصصی طلا و جواهرسازی شرکت می‌کنند و پس از قبولی در آزمون دوره، در اردوی تکمیلی شرکت کرده و در نهایت نفرات برتر برای شرکت در مسابقات جهانی انتخاب می‌شوند. این پروسه چهار سال به طول می‌انجامد تا نفرات برتر کشوری در مسابقات المپیاد طلا و جواهرسازی جهان شرکت کنند.

کارشناس و طراح پروژه‌های داخلی و خارجی مسابقات طلا و جواهر سازی تصریح کرد: در جشنواره‌های مد و لباس، چند سالی است که طلا و جواهر به عنوان مکمل و ملحقات لباس مطرح شده است، به همین دلیل توجه به صنعت طلا و جواهر در بازار داخلی با توجه به نیاز بانوان، مهم و است.

ملکان اظهار داشت: در زمینه ساخت طلا و جواهرسازی در وضعیت مطلوبی در جهان قرار داریم اما در زمینه صادرات صنعت جواهرسازی و تولید انبوه، دچار ضعف جدی هستیم.

رئیس انجمن آموزشگاه‌داران تهران در ادامه بیان کرد: کشور ترکیه ۱۰ سال پیش، طلا و جواهرات دست دوم ایران را خریداری می‌کرد و پس از پرداخت و نوسازی به کشورهای مختلف صادر می‌کرد، در حال حاضر ترکیه به یکی از صادرکنندگان مطرح در زمینه طلا و جواهر سازی درجهان مطرح بوده، این در حالی است که کشورمان با داشتن معادن طلا و سنگ‌های قیمتی می‌تواند سهم خود را برای صادرات جواهر و طلا افزایش بدهد با برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح درآموزش، ساخت طلا وجواهر می‌توانیم مانند ترکیه کشور همسایه در زمینه تولید انبوه و صادرات طلا و جواهرسازی به کشورهای مختلف سهم جهانی داشته باشیم.

اومی گوید: به نظر می‌رسد با افزایش قیمت دلار، واردات کالاهای خارجی به ویژه طلا وجواهر به کشور، دیگر برای تجار واردات طلا و جواهرات خارجی مقرون به صرفه نباشد تا به واردات طلا وجواهرات ادامه دهند.

ملکان با بیان اینکه برگزاری المپیادهای داخلی و خارجی می‌تواند به شکوفاشدن صنعت طلا و جواهرسازی کمک کند، خاطرنشان کرد: همه جوانانی که در المپیادهای داخلی و خارجی طلا و جواهر سازی شرکت می‌کنند به خودباوری می‌رسند و با انگیزه اقدام به تأسیس کارخانجات و کارگاه‌های طلا و جواهر سازی می‌کنند و همین امر باعث اشتغال‌زایی و کارآفرینی در حوزه صنعت طلا و جواهرسازی در کشور می‌شود، بنابراین برگزاری المپیادهای داخلی ساخت طلا و جواهر بسیار مهم و ضروری است.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران