خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

نمایش 100 لباس و 55 طرح پارچه در جشنواره طراحی لباس و طراحی پارچه کودک و نوجوان

23 بـهـمـن 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- نشست خبری نخستین جشنواره ملی طراحی لباس و طراحی پارچه کودک و نوجوان با حضور مینو پدرام دبیر جشنواره و علی اصغر زیلایی مدیر امور استان های کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با حضور جمعی از اصحاب رسانه، روز دوشنبه 23 بهمن ماه در سالن جلسات ساختمان معاونت هنری وزارت ارشاد برگزار شد.

مینو پدرام، دبیر نخستین جشنواره ملی طراحی لباس و طراحی پارچه کودک و نوجوان در این نشست با اشاره به بخش هایی از آنچه در فراخوان جشنواره آمده است اظهار داشت: نخستین جشنواره ملی طراحی لباس و طراحی پارچه کودک و نوجوان با هدف همراهی گروه های مختلف در بخش طراحی، صنعت پوشاک و همچنین بر اساس نیاز شدید به طرح پارچه و لباس، الگوی مناسب و کیفیت مطلوب دوخت در این عرصه، فرصتی را برای گردهمایی و شناسایی نیروهای متخصص و کارآمد و فضای رقابتی سالم و تخصصی در بین فعالان این حوزه فراهم آورده است.

او تصریح کرد: این عرصه از ابعاد گوناگون شخصیت پردازی، جامعه شناسی، مردم شناسی، هویت سازی و فرهنگ سازی مورد توجه است و به دلیل میزان اهمیت موضوع، طی برگزاری جلسات متعدد و عقد تفاهم نامه تصمیم بر آن شد تا این رویداد از جشنواره فجر تفکیک شود.

دبیر نخستین جشنواره ملی طراحی لباس و طراحی پارچه کودک و نوجوان با اشاره به کمیت و کیفیت مطلوب در آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره و حذف بخش نوزاد به دلیل اهمیت و ویژگی های خاص این بخش از جشنواره لباس کودک و نوجوان اظهار داشت: در مجموع 390 اثر از زمان انتشار به دبیرخانه ارسال شد که 330 اثر در بخش لباس و 60 اثر در بخش طراحی پارچه به دست ما رسید که در مرحله دوم داوری، 258 اثر شامل 200 لباس و 55 طرح پارچه انتخاب شدند و در نهایت 100 لباس و 55 طرح پارچه به جشنواره راه یافتند.

پدرام درباره بخش های مختلف جشنواره گفت: این بخش ها با تکیه بر محتوای مطرح در جلسات شورای فنی جشنواره مشخص شدند که در آن اساتیدی از بخش علمی و دانشگاهی، بخش طراحی و حوزه صنعت حضور داشتند.

او افزود: آثار برگزیده در سالن شماره 2 مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان به نمایش درمی آید و علاوه بر نمایش آثار، برپایی کارگاه های آموزشی و ویترین ملی شامل غرفه آثار 10 برند مطرح ایرانی در حوزه لباس کودک و نوجوان نیز در دستور کار قرار دارد.

دبیر نخستین جشنواره ملی طراحی لباس و طراحی پارچه کودک و نوجوان ادامه داد: بخش مسابقه زنده نیز از بخش های قابل توجه است که در این بخش، 16 گروه 4 نفره شامل طراح، الگوساز، دوزنده و طراح پارچه حضور دارند.

او گفت: ارتقاء دانش فنی و ایجاد ارتباط و تعامل سازنده میان بخش صنعت و دانشگاه از مهم ترین اهداف ما در بخش مسابقه زنده است.

پدرام به نقش مؤثر رسانه ها در افزایش همراهی آحاد جامعه با این جشنواره مهم اشاره کرد و گفت: تأثیر جشنواره ها در فرهنگ سازی غیرقابل انکار است و اگر می بینیم که بر روی لباس فرزندانمان، طرح های عجیب وغریب درج شده است از برخی کم توجهی ها در مقاطع مختلف زمانی نشئت می گیرد که امید است در سایه برپایی این جشنواره، بخشی از معضلات و نواقص در عرصه لباس کودک و نوجوان مرتفع شود.

نخستین جشنواره ملی طراحی لباس و طراحی پارچه کودک و نوجوان، از 24 تا 27 بهمن ماه 96 از ساعت 10 تا 20 و در سالن 2 مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان میزبان علاقه مندان است. مراسم افتتاحیه نیز در روز نخست و از ساعت 16 برگزار می شود.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران