خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

آخر هفته به چه نمایشگاهی برویم؟

23 فـرورديـن 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- نمایشگاه مروری بر آثار علی اکبر صادقی روزهای آخر خود را در موزه هنرهای معاصر تهران می گذراند.
این نمایشگاه هفتاد سال فعالیت هنری صادقی را به عنوان نقاش، انیماتور، مجسمه ساز و شاعر به تماشا می گذارد که در آن بیش از 200 اثر هنری و فیلم هایی از پویانمایی های او به نمایش درآمده است.
دوستداران هنر می توانند تا 25 فروردین ماه برای بازدید از نمایشگاه "مروری بر آثار علی اکبر صادقی" به موزه هنرهای معاصر تهران واقع در خیابان کارگر شمالی، بالاتر از بلوار کشاورز مراجعه کنند.
موزه ملی ایران
افرادی که این روزها برای بازدید از "لوور کوچک" به موزه ملی ایران می روند، می توانند تماشاگر 18 عکس عباس کیارستمی از فضاهای خلق شده و بازدیدکنندگان موزه لوور، باشند. این عکس ها از این کارگردان و عکاس فقید در کنار دیگر آثار این موزه مطرح جهانی روی دیوارهای موزه ملی به نمایش گذاشته شدند.
این مجموعه عکس، نماهایی هستند که کیارستمی در بازدیدهای متعددش از موزه لوور فرانسه در سال های 1374 تا 1390 ( 1996 تا 2012 میلادی) در تالارهای نقاشی و مجسمه های موزه لوورثبت کرده است.
همچنین یکی از آثار انتخاب شده از موزه ی لوور برای نمایش در موزه ی ملی ایران، نمایش یکی از آثار "رامبرانت"، نقاش مشهور هلندیِ از قرن هفدهم میلادی است که به مدت چهار ماه در موزه ی ملی ایران به نمایش درآمده است.
نمایشگاه "لوور در تهران" منتخبی از آثار موجود در سالن های اصلی موزه لوور است که به دنبال تبادلات فرهنگی بین ایران و فرانسه و با حمایت مالی یک بانک خصوصی تا 18 خرداد ماه سال آینده در تهران و موزه ملی ایران در خیابان سی تیر برپاست.
گالری راه ابریشم
نمایشگاهی در برگیرنده آثار پروژه "مونوکسید تهران" با محوریت آلودگی هوا، در گالری راه ابریشم برگزار می شود.
منوکسید تهران، پروژه ای فرهنگی و اجتماعی است که از سال 1391 در تهران با هدف پرداختن به موضوع آلودگی هوا شروع شده است. این پروژه شامل همکاری هایی با شهروندان در فضاهای عمومی تهران در راستای بالابردن سطح آگاهی و ارائه ی راهکارهای عملی برای مشکل آلودگی هوا در تهران، با بازتاب نظرات افراد گوناگون جامعه، از کودکان گرفته تا بزرگسالان، است.
این نمایشگاه همه روزه از 24 فروردین تا 17 اردیبهشت به جز دوشنبه ها در گالری ابریشم پارک لاله - بلوار کشاورز، ساختمان تکنو آجر، پلاک 210، به استثنای روزهای دوشنبه میزبان علاقه مندان است.
خانه هنرمندان ایران
15 عکس آلدو سلوچی ـ عکاس ایتالیایی ـ که گزیده ای از چهار مجموعه اوست با نام "جهان غوطه ور" با همکاری خانه هنرمندان ایران و سفارت ایتالیا در ایران 17 تا 27 فروردین در گالری ممیز خانه هنرمندان ایران برپا می شود.
سلوچی طراحی و نقاشی را از کودکی آغاز کرد و در کنار هنر به ورزش های دریایی و غواصی علاقه دارد. آب همواره جذابیت خاصی برای او داشته است و از این عنصر در آثارش به شکلی بدیع و شاعرانه استفاده می کند.
"تصویرگری کتاب های کودکان در گفت وگوی میان فرهنگی" نام نمایشگاه گروهی از آثار ماریت تورن کویست تصویرگری سوئدی ـ هلندی به همراه سه تصویرگر ایرانی؛ نوشین صفاخو، کیوان اکبری زاده و مهسا منصوری است.
شماری از کتاب های آسترید لیندگرن از سوی ماریت تورن کویست تصویرگری شده است. پیش از این، دو کتاب او به نام های "پرنده قرمز" نوشته آسترید لیندگرن و "فراتر از یک رویا" نوشته جف آرتس در ایران، در مجموعه کتاب های "با من بخوان" منتشر شده است.تصویرهای کتاب "پیکو، جادوگر کوچک" در سال 2006 جایزه قلم موی طلایی، بزرگ ترین جایزه تصویرگری کشور هلند را از آن خود کرد. ماریت تاکنون چند دوره نامزد جایزه های جهانی هانس کریستین اندرسن و آسترید لیندگرن بوده است و در سال 2016 نام او در فهرست نهایی جایزه هانس کریستین اندرسن قرار گرفت.
در این نمایشگاه 27 اثر تصویرگری با تکنیک میکس مدیا در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.
نمایشگاه "تصویرگری کتاب های کودکان در گفت وگوی میان فرهنگی" جمعه 24 ساعت 17 در گالری "نامی" خانه هنرمندان ایران افتتاح می شود و تا 3 اردیبهشت میزبان علاقه مندان است.
نمایشگاه نقاشی نوید فرد با نام "رخداد" از جمعه 24 فروردین تا 3 اردیبهشت در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.
این هنرمند درباره برگزاری نمایشگاهش گفته است: رخداد عنوان دومین نمایشگاه انفرادی من در ایران است. در این نمایشگاه من داستانی که توان نوشتنش را نداشتم بر روی یک پارچه 33 متری با عرض 150 سانتیمتر با تکنیک ترکیب مواد نقاشی کردم.
او در آثارش از تلفیق های فرم های انتزاعی و فیگوراتیو استفاده می کنند. هدف او در آثارش به تصویر کشیدن روابط متقابل انسان ها با یکدیگر و دیگر موجودات است. رفتارهای ویرانگر یا برعکس سازنده آدمی و تاثیرشان بر روی طبیعت اطراف در کارهای او دیده می شوند. در آثارش می توان انعکاسی از مسائل اجتماعی، سیاسی، تجارب زندگی شخصی و خاطرات را مشاهده کرد.
گالری تئاتر مستقل تهران
عاطفه آرانی عکاسی است که در یک پروژه به دو منطقه محروم کشور سفر کرده و به دلیل دغدغه ای که در حوزه زنان داشته از دو زن در روستاهای مرزی سیستان و بلوچستان و استان گلستان عکاسی کرده است که نتیجه آن را در قالب نمایشگاهی به نمایش می گذارد.
در روز افتتاحیه این نمایشگاه با نام "زن ماندگی" (23 فروردین ساعت 18) که در گالری تئاتر مستقل تهران برگزار می شود، پرفورمنسی توسط این عکاس برگزار خواهد شد. در این پرفورمنس صورت و دست های آرانی با موتیف های گل و گیاه (نماد نرمی و لطافت) پوشانده می شود و در حالیکه موسیقی و صدای زنانی که او از آن ها عکاسی کرده پخش می شود، زنی با برقع روی چهره و دست های این عکاس طرح می کشد و...
نمایشگاه "زن ماندگی" تا 15 اردیبهشت (به غیر از روزهای شنبه) در گالری تئاتر مستقل تهران به نشانی چهارراه ولیعصر، خیابان رازی میزبان علاقه مندان است.
گالری کاما
نمایشگاه خط نگاره های آرش کریمی با نام "روزی شبیه فردا" در گالری کاما برپا می شود. در این نمایشگاه 15 اثر نقاشی خط از مجموعه آخر آرش کریمی از جمعه 24 فروردین تا 3 اردیبهشت در گالری کاما به نمایش در می آید.
نام "روزی شبیه فردا" برگرفته از یکی از آثار این نمایشگاه است.
این نمایشگاه از ساعت 17 تا 21 روز جمعه 24 فروردین در گالری کاما افتتاح می شوند علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند همه روزه از ساعت 11 تا 20 به خیابان پاسداران، گلستان 10، پلاک 44، ساختمان فرین، واحد 2 گالری کاما مراجعه کنند.
گالری فردا
قرار است نمایشگاه نقاشی های "ننه مکرمه" و فرزندش، علی بلبلی روی دیوارهای گالری فردا برود در حالیکه طبق گفته بلبلی هیچ مشابهتی از نظر سبک و شیوه بین کار این مادر و فرزند وجود ندارد.
مکرمه قنبری (شناخته شده به نام ننه مکرمه)، متولد 1307 در دریکنده بابل، نقاش سبک پست مدرنیسم مازندرانی بود که به خاطر نقاشی هایش به شهرت جهانی رسید. نقاشی های او موجب شد تا به عنوان بانوی سال نقاش در سال 2001 توسط دوازدهمین کنفرانس ایران شناسی در دانشگاه دولتی سوئد، معرفی شود.
علاقمندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه از 17 تا 30 فروردین ماه از ساعت 16 تا 20 به گالری فردا واقع در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی 6، پلاک 2 واحد 2 مراجعه کنند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 86072602 تماس بگیرند. گالری روزهای پنجشنبه از ساعت 16 تا 18 میزبان بازدیدکنندگان است.
گالری نگاه
ایده و روایت های شخصی گروهی از عکاسان با محوریت انسان معاصر روی دیوار می رود.
این نمایشگاه روز جمعه، 17 فروردین ماه از ساعت 16 تا 20 افتتاح می شود و تا روز چهارشنبه 29 فروردین ماه برپاست.
علاقه مندان می توانند برای بازدید از این آثار هر روز به جز دوشنبه ها از ساعت 11 تا 19 به گالری نگاه واقع در خیابان مطهری، خیابان جم(فجر)، خیابان غفاری، پلاک 64 مراجعه کنند.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a