خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

ملاقات با خالق اشیاء لوکس و هنری با پر پرندگان در پاریس

22 شـهـريـور 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- قدمت هنردستی با پر پرندگان به چندین قرن پیش در پاریس برمی‌گردد. اریک شارل دوناتین یکی از بازماندگان این هنر در پایتخت فرانسه و یکی از هنرمندانی است که در نمایشگاه «انسان خلاق»‌ که قرار است در ماه سپتامبر در بنیاد میکل آنژ در ونیز برگزار شود، شرکت می‌کند.

اریک شارل دوناتین هنرمندی است که چندان به دنبال شهرت نیست و در استودیو کوچکی در «مزون لوماریه»‌ در منطقه یازدهم پایتخت فرانسه با نام‌‌های بزرگ دنیای مد کار می‌کند.

مزون لو ماریه از سال ۱۸۸۰ میلادی تاسیس شد و در استفاده از پر پرندگان و ساخت گل‌های پارچه‌ای تخصص دارد. این مزون با مارک‌های لوکس مثل «شانل»، «دیور» و «ژیوانشی» کار می کند.

«در هنرهای دستی باید از احساساتتان مایه بگذارید»

اریک شارل قرار است آثاری را که با ترکیب پر پرندگان و چیزهای دیگر خلق کرده است در نمایشگاه «انسان خلاق»‌ در ماه سپتامبر در ونیز به نمایش بگذارد.

او درباره هنر کارکردن با پر پرندگان می‌گوید: «دست‌‌ها مال خودتان است، مغزتان را برای کمک به دست‌‌ها به کار می‌گیرید و قلب‌تان هم برای اینکه در کار حسی داشته باشد و احساسات مردم را برانگیزید. فکر نمی‌کنم کار دستی با ارزش را بتوان بدون احساسات انجام داد.»

هنر ترکیبی

هنر دستی با پر در تزئینات داخلی، جواهرسازی یا مد و لباس و کلاه‌دوزی کاربرد دارد. هنرمند هندی-کارائیبی می‌گوید که ایده اصلی کارش ترکیب مواد و هنرهای مختلف است. وی می‌افزاید:‌ «ایده اصلی من در این کار ترکیب پر با چیزهای دیگر است. من خودم هم دو رگه هستم. به نظر من ترکیب کردن در این کار ضروری است.»

هنرمند با پرهایی کار می‌کند که عمدتا توسط باغ‌وحش به او اهدا شده است. با این وجود تاکید می‌کند از پرهایی در کارش استفاده می کند که به طور طبیعی از بدن پرنده افتاده است.

آموزش به جوانان

اریک شارل دوناتین به طور مرتب کارگاه های آموزشی برای جوان‌ها برگزار می‌کند. هدفش، انتقال این هنر به نسل بعدی است. او یکی از معدود هنرمندانی است که هنوز با پر پرندگان کار می‌کند و می‌گوید که نگران آینده این هنر است. او می‌افزاید:‌ «به نظرم باید به این هنر ارزشی دوباره بدهیم. می خواهیم این کار را با به نمایش‌گذاشتن این آثار و انتقال هنر به جوانان انجام بدهیم. باید بدانیم که اگر این کار را نکنیم این هنر از بین خواهد رفت.»

اریک شارل یکی از هنرمندانی است که برای شرکت در نمایشگاه «انسان خلاق» انتخاب شده است . این نمایشگاه که در سپتامبر ۲۰۱۸ در ونیز برگزار می‌شود، اولین نمایشگاهی است که به هنرهای دستی در اروپا اختصاص دارد و به ابتکار «بنیاد میکل آنژ» برگزار می‌شود.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران