خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

تعرفه واردات پنبه حذف می‌شود؟

29 خـرداد 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- اواسط خردادماه بود که نایب رئیس انجمن صنایع نساجی اعلام کرد که تعرفه واردات مواد اولیه صنعت نساجی به پنج درصد کاهش یافته اما ما انتظار داریم حق گمرکی و تعرفه بر واردات مواد اولیه کمتر از این باشد.
حال رئیس فراکسیون نساجی مجلس شورای اسلامی از رایزنی نمایندگان برای کاهش مالیات ارزش افزوده نساجی خبر داده و اعلام کرده که احتمال حذف تعرفه واردات پنبه برای حمایت از صنعت داخلی وجود دارد.
در شرایط کنونی، تولید پنبه کشور حدود 50 تا 60 هزار تن است و به گفته نایب رئیس انجمن صنایع نساجی باید 120 هزار تن دیگر وارد کشور شود.
تعرفه گمرکی برای این میزان پنبه به عنوان ماده اولیه تولید پارچه، لباس و دیگر منسوجات تا 20 درصد تعیین شده که البته در سال جاری به 5 درصد کاهش یافته اما همچنان صحبت بر سر آن است که این میزان هم باید حذف شود.
سید ناصر موسوی لارگانی رئیس فراکسیون نساجی مجلس شورای اسلامی در جمع اعضای انجمن متخصصان نساجی، از پیگیری های مجلس شورای اسلامی برای کاهش تعرفه واردات پنبه خبر داده واذعان داشته که نظر مجلس این است که برای پنبه هیچ تعرفه ای نداشته باشیم چرا که 70 درصد نیاز صنعت نساجی از طریق واردات تامین می شود و برای 30 درصدی که از تولید داخلی رفع نیاز می شود نیز باید حمایت هایی تعریف شود.
اختصاص معافیت هایی برای صنعت نساجی و معافیت از مالیات ارزش افزوده در صنعت نساجی از دیگر برنامه های در دست بررسی این فراکسیون است.
در این میان محصولات پتروشیمی بخش دیگری از مواد اولیه صنعت نساجی است که در داخل کشور با کیفیت خوب و مقدار مناسب تولید می شود اما متاسفانه همین مواد پتروشیمی از ترکیه با قیمت ارزان تر خریداری می شود، شرکت های پتروشیمی این مواد را صادر می کنند و تنها بخشی از آن توسط کارخانجات نساجی از طریق بورس کالا تهیه می شود.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران