خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

سعید حق‌مراد: خیاط کت مردانه، پادشاه خیاطان است

29 دی 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- سعید حق‌مراد، طراح لباس، مدیر آکادمی مد و لباس "ژینو" و مدرس درباره جدیدترین فعالیت‌های خود به خبرنگار هنرآنلاین گفت: در ادامه برنامه‌های آموزشی "ژینو" برآنیم که روزهای 10، 11 و 12 بهمن‌ کارگاه آموزشی را در حوزه طراحی و دوخت کت و شلوار مردانه برپا کنیم. این دوره به میزبانی شهر اهواز برگزار می‌شود و کارگاه مشابه دیگر نیز در روهای 17، 18 و 19 بهمن در استان فارس خواهیم داشت.

حق‌مراد درباره دلایل انتخاب موضوع لباس مردانه در این دوره اظهار داشت: به زعم من و با توجه به بالغ بر 23 سال تجربه در زمینه طراحی و دوخت لباس، لباس آقایان و به ویژه کت مردانه، پادشاه الگوسازی، مدل‌سازی و دوخت است و به جرئت می‌توان گفت خیاط کت مردانه، پادشاه خیاطان است.

این مدرس در ادامه بیان کرد: ریزه‌کاری‌ها و جزئیات موجود در کت مردانه به حدی دارای پیچیدگی است که افراد فعال در زمینه طراحی و دوخت آن به سادگی از پس پیچیده‌ترین لباس‌ها حتی در حد و اندازه لباس شب و عروس برمی‌آیند.

حق‌مراد با اشاره به اینکه طراحی و دوخت انواع کت مردانه، یک دایره‌المعارف در این حوزه است اذعان داشت: متدهای مختلفی در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرند که از جمله آن می‌توان به گرلاوین، متریک و مولر اشاره کرد اما این بار با تهیه کتابی درباره متد آمریکایی "آرمسترانگ" که مؤلف آن شخصی به نام جوزف هلن آرمسترانگ رئیس دانشکده هنرهای زیبای کالیفرنیا است قصد دارم روشی نو و مبتکرانه را در تدریس این بخش لحاظ کنم.

او افزود: کتاب آموزشی مبتنی بر متد امریکایی "آرمسترانگ" را خودم ترجمه کرده‌ام و درصدد هستم آن را به چاپ رسانم.

مدیر آکادمی مد و لباس "ژینو" درباره دیگر فعالیت‌های خود گفت: به زودی و در بخش مؤسسات هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، کارگاهی آموزشی، جذاب و کاربردی درباره طراحی و دوخت کت و شلوار زنانه به سبک نمونه‌های مردانه بر پا خواهم کرد. در عین حال مشغول آماده ساختن چند طرح برای شرکت در بخش مسابقه طراحی کالکشن جشنواره با موضوه نقش مکران هستم. همچنین از جدیدترین طرح خود در غرفه مؤسسه ژینو در جشنواره فجر رونمایی خواهم کرد.

 

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a