خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

قبادی در افتتاحیه دومین نمایشگاه لباس عاشورایی: انتقال آموزه‌های عاشورایی از طریق لباس هدف عمده ماست

26 شـهـريـور 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: احیای سنت های کهن و انتقال آموزه های دینی و فرهنگ عاشورایی از طریق لباس، هدف اصلی برگزارکنندگان نمایشگاه "لباس عاشورایی" است.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: از صدها سال پیش تاکنون یکی از گروه هایی که توانسته پرچم امام حسین (ع) را بالا نگه دارد و از نسلی به نسل دیگر منتقل کند، همین طراحان و تولیدکنندگان لباس بوده اند. این افراد همچنین نقش مهمی در شکل دادن به هیئت های عزاداری داشته و دارند. بنابراین ایده و تفکرشان مذهبی است و لباسی که بر اساس این ایده و این طرز تفکر شکل بگیرد، ارزشمند است.
قبادی همچنین بیان کرد: طرح و ایده دوخت و طراحی لباس با استفاده از آموزه های حسینی از سال ها پیش مورد توجه بود و تلاش های پراکنده و غیرمنسجمی برای رقم زدن این رویداد بزرگ دینی و مذهبی انجام شده بود. اما نمایشگاه لباس عاشورایی به این تلاش ها سر و سامان داد و یادآوری کرد که حوزه پوشاک سهم قابل توجهی را در انتقال مفاهیم دینی و آموزه های امام حسین (ع) بر عهده دارد.
وی به تلفیق هنر ـ صنعت اشاره و گفت: در نمایشگاه لباس عاشورایی، یکی از اهداف مهم، تحقق زندگی به سبک ایرانی ـ اسلامی و بر اساس آموزه های دینی است. در این نمایشگاه با استفاده از نمادهای دینی، زمینه های مؤثری برای انتقال مفاهیم ارزشی فراهم آورده می شود و یکی از رسالت های مهم کارگروه مد و لباس کشور، جریان سازی در زمینه انتخاب لباس با ویژگی های ایرانی ـ اسلامی است.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، احیای سنت های کهن را یکی دیگر از اهداف نمایشگاه لباس عاشورایی دانست و افزود: تلاش ما بر این بوده که همه هنرمندان و تولیدکنندگان را مشارکت دهیم. امسال شاهد مشارکت بیشتر طراحان و تولیدکنندگان از استان های مختلف کشور بوده ایم. هدف ما این است که سنت های کهن را احیا کنیم و به نمادهای عاشورایی جنبه کاربردی ببخشیم.
در این مراسم همچنین حجت الاسلام مرتضوی عضو شورای فرهنگ عمومی در سخنانی کوتاه بیان کرد: آنچه برای ما اهمیت دارد، معرفت حسینی است. اگر بتوان یک نمایشگاه دائمی ایجاد کرد و همه کارهایی را که بیانگر محرم و فرهنگ عاشورایی است، در آن به نمایش گذاشت، اتفاق خوشایندی است.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران