خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

چند درصد پوشاک ایرانیان تولید داخل است؟

12 خـرداد 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد مد- ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه پوشاک تهران طی اظهاراتی در رسانه ملی از تعطیلی بیش از 70 درصد تولیدی های پوشاک خبر داده است.
به گفته او، با رصد میدانی انجام شده 3.4 درصد پوشاک موردنیاز داخل از تولید داخلی و 1.4 درصد با واردات خارجی تأمین می شود.
شیرازی با تأکید بر اینکه تولیدکننده باید در بازار جهانی سهم داشته باشد، گفته است که در کشور 50 هزار تولیدکننده و بنگاه کوچک و بزرگ داریم و اگر موانع را برداریم ظرفیت خالی پوشاک پر می شود و نیازی به واردات نیست.
شیرازی با پیشنهادی به وزارت صنعت برای رفع مشکلات بازار پوشاک خواستار ممنوعیت ورود کالای خارجی و منع هزینه های سربار دولتی مانند حذف مالیات بر ارزش افزوده و 30 درصد حق بیمه شد.
اما گلنار نصراللهی مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز دراین باره آماری ارائه کرده است.
نصراللهی با بیان اینکه 510 هزار تن ظرفیت تولید پوشاک داریم، اذعان داشته که در سال 95 و 96 واردات رسمی 60 میلیون دلار بود در حالی که در سال گذشته 3 هزار تن و در سال 95 شش هزار تن واردات داشتیم و این نشان دهنده کاهش واردات وزنی و بالا رفتن واردات ارزشی است.او درباره میزان قاچاق پوشاک در کشور نیز گفته است که 20 هزار تن معادل 2.5میلیارد دلار واردات قاچاق پوشاک در کشور صورت می گیرد.
به گفته مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت، 30 درصد از پوشاک خارجی از ترکیه و مابقی از کشورهای چین و امارت وارد کشور می شوند.
این در حالی است که علی رغم وجود مشکلات بسیار در بازار پوشاک کشور، بسیاری از فعالان این حوزه از کیفیت پوشاک تولید داخل حمایت می کنند.
الیاسی تولیدکننده پوشاک با دفاع از کیفیت پوشاک تولید داخل اذعان داشته است که از نظر حجم و کیفیت تولید پوشاک، مشکلی نداریم و تولیدکننده داخلی می تواند همه نیاز داخلی را تأمین کند. تولیدکننده با یک پنجم ظرفیت واقعی تولید می کند زیرا در کشور باز و برندهای خارجی به بازار داخلی هجوم آورده است.
و اما نکته مهمی که اغلب تولیدکنندگان به آن اشاره دارند این است که بیشتر کالاهایی که به نام خارجی در بازار داخل به فروش می رود تولید ایران است و به نام خارجی به فروش می رسد.
این در حالی است که به ظن برخی از صاحبان برند، دولت از ترس قاچاق تعرفه واردات را بسیار پائین آورده و باعث شده است پوشاک خارجی به صورت قانونی و به وفور وارد شود و به دلیل پائین بودن تعرفه واردات تولید داخل توان رقابت با نمونه خارجی را ندارد.
بیشتر فعالان صنعت پوشاک بر این عقیده اند که "نه به واردات پوشاک" بهترین راه برای حمایت از کالای ایرانی در این عرصه است.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران