خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

نقش نمایشگاه لباس عاشورایی در ترویج شعائر دینی

29 مـرداد 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- تاکنون شاهد برگزاری دو دوره نمایشگاه لباس عاشورایی همزمان با ماه محرم در تهران بوده ایم.

یکی از مهم ترین اهداف برگزارکنندگان این رویداد، ترویج الگوی پوشش اسلامی ایرانی در محافل گوناگون بوده است. در شرایطی که شاید بیشترین کاربرد آثار ارائه شده در این رویداد به مناسبت های مذهبی محدود شود اما وقتی سخن از ترویج هر چه بهتر شعائر دینی و عاشورایی و تأثیر آن در شئون مختلف اجتماعی مطرح می شود، توقع آن می رود تا طراحان، آثاری کاربردی و چندمنظوره برای نمایش در این رویداد ارائه دهند.

سال گذشته بالغ بر 250 اثر به دبیرخانه دومین نمایشگاه لباس عاشورایی ارسال شد و از این میان، 110 اثر در تالار وحدت به نمایش درآمدند. آثاری که خلاقیت های هنری در آن ها بسیار کمرنگ بود و همین امر جای خالی آموزش در راستای طراحی هر چه بهتر این نوع پوشش را برای برگزارکنندگان بازگو ساخت. آن هم برای رویدادی که قرار است ردپای نمایشگاه لباس عاشورایی را در شئون مختلف اجتماعی به منصه ظهور رساند.

اگرچه جای خالی وجوه آموزشی در پرداخت هر چه بهتر و بیشتر به این مقولات در دوره های قبل خالی به نظر می رسید، اما تا پیش از آغاز سومین دوره از نمایشگاه لباس عاشورایی، قرار است یک کارگاه سه روزه با هدف تولید آثار خلاقانه گرافیک، تصویرسازی و تایپوگرافی برای استفاده در پوشاک عاشورایی به همت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و اتحادیه پوشاک از روز یکشنبه 28 مرداد تا روز سه شنبه 30 مردادماه از ساعت 9 الی 17 زیر نظر محمد اردلانی در محل مرکز پژوهش های اتحادیه پوشاک تهران برگزار شود.

آثار برتر طراحی شده در این کارگاه، ضمن انتشار روی پارچه، لباس، کیف و حضور در سومین نمایشگاه بزرگ لباس عاشورایی، برای نیازهای بصری برگزارکننده در قالب کتاب، بیلبورد، پوستر، موشن گرافیک، کارت، بروشور، لباس، تمبر، شبکه های اجتماعی و ... با حفظ امضای طراح استفاده می شود.

سومین نمایشگاه لباس عاشورایی در راستای تحقق اهداف سبک زندگی اسلامی و ایرانی و استفاده از قابلیت های طراحی، دوخت و تولید در عرصه لباس های مناسبتی، مذهبی، عاشورایی و ترویج هرچه بهتر شعائر دینی و عاشورایی و تأثیر آن در شئون مختلف اجتماعی و فرهنگی جامعه از تاریخ 17 شهریور تا تاریخ 27 شهریورماه در محل شبستان مصلی تهران توسط کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور برگزار می شود.

خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a