خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

اعلام جزئیات برپایی دومین نمایشگاه لباس عاشورایی

20 شـهـريـور 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- مدیر روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از آغاز رسمی دومین نمایشگاه لباس عاشورایی در آستانه ایام ماه محرم خبر داد.
ابوالفضل علی پور، مدیر روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور درباره جزئیات برپایی دومین نمایشگاه لباس عاشورایی به خبرنگار هنرآنلاین گفت: از زمان انتشار فراخوان جشنواره، بالغ بر 250 اثر به دبیرخانه ارسال شد که هم اکنون در مرحله داوری و انتخاب نهایی برای حضور در نمایشگاه قرار دارند.
مدیر روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور درباره زمان و مکان برپایی این نمایشگاه بیان کرد: مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه لباس عاشورایی در روز 25 شهریور ماه و با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جمعی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس، صاحبان برند و جمعی از طراحان و تولیدکندگان در تالار وحدت برگزار می شود و این نمایشگاه تا اول مهرماه از ساعت 10 تا 17 در طبقه دوم تالار وحدت میزبان علاقه مندان است.
علیپور با اشاره به رشد کمی و کیفی آثار رسیده به این دوره از جشنواره اظهار داشت: تجربه موفق نخستین دوره این نمایشگاه و حرکت روبه جلو در ارائه لباس های عاشورایی متناسب با فرهنگ اسلامی و ایرانی نشان از آن دارد که لباس می تواند به عنوان یک رسانه در انتقال فرهنگ عاشورایی نقش بسزایی ایفا کند.
او همچنین به برپایی نشست های تخصصی و کارگاه های آموزشی اشاره و تصریح کرد: این بخش ها به منظورهر چه پربارتر شدن این جشنواره و در قالب فعالیت هایی مانند کارگاههای آموزشی، نشست علمی، شب شعر و طراحی پرچم ویژه مراسم عزاداری برگزار می شوند.
مدیر روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور بر افزایش تنوع موضوعی آثار در این دوره از جشنواره تأکید کرد و گفت: محورهای موضوعی نمایشگاه شامل لباس عزاداری اقوام استان ها در ماه محرم و صفر، لباس های آئینی در مراسم عزاداری در تکایا و هیئت ها و استفاده در ایام محرم، لباس مراسم تعزیه خوانی واقعه روز عاشورا، لباس عاشورائیان با نگاه روزشمار واقعه عاشورا، طراحی پارچه با مضامین اشعارمرتبط با موضوع عاشورا، داستان های وقایع عاشورا و استفاده و بکارگیری اشعار محتشم کاشانی، عمان سامانی و ... در طراحی لباس در فراخوان جشنواره عنوان شده بود و خوشبختانه در این دوره آثار رسیده به دبیرخانه به بیشتر بخش ها اختصاص داشتند که این خود نشان از میزان اهمیت موضوع در حوزه های مختلف و لزوم پرداخت مؤثر به آن ها درقالب چنین رویدادی را دارد.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران