خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

تکنولوژی توپ فوتبال جام جهانی 2018 ؛ از ماهواره‌ها تا ریزتراشه‌های تل‌استار 18

26 خـرداد 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- توپ فوتبال جام جهانی 2018 روسیه از نخستین ماهواره ارتباطی جهان، تل استار، الهام گرفته است. ماهواره ای که عصر جدیدی در ارتباطات جهان را آغاز کرد. در این نوشتار با تکنولوژی تل استار 18، توپ جام جهانی بیشتر آشنا خواهیم شد.
توپ فوتبال جام جهانی عنصری است که در هر دوره دانشمندان را به وجد می آورد. از سال 1970 که آدیداس این توپ را طراحی می کند، هر چهار سال یکبار حرف و حدیث هایی در مورد آن بوجود می آید.
در این دوره ، تل استار 18 (Telstar 18) توپ فوتبال جام جهانی خواهد بود. تاکنون دروازه بان ها از جهت دشواری کنترل کردن آن انتقادهایی را وارد کرده اند. البته محققان بر این باورند که این توپ نسبت به جابیولانی (Jabulani)، توپ فوتبال جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی، پایداری بیشتری دارد.
تل استار 18 نام خود را از ماهواره تل استار که در سال 1962 پرتاب شد، الهام گرفته است. این ماهواره که نخستین ماهواره ارتباطی جهان لقب دارد پس از پایان فعالیت خود، کماکان به حضورش در فضا ادامه می دهد.
تل استار نتیجه همکاری میان ناسا و و آزمایشگاه تلفن بل (Bell) است. آزمایشگاه تلفن بل اکنون با نام (AT&T) فعالیت می کند. اندکی پس از ماهواره تل استار ارتباطات فضایی، رنگ و بویی جدید به ارتباطات دنیا دادند. قعالیت تل استار یکی از عناصر شروع رقابت فضایی میان آمریکا و شوروی بود. رقابتی که از نتایج مستقیم جنگ سرد به شمار می رود.
تل استار 18
تل استار 18 توپ رسمی جام جهانی 2018 روسی است. این توپ را کمپانی آدیداس طراحی کرده است. (اعتبار : فایننشال اکسپرس)
تل استار 18 با جدیدترین تکنولوژی های ارتباطی عرضه شده است. یک تراشه NFC نیز درون توپ تعبیه شده و حتی یک سمبل وای فای بر روی توپ طراحی شده است که از تکنولوژی درون آن خبر می دهد. این نخستین باری نیست که آدیداس از تکنولوژی هایی این چنینی استفاده می کند. این کمپانی تا پیش از این، از تکنولوژی مشابه ای با miCoach Smart Ball استفاده کرده بودند، این تکنولوژی، برای کمک به مربیان برای تحلیل عملکردها به کار گرفته می شد.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران