خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

حسینی به نخستین جشنواره لباس کودک و نوجوان پیام داد

24 بـهـمـن 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- به گزارش خانه مد به نقل از کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، متن پیام سید محمد مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نخستین جشنواره ملی طراحی لباس و طراحی پارچه کودک و نوجوان به شرح زیر است :
هوالجمیل
إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْجَمَالَ وَ التَّجَمُّلَ وَ یَکْرَهُ الْبُؤْسَ وَ التَّبَاؤُسَ (کافی/ ج 6/ ص 440)
با نو شدن زمان و برآمدن دستاوردهای تازه، منظر و شیوه رفتار آدمی نیز تغییر می یابد و این تغییر- فارغ از داوری - خود جزئی از مسیر زیستن است، اگرچه نیکی همیشه نیکو و بدی پیوسته ناپسند است و اخلاق ستوده و تربیت شایسته بر اصول استواری سامان یافته لیکن مقتضیات زمان و زمین یا به تعبیر دیگر ویژگی های تاریخی و جغرافیایی به منزله قبایی است بر قامت همان اصل مشترک.
یکی از مقتضیات زمان ما، توجه فراگیر به پوشش است؛ اگر در قرنی پیش تنها عده ای خاص به لباس خود می اندیشیدند، امروز به تقریب تمام گروهای اجتماعی، پوشش، چندی و چگونگی اش را از نظر دور نمی دارند. کودکان و نوجوانان و جوانان نیز از این قاعده بیرون نیستند. نوجوانان به اقتضای سن و حساسیت های آن، به تن و تن پوش توجه دارند و آراستگی و برازندگی را صنعتی مهم ارزیابی می کنند.
موقعیتی که اگر بر وجه تربیتی و تعلیمی آن آگاه باشیم فرصت است و اگر تنها بر مشکل ظاهری اش تکیه کنیم، در گذر زمان عادت زدگی را به همراه می آورد.
در آموزه های اسلامی ده ها حدیث و روایت درباره ای ضرورت آراستگی و ملزم دانستن مسلمانان به مراعات، خاصه آراستگی کودکان و نوجوانان و شناخت تاریخ باشکوه ایران و آئین مردمانش به ویژه در لباس و پوشش از یک سو و درک زمان و جهان از سوی دیگر، باید به عزمی بدل شود تا بتوانیم ویژگی های فرهنگی خود را با آن پشتوانه قدیم و قویم، و رسوم و آداب و آئین ها، توأمان رنگارنگی اقلیم و اقوام ایرانی، با هنر، صنعت مد و لباس بیامیزیم و محصولی بایسته رقم بزنیم؛ اگر پیشانی این اقدامات مخاطبان کودک و نوجوان نباشند و برقراری مفاهمه و همراهی شکل نگیرد، یا فرزندانمان را بمانند خود پرورده ایم یا به قاعده دیگران.
کارگروه ساماندهی مد و لباس (در معاونت هنری وزارت فرهنگی و ارشاد اسلامی) می کوشد تا به تکلیف خود، میاندار آگاهی باشد برای تجمیع داده ها و نظرها و بیان آن در قالب بهترین الگوهای مقدور و ممکن که جشنواره و نمایشگاه حاضر نمونه کوچکی است از آن کوشش برای آنکه بر تن نوجوان عزیز و فردا ساز ایران جامه ای بنشیند که از هنر و صنعت و نگاه و منظر ایران اسلامی گواه و نشانه باشد؛ لباسی که افزون بر زیبایی حس افتخار ایرانی و غرور و عزت ملی را به پوشنده خود القا کند و او را با آراستگی به سوی فردایی روشن همراهی کند."
نخستین جشنواره ملی طراحی لباس و طراحی پارچه کودک و نوجوان از 24 تا 27 بهمن ماه از ساعت 10 تا 20 و در سالن 2 مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان میزبان علاقه مندان است. مراسم افتتاحیه نیز در روز نخست و از ساعت 16 برگزار شده است.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران