خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

در تابستان مشکی بپوشیم یا نه؟

23 ارديـبـهـشـت 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- همیشه شنیده ایم که مشکی گرما را به خود جذب می کند. اما تحقیق ها چیز دیگری را نشان می دهند. در این مطلب خواهید خواند که چرا مشکی هم می تواند یک رنگ برای استفاده در تابستان باشد.
همه ی ما تمایل داریم در فصل تابستان رنگ های روشن مخصوصا سفید را بپوشیم. زیرا همیشه شنیده ایم که سفید بدن را خنک نگه می دارد. اما خبر خوب برای کسانی که به استایل مشکی علاقه دارند این است که رنگ مشکی می تواند بدن را در تابستان خنک نگه دارد. امروز در بنیتا با توضیحاتی ساده متوجه خواهید شد که چرا مشکی در تابستان هم می تواند یکی از رنگ های انتخابی شما باشد.
رنگ مشکی در تابستان
در فصل تابستان همه تمایل دارند لباس سفید بپوشند و عقیده دارند یک رنگ خنک برای تابستان است و بدن را خنک نگه می دارد. در مطلب ست کردن رنگ های تابستانی نیز به رنگ سفید اشاره کردیم. رنگ سفید، انرژی گرمایی زیادی را با طول موج های مختلف انعکاس می دهد و از جذب شدن آن ها توسط بدن جلوگیری می کند. اما این توضیح کمی ناقص است. گرما فقط از طریق خورشید به بدن ما نمی رسد بلکه خود بدن نیز گرما تولید می کند و این گرما خیلی بیشتر از خورشید به بدن ما نزدیک است. هنگامی که گرمای بدن به پوشش سفید رنگ برخورد می کند به سمت بدن بازمی گردد و درواقع باعث احساس گرما می شود.
با این اوصاف به نظر می رسد یکی از بهترین رنگ هایی که می توان در تابستان استفاده کرد رنگ مشکی باشد؛ درست است که مشکی گرما را از خورشید جذب می کند اما گرمای بدن نیز جذب لباس مشکی می شود. برای اینکه اثر خنک کننده ای در تابستان داشته باشد باید یک لباس مشکی دارای ضخامت و اندازه ی مناسب پیدا کرد. استفاده از لباس های مشکی به شرایط آب و هوایی نیز بستگی دارد. هنگامی که لباس مشکی گرما را جذب می کند باید راهی برای آزاد کردن و منعکس کردن آن گرما نیز داشته باشد. اگر کمی باد در جریان باشد لباس های مشکی انتخاب خیلی خوبی برای تابستان است. مخصوصا برای افرادی که به استایل گوتیک و پوشیدن رنگ های تیره علاقه دارند.
لباس های مشکی که کمی گشاد و آزاد هستند باید برای تابستان انتخاب شوند، زیرا فضایی برای از بین بردن گرمای جذب شده از طرف خورشید و بدن دارند و با وزش کمی باد می شود از دست گرما خلاص شد. به علاوه اشعه فرابنفش نیز خیلی راحت تر جذب رنگ سفید می شود مخصوصا وقتی که با عرق بدن خیس می شود.
پس می توانید با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی در تابستان و انتخاب یک لباس مشکی مناسب، این رنگ را نیز در برنامه ی استایل تابستانی خود نیز قرار دهید.

خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a