خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

سومین نمایشگاه لباس عاشورایی از مسابقه گروهی تا برپایی کارگاه و نشست‌های تخصصی

4 مـهـر 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد-  17 تیر 97، فراخوان سومین نمایشگاه لباس عاشورایی در راستای تحقق اهداف سبک زندگی اسلامی و ایرانی و استفاده از قابلیت‌های طراحی، دوخت و تولید در عرصه لباس‌های مناسبتی، مذهبی، عاشورایی و ترویج هرچه بهتر شعائر دینی و عاشورایی منتشر شد.

از آن زمان، تصمیم به برپایی دبیرخانه دائمی برای این رویداد از سوی مدیران کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور اتخاذ شد و مقرر شد آثار عاشورایی در بخش‌های پوشاک آقایان، پوشاک بانوان، پوشاک کودک و نوجوان، طراحی پارچه و لباس تولید شده کاربردی به شکل رقابتی برای حضور در این رویداد از سوی فعالان عرصه مد و لباس کشور به این دبیرخانه ارسال شوند.

یکی از بخش‌های مهم و قابل توجه در این دوره، توجه هر چه بیشتر برگزارکنندگان به حوزه علمی و دانشگاهی مرتبط با لباس عاشورایی بود که به دبیری محبوبه الهی مدرس دانشگاه و پژوهشگر آغاز به کار کرد و بر این اساس مقرر شد مقالات و آثار پژوهشی در دبیرخانه سومین نمایشگاه لباس عاشورایی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرند که تاکنون آثار درخور توجهی در این بخش به دبیرخانه رسیده و بنابر درخواست دبیر این بخش، دانشجویان و فعالان علمی دانشگاهی حوزه مد و لباس تا 18 مهر 97 فرصت ارسال اثر دارند.

سومین نمایشگاه لباس عاشورایی از 28 مهر تا 4 آبان 97 در تالار وحدت برپا می‌شود و یکی از ویژگی‌های بارز آن در سال جاری، ارائه مجموعه‌های پوشش از سوی افراد بنام حوزه مد و لباس برای نمایش در این رخداد است.

از جمله اهداف برپایی نمایشگاه لباس عاشورایی در سومین گام می‌توان به تعظیم شعائر و احیای فرهنگ غنی اسلام در راستای وظایف محوله به کارگروه ساماندهی مد و لباس، ترغیب و تشویق طراحان برای ارائه ایده‌ها با نگاه دینی و طراحی لباس‌های مناسبتی، مذهبی وعاشورایی، در گروه‌های سنی مختلف، تقدیر از زحمات پیشکسوتان، چهره‌های ماندگار و فعالان این عرصه در حوزه تولید و توزیع، بررسی نقش لباس و کاربرد آن در ایام محرم، صفر  و شیوه‌های انتقال فرهنگ عاشورا، استفاده از علایم و نشانه‌های اقوام ایرانی در لباس‌های مذهبی و عاشورایی و جلوگیری از ترویج لباس نأمانوس و نامناسب در مراسم عزاداری و هیئت‌های مذهبی اشاره کرد.

قول تولید انبوه طرح‌های برگزیده نمایشگاه لباس عاشورایی تا تیراژ 5هزارتایی

آثار برگزیده کارگاه آموزشی سه روزه تصویرسازی و تایپوگرافی برای استفاده در پوشاک هم که مردادماه با حمایت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در مرکز پژوهش های اتحادیه صنف پوشاک برگزار شد نیز تاکنون دستاوردهای خوبی به همراه داشته و برخی از تولیدکنندگان تا تیراژ 50هزارتایی، قول تولید انبوه آثار برگزیده این کارگاه را داده‌اند.

این کارگاه توسط محمد اردلانی با هدف تولید آثار خلاقانه گرافیک تصویرسازی و تایپوگرافی و عرضه بیش از برپایی سومین نمایشگاه لباس عاشورایی برگزار شد.

اما یکی از بخش‌های مهم سومین نمایشگاه لباس عاشورایی همچون دو دوره گذشته، برپایی کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی است که در این دوره موضوعاتی همچون نقاشی روی پارچه، جریان‌سازی عاشورا در حوزه فرهنگ پوش، نمادشناسی پنجه در مراسم عاشورا با مقایسه نماد دست حضرت عباس و پنجه فاطیما و نقش باورها و اعتقادات در پوشش اقوام ایرانی پس از اسلام اشاره کرد.

برپایی مسابقه زنده "از ایده تا اجرا" یکی دیگر از بخش‌های نمایشگاه یک هفته‌ای لباس عاشورایی است و قرار شده در این بخش شاهد حضور 20 گروه سه نفره در رقابتی دو روزه باشیم.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران