خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

لیست منافع ملی در صنعت پوشاک روی میز کمیسیون اقتصادی مجلس

30 تـيـر 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- در اینکه شرایط اقتصادی کشور چنگی به دل نمی زند و طیف های وسیعی از مردم مدام در حال بررسی ریشه ها و پیامدهای بحران اقتصادی فعلی در کشور هستند، شکی نیست، اما همچنان همگان این دغدغه را دارند که به هر دری شده بزنند تا این وضعیت، عمق و وسعت بیشتری به خود نگیرد.
بطور مثال، نامه 13 انجمن و اتحادیه پوشاک به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یکی از همین گام ها بود که در روزهای اخیر پا به مجلس شورای اسلامی گذاشته که البته باید دید تا چه اندازه مجلس توان دارد تا مانع ورود خسارات بیشتر به فعالان عرصه مد و لباس کشور شود.
ماجرا از این قرار است که اعضای دبیرخانه مشترک تشکل های صنعتی و صنفی پوشاک با ارسال نامه ای گلایه آمیز به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، خواستار ترجیح منافع ملی در خصوص لایحه افزایش مناطق آزاد شدند.
اعضای این دبیرخانه شامل انجمن صنایع پوشاک ایران، اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران، انجمن صنایع نساجی ایران، اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کالای کشباف، جوراب و کاموا، اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان، اتحادیه خیاطان زنانه و مردانه، انجمن صنایع همگن نساجی و پوشاک استان البرز، انجمن صنایع همگن نساجی و پوشاک استان مازندران، انجن طراحان لباس و پارچه ایران، انجمن نساجی استان قزوین، انجمن نساجی استان یزد، انجمن صنایع تخصصی صنایع نساجی آذربایجان شرقی و انجمن نساجی استان گیلان هستند.
در این نامه خطاب به کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی آمده است: احتراماً همانگونه که مستحضرید، صنعت پوشاک و زنجیره تامین آن صدمات زیادی از ناحیه قاچاق و واردات بی رویه و غیرقانونی متحمل شده است که متاسفانه بخش قابل توجهی از این واردات از طریق مناطق آزاد با ظاهری قانونی صورت می پذیرد که نتیجه ای جز تضعیف صنایع ملی و تولیدکننده داخلی به همراه ندارد. این موضوع به طور قطع با فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای توسعه اقتصاد مقاومتی نیز در تناقض است.
در ادامه این نامه با اشاره به لایحه افزایش 8 منطقه آزاد تجاری صنعتی و 13 منطقه ویژه اقتصادی عنوان شده که مناطق آزاد تجاری صنعتی دارای قواعدی خاص بوده و بیش از 10 مورد امتیاز یا معافیت در این مناطق برقرار است. برخی از قواعد و امتیازات حاکم بر مناطق آزاد لطمات شدیدی را بر فضای رقابت سالم اقتصادی کشور مخصوصاً بر واحد های تولیدی پوشاک در سرزمین اصلی وارد می کند که معافیت های 20 ساله از پرداخت مالیات های مستقیم، معافیت دائمی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، معافیت از پرداخت حقوق ورودی، فروش کالا تحت رویه مسافری، عدم الزام به اجرای دستورالعمل ثبت نمایندگی و معافیت کالا های تولید شده برخی از آن ها به شمار می آیند.
در انتهای نامه نیز عنوان شده که شایسته است نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به عنوان مدافعان حقوق مردم و فعالان بخش تولید کشور، منافع ملی را بر منافع بخشی یا استانی ترجیح داده و عنایت بیشتری نسبت به مطرح شدن این لایحه در مجلس شورای اسلامی مبذول داشته باشند. مسلماً با توجه به وضعیت آشفته و عدم مدیریت صحیح در مناطق آزاد، افزایش این مناطق، اوضاع کنونی را آشفته تر کرده و بیم آن می رود با موافقت این لایحه در مجلس و با توجه به مدیریت سلیقه ای و غیرپاسخگوی این مناطق، تیر خلاص به تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی در سال حمایت از کالای ایرانی شلیک شود.
به هر روی واقعیت آن است که بحران اقتصادی فعلی، تولید و تجارت را در کشورمان مختل ساخته و افزایش تحریم ها و نبود حساب ذخیره ارزی مناسب کار را برای تصمیم گیری در ارتباط با خواسته فعالان عرصه پوشاک دشوار خواهد ساخت.
حال باید منتظر ماند و دید که مجلس شورای اسلامی در کمیسیون اقتصادی خود چه تدابیری خواهد اندیشید تا 13 انجمن و اتحادیه پوشاک با دست خالی از این بحران خارج نشوند.
خبرگزاری هنر
مشروح نامه 13 انجمن و اتحادیه پوشاک به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به شرح زیر است:

خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a