خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

درآمد میلیاردی صنعت جهانی مد از لباس‌های اسلامی

6 بـهـمـن 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد_  صنعت جهانی مد طی سال‌های اخیر با پیشرفت چشمگیری که در زمینه لباس‌های اسلامی مخصوص بانوان محجبه شاهد بوده، درآمد قابل توجهی را از این بازار پررونق نصیب خود کرده است.

درآمد میلیاردی صنعت جهانی مد از لباس‌های اسلامی

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «نافذة علی العالم»، صنعت جهانی مد لباس در سال‌های اخیر شاهد توسعه و پیشرفت چشمگیری بوده است، به‌گونه‌ای‌که طبق گزارش خبرگزاری آمریکایی «بلومبرگ»، شرکت‌ها و برندهای تجاری بزرگ و معروف به طراحی لباس‌های پوشیده و البسه مخصوص بانوان محجبه به دلیل استقبال خوبی که از سوی خریداران مسلمان وجود دارد، روی آورده و سود قابل ملاحظه‌ای را از این بازار پر رونق از آن خود می‌کنند.

رویترز در آخرین گزارش‌های خود در مورد هزینه خرید لباس توسط مسلمانان در سال ۲۰۱۳ عدد ۲۶۶ بیلیون دلار را ثبت و رشد این عدد را تا سال ۲۰۱۸ معادل ۴۸۴ بیلیون دلار پیش‌بینی کرده است.

در این گزارش، مبلغ خرید لباس توسط مصرف‌کنندگان آمریکایی با فاصله قابل توجهی، عدد ۳۹۵ میلیارد دلار اعلام شده است.

 همچنین گزارشی که اخیرا مرکز تحقیقات Pew منتشر کرده است، رشد جمعیت ۱,۶ میلیاردی مسلمانان را تا سال ۲۰۵۰ در حدود ۳ میلیارد نفر پیش‌بینی می‌کند.

 همین گزارش‌ها و آمارهای خیره کننده باعث شده تا در دو سال اخیر شرکت‌های بین‌المللی تولید کالای مد و لباس، بدون درنظر گرفتن سیاست‌گذاری حکومتی کشورهای‌ خود، رویکرد جدیدی را در حوزه پرداختن به بازار البسه مسلمانان اتخاذ کنند.

 در فستیوال فشن اسلامی که در سیزدهم آگوست سال ۲۰۱۵ در کوالالامپور مالزی برگزار شد، همه چیز گویای خیز بلند تولیدکنندگان جهانی برای کسب سهم بازار از کالای مد اسلامی بود.

همچنین برندهای معروف جهانی همچون بربری(Burberry) به مناسبت ماه رمضان گذشته، مجموعه‌‌ای از لباس‌های اسلامی خود را به معرض نمایش گذاشت. ماه گذشته نیز طی هفته مد در لندن، برای نخستین‌بار مجموعه‌ای از لباس‌های پوشیده اسلامی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت که با استقبال چشمگیر شرکت‌کنندگان همراه بود.

خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ این توسعه و پیشرفت در صنعت مد را خیره‌کننده توصیف و اظهار کرد: علی‌رغم اینکه پوشاک اسلامی سال‌هاست که در بازار مشتری خاص خود را داشته اما صنعت مد، دیر به فکر کسب درآمد از این بازار پررونق افتاده است.

همچنین ظهور نسل جوانی از طراحان پوشاک اسلامی و مجموعه‌داران مد در زمینه لباس‌های پوشیده، سبب شده تا این بازار مشتری‌های بیشتری را در شبکه‌های اجتماعی پیدا و توجه برندهای تجاری را به خود جلب کند.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a