خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

فراخوان یازدهمین جایزه معماری داخلی ایران منتشر شد

16 تـيـر 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- خلاقیت و نگاهی نو، توانایی طراح در تحقق مطلوب فعالیت ها و تأمین نیازهای روانی و کاربردی در فضای درونی بنا، چگونگی و میزان نسبت هماهنگی طرح با ساختار اصلی معماری در جهت تأیید و ارتقاء کیفی آن و میزان توجه طراح به بستر اقلیمی، فرهنگی و بومی محل طرح از جمله معیارهای این جایزه هستند.
کیفیت فضا، تکنیک، عناصر داخلی و خارجی و طراحی داخلی از جمله تعاریف اعلام شده در راستای اصول و مبانی داوری هستند.
بر اساس این گزارش، معماری داخلی، تقسیم کاربری به فعالیت ها، توزیع فعالیت ها، چیدمان و کیفیت فضا نیز از جمله دیگر معیارهای این جایزه هستند.
فصلنامه معماری و ساختمان به عنوان برگزار کننده جایزه، ارسال پروژه ها و آثار را تا امروز به صورت یک مرحله ای و شیت های سایز A1 در نظر گرفته است.
علاقه مندان به حضور در این جایزه می توانند کلیپ کوتاهی (به مدت 30 ثانیه) از پروژه اجرا شده خود را همراه با مدارک اعلام شده، حداکثر تا یکم مهرماه 1397 به دبیرخانه جایزه تحویل دهند. در روز مراسم برای برندگان و طرح برتر در زمان حضور ایشان در جایگاه پخش می شود، قابل ذکر است که بدون ارسال فیلم نیز ثبت نام انجام خواهد شد.
همچنین شرکت کنندگان باید، معرفی ساختمان اصلی و زمان ساخت که طرح داخلی مورد نظر در داخل آن اجرا شده است، را با ارائه نشانی دقیق سایت و در صورت امکان نقشه یک پلان و یک نما از ساختمان اصلی با ذکر مقیاس یا تصاویری از هر یک از نماهای اصلی و محوطه باز ساختمان به دبیرخانه ارسال کنند.
پلان ها و برش ها یا تصاویر گرافیکی و سه بعدی طرح با ذکر مقیاس و نام فضا (در صورت موجود بودن) از دیگر موارد مورد نیاز جهت ارسال است.
نقشه های مربوط به هر یک از عناصر خاص و پیچیده ساخته شده در داخل فضا (اعم از جداکننده سقف ها و مبلمان) در مقیاس مناسب. (در صورت موجود بودن) در کنار معرفی طرح اجرا شده در قالب عکس های بزرگ و گویا از پروژه که نمایانگر جزئیات طرح و نورپردازی در شب باشند با شرح هر عکس نیز برای حضور شرکت کنندگان در این جایزه ضروری است.
محدودیتی برای ارائه پروژه های متعدد متعلق به یک شخص حقیقی و حقوقی وجود ندارد ولی هر یک از آثار بایستی در پاکت های جداگانه ارسال و یا در محل دفتر مرکزی جایزه تحویل شود. تمامی پروژه های شرکت کننده در یازدهمین جایزه معماری داخلی ایران در شماره 56 مجله معماری و ساختمان (شماره ویژه یازدهمین جایزه معماری ـ معماری داخلی ایران) در صورت تمایل شرکت کنندگان منتشر می شود.
با توجه به رویکرد اصلی جایزه به کیفیت فضا [معماری] و بررسی ایده های معمار در این خصوص و در شرایط جاری که از ابتدای برگزاری جایزه نیز به این منوال جهت گیری شده است، عنوان جایزه به معماری داخلی تغییر می نماید.
الکساندر بک، فریار جواهریان، شروین حسینی، حسین محمودی و بهروز منصوری هیئت داوران این جایزه هستند.
جایزه معماری داخلی به پروژه های "بازسازی و مرمت" در دو زیر گروه مسکونی و عمومی است که به رتبه نخست در بخش مسکونی 35 میلیون ریال و رتبه دوم بیست و پنج میلیون ریال اهدا می شود. همچنین در این بخش به دو نفر دیگر نیز تحت عنوان رتبه اول و دوم عمومی نظیر همین مبالغ اهدا می شود.
همچنین یک طرح برتر از کلیه پروژه های شرکت کننده در جایزه با انتخاب هیئت داوری معرفی می شود و توسط برگزار کننده در روز مراسم اهداء جوایز همراه با برندگان جایزه اعلام خواهد شد.
جایزه مربوط به این طرح برتر نیز، برنده تور پنج تا شش روزه کشور آلمان و معرفی معمار طرح به دانشگاه اشتوتگارت برای هر نوع ارتباطات و همکاری های علمی - فرهنگی، تبادل نظر و همچنین بازدید از پروژه های با ارزش معماری در کشور آلمان خواهد شد.
علاقه مندان به شرکت در این جایزه می توانند مدارک خود را از 24 شهریورماه تا حداکثر 1 مهرماه به دبیرخانه ارسال کنند.
جلسات داوری این جایزه، 2 و 3 مهرماه در محل دفتر مجله معماری و ساختمان برگزار می شود.
در روند داوری در صورت صلاح دید هیئت داوری از طراح جهت توضیح در مورد پروژه، دعوت به عمل آمده و یا بازدید از پروژه انجام خواهد گرفت.
مراسم تقدیر از معمار معاصر طبق برنامه هر ساله هم زمان با مراسم اهداء جوایز در همان روز پنجم مهرماه برگزار می شود.
علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می توانند با دفتر فصلنامه معماری و ساختمان و شماره تلفن های: 88789867 - 88789809 تماس حاصل نمایند.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a