خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

طراحی سنتی منسوجات با رویکرد استانداردهای جهانی

30 آبـان 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- کمتر قومی یافت می شود که در دنیای امروز پوشاک سنتی خود را کاملا حفظ کرده باشد و این در حالی است که برای حفظ فرهنگ ها می توان طرح های امروزی را با پارچه ها و نقش و رنگ های گذشته به اجرا درآورد.
برای حفظ اصالت و تنوع بخشی بهتر در پوشاک جوانان هر سرزمین با پیشرفت علم و تکنولوژی که حاصل نیاز روز افزون بشر به این صنعت است، صدمات زیادی به تولیدات سنتی مخصوصا جنبه های هنری و زیباشناسی و کاربرد مواد طبیعی در این رشته وارد کرده است.
طراحی پارچه تلفیقی از هنر، علم و فناوری است. طراح پارچه باید شناخت لازم از اصول و مبانی هنر را داشته باشد، بطور کامل درک کند و به صورت علمی آن را فراگیرد. طراح پارچه برای موفقیت در کار خود احتیاج به هنر دارد زیرا حاصل کار او احتیاج به توان برقراری ارتباط با مخاطب دارد.
به جای بکارگیری و استفاده نقوش انتزاعی و گرافیکی برای حفظ کردن اصالت سنت می توان از موتیف های متاثر از نمادهای سنتی استفاده کرد. گرافیک و طرح های بومی در طراحی پارچه می تواند هنر و صنعت بافندگی را متحول کند. ترکیب گرافیک و هنر اصیل می تواند انگیزه صنعتگران را برای نوآوری افزایش دهد و در نتیجه بازارهای جهانی استقبال گسترده از طرح های ایران داشته باشند.
با همین رویکرد، کارگاه آموزش تخصصی طراحی سنتی منسوجات با رویکرد استانداردهای جهانی ویژه طراحان پارچه به همت اداره کل آموزش، طراحی و ترویج معاونت صنایع دستی و همکاری بخش خصوصی برگزار می شود و ویژه طراحان پارچه است که با اصول و مبانی طراحی و نرم افزار فتوشاب آشنایی دارند.
کارگاه آموزش تخصصی طراحی سنتی منسوجات با رویکرد استانداردهای جهانی در دو هفته متوالی در تاریخ های 4 آذر و 11 آذر سال جاری در محل سالن کنفرانس گالری صنایع دستی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد از ساعت 9:30 تا 14:30 برگزار می شود.
جلسه نخست کارگاه آموزشی طراحی پارچه به صورت دستی است و در جلسه دوم با کمک نرم افزار انجام می شود. این آثار به مدت یک هفته در نمایشگاهی متشکل از کارهای تولید شده فراگیران در معرض نمایش عموم قرار می گیرد.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a