خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

بی‌انگیزگی، صنعت نساجی را فلج کرده است

23 خـرداد 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

به گزارش خانه مد،رئیس هیات مدیره انجمن صنایع نساجی ایران از ظرفیت ایجاد 250 تا 300 هزار شغل در این صنعت (بدون پوشاک) خبر داد و گفت: آمار دقیقی از میزان اشتغال ایجاد شده وجود ندارد.

جمشید بصیری گفت: 57 سال در این صنعت کار کرده ام و یقین دارم هیچ عاملی به اندازه بی انگیزگی این صنعت را تضعیف و فلج نکرده و البته آفت بی انگیزگی از تعدد قوانین ضد و نقیض و مشکلاتی ناشی شده که به راحتی قابل حل است.

رئیس هیات مدیره انجمن صنایع نساجی ایران ادامه داد: اگر قوانین اصلاح شود، بار دیگر تولید ایرانی قدرت رقابت با همتایان خارجی را که به مراتب از ما جلوتر هستند، پیدا می کند و در داخل کشور هم مردم به تولید ایرانی گرایش پیدا می کنند.

بصیری گفت: یکی از این قوانین، سخت و زیان آور بودن صنعت نساجی است که باعث شده کارگران زودتر از موعد و به دلیل آسیب های جسمی که حاصل کار در این صنعت می دانند، خواستار بازنشستگی شوند که این امر هزینه های سنگین بر واحدهای نساجی تحمیل می کند و این در حالی است که در هیچ کشوری، تولید کننده نساجی تا این حد تحت فشار نیست.

وی فشارهای وارد آمده از محل مالیات بر ارزش افزوده، افزایش دستمزد و پرداخت بهره های سنگین بانکی را از مشکلات بزرگ و کهنه صنعت نساجی کشور دانست و ادامه داد: وقتی بتوانیم کالایی مطابق نظر و سلیقه مصرف کننده ایرانی و با قیمت مناسب تولید کنیم، قاچاق بی معنی می شود. در تمام دنیا کالاها و اجناس مختلف رد و بدل می شود اما خبری از قاچاق نیست در ایران اما متأسفانه نظر مردم تامین نمی شود و توپ را میدان قاچاقچی می اندازند.

بصیری از اینکه قطار صنعت کشور و به ویژه نساجی از ریل خارج شده ابراز تأسف کرد و اظهار داشت: در این کشور سه بار استراتژی صنعت و سه بار استراتژی نساجی را نوشتند اما هیچ گاه عملی نکردند.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران