خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

نخستین جشنواره مد و لباس الیجه در آمل برگزار می‌شود

10 تـيـر 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- سیده راضیه ابراهیمیان کارشناس ارشد طراحی و دوخت و طراح برند ابرا با اعلام خبر برگزاری نخستین جشنواره مد و لباس الیجه گفت: این رویداد به همت گروه طراحی مد و لباس "شارزینه" همزمان با دهه کرامت در شهر آمل و به شکل کشوری برگزار می شود و من در کنار یک تیم داوری آثار را مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهیم داد.
او درباره معنای لغوی "الیجه" در نام گذاری این رویداد بیان کرد: الیجه نوعی پارچه راه راه پشمی یا ابریشمی که با دست بافته می شود و دلیل نام گذاری بر روی این جشنواره، لزوم اقتباس آثار از فرهنگ پوشش های تاریخی، قومی، هنرهای سنتی و مذهبی است.
ابراهیمیان با اشاره به اینکه به کارگیری پارچه های تولید داخل ایران و همچنین پارچه سازی به شیوه انواع رودوزی در این رویداد از اهمیت ویژه ای برخوردار است اظهار داشت: خلاقیت و نوآوری در ارائه طرح یکی از نکات مهمی است که در زمینه به کارگیری پارچه به آن نیاز داریم و امید است آثار برگزیده جشنواره "الیجه" بتواند تحولی چشمگیر در این زمینه ایجاد کند.
داور نخستین جشنواره مد و لباس الیجه تصریح کرد: کاربرد رنگ ها و انواع رودوزی در طراحی متناسب با محیط اجتماعی، مهمانی و اداری در این رویداد مورد هدف قرار گرفته است و از آنجا که تولید انبوه آثار برگزیده را در نظر داریم، رعایت نکات الگوسازی و دوخت با بهره گیری از تکنیک های متنوع و متناسب برای تولید از ضروریات است.
ابراهیمیان با اشاره به اینکه تلاش می کنیم الیجه تبدیل به یک برند در حوزه مد و لباس تبدیل شود بیان کرد: قصد داریم این رویداد به شکل فصلی برگزار شود و امیدواریم در دوره بعدی فراخوان را به صورت بین المللی منتشر کرده تا فضایی مؤثر برای تبادل دانش لازم در زمینه طراحی پارچه و لباس فراهم آید.
او افزود: نحوه برگزاری این جشنواره به این شکل است که علاقه مندان به شرکت در این رویداد ابتدا با شماره 11550710937 تماس گرفته، ثبت نام اولیه انجام می شود و اطلاعات تکمیلی در رابطه جشنواره و ثبت طرح های خودتان برای جلوگیری از کپی برداری به شما ابلاغ خواهد شد و سپس طراحان تا پایان تیرماه 1397 مهلت دارند آثار خود را در قالب مقوای A3 و یا با استفاده از نرم افزارهای مارولوس و فتوشاپ ارسال کنند.
ابراهیمیان گفت: در روز سوم مرداد از 30 نفر برگزیده قدردانی و به 5 نفر اول آن ها جوایز نفیسی اهدا می شود و همچنین عنوان طراح مجموعه شارزینه به آن ها اعطا خواهد شد.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران