خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

آدیداس: پیراهن ایران را نمی‌فروشیم، از فدراسیون فوتبال ایران بگیرید

17 خـرداد 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- در فاصله کمتر از 10 روز تا زمان آغاز جام جهانی 2018 روسیه، طرفداران ایران، نمی توانند پیراهن های این تیم را پیدا کنند.
در حالی که قرارداد فدراسیون فوتبال ایران با شرکت تولید محصولات ورزشی آدیداس حاشیه ها و جنجال فراوانی به همراه داشته، حالا این شرکت می گوید قرار نیست پیراهن های تیم ملی فوتبال ایران را در فروشگاه هایش به فروش برساند.
آدیداس در پاسخ به این سوال که چگونه باید پیراهن های تولید این کمپانی برای تیم ملی ایران را تهیه کرد می گوید : "باید به فدراسیون فوتبال ایران مراجعه کنید و این پیراهن جای دیگری فروخته نمی شود."
این در حالیست که از سوی دیگر اعلام شده است بازیکنان ایران نمی توانند از محصولات کمپانی نایک استفاده کنند. کمپانی نایک اعلام کرد به دلیل تحریم آمریکا، هیچ کدام از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران اجازه ندارند کفش های تولیدی این کمپانی را در جام جهانی بپوشند. دو هفته به آغاز رقابت های جام جهانی 2018 روسیه این خبر نقل محافل ورزشی شد و به نظر می آید تیم ملی ایران همانند لباس هایش، برای تامین کفش هم باید به کمپانی آلمانی آدیداس مراجعه کند.
هرچند که بهتر است در مسیر عزم حمایت از کالای ایرانی نسبت به این تحریم ها بی تفاوت بود اما رسم است که همه تیم های حاضر در جام جهانی که با یکی از برندهای معروف تولید پوشاک ورزشی قرارداد ببندند تا علاوه بر تامین لباس مبلغی از آن کمپانی ها پول هم دریافت کنند و البته طراحی پیراهن هر تیم ملی منحصر به همان کشور است و به طور طبیعی و به عنوان مثال آنچه که برای تیم هایی مثل اسپانیا، آلمان، ژاپن، مکزیک، کلمبیا و ... توسط آدیداس طراحی شده هیچ نمونه دیگری ندارد.
این در حالی است که پیراهن های ایران در جام جهانی 2018 از قسمت کالاهای موجود در ژورنال های آدیداس انتخاب شده است. پیراهن های سفید و قرمز همراه با سه خط آدیداس هستند. چیزی که آدیداس برای اولین بار اجازه داده از آن استفاده شود.
در سال های اخیر رقابت تنگاتنگی میان دو غول تهیه و تولید پوشاک و لوازم ورزشی آدیداس آلمان و نایک آمریکا وجود داشته و این رقابت در جام های جهانی به اوج خود می رسد.
شرکت آلمانی آدیداس در جام جهانی 2018 روسیه لباس 12 تیم را تهیه کرده در حالی که رقیب آمریکایی اش تهیه لباس 10 تیم را بر عهده داشته است. به این ترتیب قبل از شروع جام جهانی روسیه آدیداس می تواند خود را پیروز این نبرد بداند.
پس از آنکه نایک در جام جهانی 2014 برزیل، برای اولین بار تهیه لباس تیم های بیشتری را بر عهده گرفت، آدیداس جایگاه خود را پس گرفت و در سال جاری تهیه پوشاک 12 تیم از 32 تیم شرکت کننده در جام جهانی شامل تیم های قدرتمندی مانند آلمان و اسپانیا و روسیه میزبان را در دست گرفت.
نایک که فقط سال 1994 در جام جهانی ایالات متحده به شدت در فوتبال مشارکت کرد، در حال حاضر پیراهن 10 کشور، از جمله برزیل، فرانسه و انگلیس را تامین کرده است.
شرکت پومای آلمان هم با حمایت مالی از 4 تیم در رتبه سوم قرار دارد. این در حالی است که پوما در جام جهانی برزیل اسپانسر 8 تیم بود.
نایک تا پیش از تحریم ایران، پیش بینی کرده بود 60 درصد از تمام بازیکنانی که راهی روسیه می شوند کفش های این شرکت را بپوشند، از جمله تقریبا نیمی از تیم آلمان و اسپانیا و سه چهارم روس ها، اگرچه آنها پیراهن آدیداس را خواهند پوشید.
کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران روز چهارشنبه 16 خرداد/ 6 ژوئن در حاشیه نخستین تمرین تیم ایران در روسیه به خبرنگاران گفت: "بازیکنان به تجهیزات ورزشی خود مانند کفش عادت کرده اند و این درست نیست که در روزهای منتهی به شروع تورنمنت اعلام شود حق استفاده از یک محصول خاص را ندارند. ما فوتبالیست و ورزشکار هستیم و نباید درگیر چنین مسائل غیرورزشی شویم. ما انتظار داریم فیفا در چنین مواردی به کمک ما بیاید."
این حواشی تیم ملی فوتبال ایران در حالی دیده می شود که سفید پوشان ایران باید روز جمعه 25 خرداد نخستین دیدار خود در جام جهانی را با تیم ملی فوتبال مراکش برگزار کنند.

خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران