خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

مهدیزاده: طراحی لباس با نقاشی لباس متفاوت است

2 تـيـر 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- خلاقیت چیزی است که همه طراحان لباس به دنبال آن هستند، آنچه بیش از پارامترهای دیگر تمایز ایجاد می کند و کار یکی را نسبت به دیگری بهتر جلوه می دهد. خلاقیت نیز مانند بسیاری از مباحث دیگر آموختنی است کافی است شیوه های ایجاد آن را بدانید تمرین کنید و بکار گیرید.
امیرحسین مهدیزاده، طراح لباس، داور جشنواره مد و لباس فجر و مدرس درباره جزئیات برپایی کارگاه آموزشی خلاقیت در طراحی لباس در انجمن طراحان پارچه و لباس به خبرنگار هنرآنلاین، گفت: با وجود اینکه چند سالی است که از رشد بیشتر حوزه طراحی مد و لباس در ایران می گذرد، اما هنوز هم اساتید و دانشجویان لازم است تا بیشتر به مقوله طراحی لباس توجه کنند و با نگاهی خلاقانه به طراحی بپردازند.
او با اشاره به اینکه نباید این ذهنیت وجود داشته باشد که طراحی لباس به مثابه نقاشی لباس است اظهار داشت: متأسفانه برای بسیاری از افراد که در حوزه طراحی مد و لباس نوپا هستند این تصور وجود دارد که برای طراحی لباس باید مدل مورد نظر خود را روی کاغذ نقاشی کنند، در حالی که برای طراحی لباس باید نگاهی وسیع و همه جانبه به نتیجه نهایی اثر داشت.
مهدیزاده تصریح کرد: این کارگاه از دوم تیرماه 97 به مدت دو ماه و در هشت جلسه برگزار می شود و امید است در پایان این دوره هنرجویان بتوانند با یادگیری تکنیک های رشد خلاقیت، طرح هایی معنی دار، تأثیرگذار و خلاقانه ارائه دهند چرا که خلاقیت یک فرایند بوده و رشد آن در گرو توانایی های طراح، بایدها و نبایدها و پارامترهای مختلف است.
این مدرس در ادامه افزود: نکته دیگر، لزوم اشراف هنرجویان طراحی لباس به تاریخ هنر ایران و جهان است چرا که با مروری بر آنچه تاکنون در روند رشد و تکامل هنر صنعت پوشاک اتفاق افتاده می توان به خاستگاه و جایگاه طراحی لباس پی برد و از نگاه های سطحی به امر پرهیز کرد.
او با تأکید بر اینکه افزایش توانایی فرد در کسب ایده از نمادها و نشان های محیطی می تواند کمک بسیاری به روند کار طراح لباس داشته باشد اظهار داشت: اینکه بتوانیم هر آنچه در پیرامونمان وجود دارد را عنوان منبع الهام در نظر گیریم و آن را به عنوان یک ایده تشخیص دهیم خود مسیر نخست در راه رشد خلاقیت در طراحی لباس است.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a