خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

دومین جشنواره مد و لباس فارس برگزار می‌شود

3 آذر 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- بهاره شفیعی، رئیس گروه ادبی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس اعلام کرد: این جشنواره محل مناسبی است برای نمایش توانمندی ها و ظرفیت های فرهنگ و هنر ایرانی و صنایع و اصناف پیشرو داخلی و نیز سایر بخش های عمومی و خصوصی مرتبط در راستای طراحی، تولید و اشاعه الگوهای نوین برای رفتارهای اجتماعی اعم از پوشش و آراستگی محیط زندگی به خصوص برای نسل جوان با این هدف که بتوانند در انتخاب سبک رفتار از مدل های برآمده از هویت اسلامی - ملّی خود الگو بگیرند. نمایش طرح های لباس و پارچه، الگوهای پارچه، کالاها، صنایع و هنرهای وابسته به پوشاک و مجموعه فعالیت هایی که در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی و موازین شرعی در راستای معرفی سبک زندگی اسلامی، ایرانی قابلیت معرفی دارند و تحقق بخش مهمی از اهداف اقتصاد مقاومتی نیز رسالت این جشنواره است.
وی اهداف جشنواره فوق را فراهم کردن زمینه های بکارگیری و اشاعه نمادها، نشان ها و مولفه های هویت اسلامی ایرانی در عرصه مد و لباس و سبک زندگی، هدایت بازار پوشاک به سوی تولید داخلی و تشویق آحاد مردم به پرهیز از انتخاب و مصرف الگوهای بیگانه و غیرمانوس با فرهنگ و هویت ایرانی و تقویت اقتصاد مقاومتی بیان کرد و افزود: ایجاد اشتغال پایدار در عرصه صنعت پوشاک و نساجی کشور، ارج نهادن چهره های ماندگار هنر، مد و صنعت لباس و نساجی و تشویق طراحان مستعد و تجلیل از دست اندرکاران موفق صنعت نساجی و تولید پوشاک داخلی و زمینه سازی برای ورود مفاهیم علمی و پژوهش های تخصصی و میان رشته ای به عرصه مد و لباس و فراهم کردن بستر آشنایی با تحولات مد و پوشاک در جهان است.
شفیعی ادامه داد: بر این اساس، در این دوره از جشنواره مد و لباس علاقه مندان می توانند ضمن ارسال طراحی لباس در مسابقه زنده طراحی لباس شرکت کنند. این در حالی ست که بخش غیررقابتی شامل علمی، دانشگاهی، صنعت و فناوری های نوین، نمایش، نشست و کارگاه های علمی می شود.
دبیر کارگروه مد و لباس استان در ادامه گفت: در این دوره از جشنواره مد و لباس فارس، بخش سازمان ها، انجمن ها، تشکل های مرتبط و موسسات هنری مد و لباس حضور دارند و استان ها و اقوام (بصورت غیرمتمرکز در سراسر کشور) و عرضه محصولات کاربردی اسلامی ایرانی(فروش غیر متمرکز) در نظر گرفته شده است.
زمان ثبت نام و ارائه آثار به دبیرخانه جشنواره تا 15 دی ماه امسال است که نتایج این بخش از طریق سایت و یا کانال های ارتباطی جشنواره اطلاع رسانی خواهد شد؛ نشانی دبیرخانه: شیراز، خیابان قصردشت، کوچه 36 پلاک 193 موسسه فرهنگی هنری شهرراز، شماره تماس:07136269494 و 07136266787 است.
گفتنی است که زمان و مکان برگزاری متعاقبا اعلام خواهد شد؛ دومین جشنواره مد و لباس فجر استان فارس توسط موسسه فرهنگی هنری(چند منظوره) مهر نیکان شهرراز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار می شود.
علاقمندان می توانند برای اطلاع از متن فراخوان منتشر شده جشنواره، به سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به آدرس https://fars.farhang.gov.ir/fa/home مراجعه نمایند.
الهه بهرامی

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a