خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

با هر رنگ کت و شلوار کدام کفش را انتخاب کنیم؟

23 خـرداد 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- داشتن کت و شلوار برای هر مردی یک ضرورت است. چه از آن دسته مردانی باشید که هر روز برای رفتن به سر کار، کت و شلوار را انتخاب می کنند و چه تنها این لباس را برای مهمانی های خیلی ویژه می پوشید، باید بدانید که کت و شلوارها را دقیقا چطور و با چه رنگ هایی می توان ست کرد!

اینکه کفش مردانه ای را انتخاب کنید که رنگ آن کاملا با رنگ کت و شلوارتان همخوانی دارد، نکته ای کلیدی است که باعث می شود استایل شما در هر جمع و موقعیتی در مرکز توجه قرار گیرد.

این یک راهنمای ساده و سریع از وبسایت بیزنس اینسایدر (businessinsider) است برای اینکه این بار انتخاب درست و دقیق تری برای ست کت و شوار خودتان داشته باشید.

مدل کت شلوار سرمه ای مردانه شیک

کدام کفش با کت و شلوار سرمه ای؟

با این کفش ها بپوشید:

 • کفش های مشکی
 • کفش های قهوه ای
 • و کفش های قرمز یا زرشکی

کت و شلوارهای سرمه ای مردانه، خیلی ساده با کفش های چرم در سه رنگ بالا ست می شود. حتی می توانید کت و شلوار سرمه ای را با رنگ های متفاوت و عجیب تری هم ست کنید، آن ها خیلی خوب در کنار این رنگ ها می نشینند.

کفش های چرم رسمی، می توانند ظاهر و کلاسیک بودن کت و شلوار سرمه ای را تحت تاثیر قرار دهند. کفش های مشکی این استایل را کاملا رسمی نشان می دهند در حالیکه کفش قهوه ای آن را به یک استایل راحت تر تبدیل می کند و چرمی های زرشکی در ترکیب با رنگ سرمه ای، یک ست بازیگوش و خلاقانه می سازد.

مدل کت شلوار طوسی رسمی مردانه جدید

کت و شلوارهای طوسی روشن یا متوسط

با این کفش ها بپوشید:

 • کفش های مشکی
 • کفش های قهوه ای
 • و کفش های قرمز یا زرشکی

کت و شلوارهای طوسی روشن و یا متوسط، نسبت به رنگ سرمه ای حالتی کمتر رسمی دارند و انعطاف پذیرترند. در واقع شما می توانید آن ها را تقریبا با هر رنگ کفش چرم مردانه ای ست کنید.

در مورد ست کت طوسی متوسط، پیراهن سفید و کراوات، بهترین انتخابی که دارید، کفش های مردانه مشکی هستند. اگرچه این ترکیب، یک استایل خیلی رسمی نمی سازد اما به هر حال برای جلسات مهم کاری یا فضای رسمی اداری، انتخاب مناسبی است.

کفش های قهوه ای و زرشکی، این رنگ کت و شلوار مردانه را برای یک ست روزمره و کژوال تر مناسب می کنند، به ویژه اگر پیراهن شما هم کمی رنگ و طرح داشته باشد.

مدل کت شلوار شیک رسمی مردانه

کت و شلوارهای قهوه ای

با این کفش ها بپوشید:

 • کفش های قهوه ای
 • کفش های قرمز یا زرشکی

با این کفش ها هرگز نپوشید:

 • کفش های مشکی

اینجا شما به یک هشدار نیاز دارید! اگرچه کت شلوار مردانه قهوه ای رنگ با اکثر کفش های چرم قهوه ای ست می شوند، اما باید یک تفاوت مشخص و قابل دیدن بین رنگ کفش و رنگ و کت شلوار وجود داشته باشد. اگر رنگ این دو تکه از استایل شما دقیقا عین هم یا حتی مشابه باشد، راه را اشتباه رفته اید.

علاوه بر این، استایل قهوه ای شما خیلی خوب با بیشتر کفش های روزمره قهوه ای مردانه ست می شود، پس لازم نیست کفش های خیلی رسمی را انتخاب کنید. آخرین توصیه این است که سعی کنید رنگ کفش تیره تر از رنگ کت و شلوار باشد، این کار باعث می شود، وقتی راه می روید همه به کفش هایتان زل نزنند.

تیپ رسمی مردانه جدید 97

کت و شلوارهای طوسی زغالی

با این کفش ها بپوشید:

 • کفش های مشکی
 • کفش های زرشکی

با این کفش ها هرگز نپوشید:

 • کفش های قهوه ای

اینجاست که باید با بزرگترین "نه" در استایل مردانه مواجه شوید، هرگز کت و شلوار زغالی را با کفش های قهوه ای ست نکنید!

بهترین انتخاب، کفش های کاملا مشکی و براق است اما کفش های زرشکی هم می توانند یک ست راحت و در عین حال زیبا و چشمگیر را به وجود آورند.

تیپ رسمی مردانه جدید 97

کت و شلوارهای مشکی

با این کفش ها بپوشید:

 • کفش های مشکی

با این کفش ها هرگز نپوشید:

 • کفش های قهوه ای
 • کفش های زرشکی

مشکی برخلاف آنچه تصور می شود، چندان هم رنگ انعطاف پذیری نیست. به همین دلیل هم توصیه می شود به جای کت و شلوار مشکی، بیشتر سراغ رنگ هایی مثل طوسی زغالی یا سرمه ای بروید. اما اگر یک ست مشکی دارید آن را با کفش های مشکی بپوشید آن هم فقط در جلسات خیلی رسمی و اداری یا در مراسم خاک سپاری!

هر رنگ کفش دیگری با کت و شلوار شما یک ست خیلی کژوال و روزمره می سازد.

مدل کت شلوار رنگی مردانه جدید شیک

رنگ های دیگر کت و شلوار

البته که دنیای کت و شلوارها گسترده تر از پنج رنگی است که در بالا بررسی کردیم. قطعا شما می توانید رنگ های بیشتری را در کمد لباس و در بین کفش هایتان جای دهید.

می توانید در دنیای مد و فشن مردانه، دست به تجربیات جالب تری بزنید، مثلا شلوار جین را با کفش های رسمی ست کنید یا کت و شلوار را با کتانی بپوشید، یکی از آن کتانی های آیکونیک آدیداس یا کانورس!

با رنگ ها کمی سرگرم شوید، آن ها را کنار هم بچینید و اگر به نظرتان ترکیبی که انتخاب کرده اید در آینه خوب دیده می شود، با اعتماد به نفس همان را در بیرون از خانه بپوشید.

تنها قاعده ای که در ست کردن رنگ ها وجود دارد، این است که دو رنگ دقیقا مشابه هم را با هم ست نکنید، همیشه یک تفاوت واضح بین تکه های مختلف استایل خودتان داشته باشید. بقیه قواعد آن قدرها مهم نیست که ذهن تان را مشغول کنید، آن ها ساخته شده اند که شکسته شوند!

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران