خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

مهمترین هدف مدولباس فجر نزدیکی به ذائقه مردم است/ارائه الگوهای نو

15 بـهـمـن 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- به گفته دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، مهم ترین اتفاق در جشنواره فجر امسال، ارائه الگوهای جدید در قالب مجموعه و معرفی آن به مردم، طراحان و تولیدکنندگان است.

حمید قبادی در گفتگو با خبرنگار مهر به زمان برگزاری جشنواره مد و لباس فجر اشاره و بیان کرد: این جشنواره از ششم تا سیزدهم اسفندماه در تهران و شهرستان ها برگزار می شود و ما جلسات متعددی را برگزار کرده ایم تا جشنواره، اواخر دی ماه یا اوایل بهمن برگزار شود.

به گفته دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، مهم ترین اتفاق در جشنواره فجر امسال، ارائه الگوهای جدید در قالب مجموعه و معرفی آن به مردم، طراحان و تولیدکنندگان است و همچنین طراحان ایرانی، اعلام آمادگی کرده اند تا در بخش خارج از مسابقه، پنج طرح که برگرفته از نمادها و نشانه های کاخ گلستان است را ارائه کنند.

قبادی در پاسخ به این که چند سال پیش، سارا جعفریه بر اساس کاشی های کاخ گلستان، طرحی را ارائه داد که با استقبال مردم مواجه شد؛ پس تکرار طرح هایی با الهام از این این مجموعه تاریخی چه تازگی و ضرورتی دارد؟ گفت: معماری ایرانی- اسلامی و نمادهای به کار رفته در کاخ گلستان، این قابلیت را دارد که بارها و بارها الهام بخش طراحان باشد و این به نوع نگاه و زاویه دید طراحان بستگی دارد.

او تبیین مبانی نظری را یکی دیگر از اهداف جشنواره مد و لباس فجر دانست و افزود: قرار است در این دوره از جشنواره، نشست های مختلفی برگزار شود چراکه یکی از ضعف های ما کمبود مبانی نظری در شکل های مختلف آن است و ما با برگزاری نشست های مختلف می کوشیم تا این ضعف را برطرف کنیم.

قبادی به نمایش آثار کاربردی اشاره و بیان کرد: قرار است در جشنواره فجر امسال، نمونه هایی که به تولید انبوه رسیده و مردم از ان استقبال کرده اند را، با اسم طراح، به نمایش بگذاریم. حتی می توانیم یک نمایشگاه مسقل برای این آثار در نظر بگیریم. همچنین چیدمان آثار در جشنواره امسال با سال های پیش تفاوت دارد به این معنا که ما از ابتدای بهمن ماه چیدمان محیطی خود را در تالار وحدت تهران آغاز کرده ایم.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، نزدیک شدن به ذائقه مردم را یکی از اهداف مهم جشنواره فجر برشمرد و گفت: ما باید سلیقه مردم را بشناسیم و بر اساس آن جلو برویم. همچنین باید تدبیری بیندیشیم تا طراح، تولیدکننده و مردم به عنوان مصرف کننده نهایی به هم نزدیک شوند چراکه ارتباط میان این سه ضلع، مهم ترین اتفاق در جشنواره مد و لباس فجر است.

قبادی دیدار با استادان پیشکسوت را یکی دیگر از برنامه های جشنواره مد و لباس فجر دانست و همچنین خبر داد که امسال همزمان با تهران، نمایشگاه های مد و لباس در 15 استان دیگر هم برگزار می شوند.

به گفته دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، با کشورهایی چون فرانسه، ایتالیا، آلمان و عمان هم برای حضور در جشنواره فجر رایزنی شده است.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران