خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

24 خـرداد 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- سومین دوره از "تجربه مُد ووگ دوبی" در روزهای در بزرگترین مرکز خرید جهان در دوبی برگزار شد. در این رخداد طراحی هایی از طیف وسیعی از طراحان بین المللی مد به نمایش در آمد.
این رویداد فرهنگی-هنری بر روی کشف استعدادهای نوآورانه نسل آینده طراحی تمرکز دارد و هدف آن شناساندن نام های تجاری منطقه ای در سطح بین المللی است.
امسال 8 طراح بین المللی برای نمایش طراحی های خود برگزیده شدند.
یکی از این طراحان ریم الکنهل، طراح اهل عربستان سعودی بود که سومین مجموعه او به نام "پنجره ای به روح 2015" با استقبال زیادی به خاطر نگاه امروزی به لباسهای سنتی عربستان مواجه شد.
این طراح عربستانی از گرایش های روز پیروی نمی کند بلکه مجموعه اش بر انگیزه های خود او استوار است.
ریم الکنهل، طراح اهل عربستان سعودی می گوید: "سبک من زنانه و در عین حال ترکیبی از زنانه و مردانه است. بسیاری به من می گویند که روی لبه مرز حرکت می کنم و سبکم پیشرو است زیرا آنچه آنها مشاهده می کنند از طرف یک طراح عربستانی یا عربی چندان معمول نیست. مجموعه من وابسته به پارچه و طرح بی تجمل است و ماورای هر مجموعه من داستانی وجود دارد."
کریکور جابوتیان، فارغ التحصیل مدرسه عالی هنرهای تکنیکی مد در بیروت است و پیش از آنکه برند خود را راه اندازی کند، کارش را با همکاری با بخش طراحی ایلی صعب آغاز کرد.
جابوتیان به خاطر جزئیات خاورمینه ای طراحی ها و حساسیت اروپایی اش شناخته می شود. او از فنونی همچون تزئین طراحی هایش با مروارید و گلدوزی اشکال مجسمه استفاده می کند.
کریکور جابوتیان می گوید: "خیلی دوست دارم که طراحی هایم را ضمن اینکه قابل پوشیدن هستند همچون بیانیه ای در نظر بگیرم. من فردی لبنانی با اصلیتی ارمنی هستم و به نظرم این مسئله خود را در طراحی هایم نشان می دهد. به نظرم داشتن هر دو فرهنگ لبنانی-شرقی و ارمنی برای من بسیار ارزشمند بوده است."
ریتا دل پرته، خبرنگار یورونیوز می گوید: "مد ووگ دوبی امسال برای اولین بار بخشی را به نام "نفر بعدی چه کسی است؟" ارائه کرده است. این بخش مسابقه ای بین تمام طراحان نوآور خاورمیانه، آفریقا و آسیا است. برندگان این بخش فرصت خواهند داشت تا در مهمترین نمایشهای مد ایتالیا شرکت کنند."
امسال 25 طراح برای این بخش برگزیده شده اند.
در میان استعدادهای نوظهور حسین بزازا، طراح لبنانی حضور دارد. او در گفتگو با یورونیوز از منابع الهام بخش خود در طراحی مد سخن گفت.
حسین بزازا، طراح لبنانی می گوید: "هر فصل من گرایشات متفاوتی دارم. برای مجموعه بهار-تابستان 2016 از ایران باستان الهام گرفتم. تمام معماری ها، نقاشی و هنرهای آن دوره!"
زنان خاورمیانه اینک بزرگترین خریداران لباس های مد زنانه اند و بسیاری از تولید کنندگان کالای لوکس و فروشندگان بین المللی اکنون در دوبی و کشورهای حاشیه خلیج فارس مستقر شده اند.

خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران