خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

90 درصد واردات پوشاک غیرقانونی است

8 شـهـريـور 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- دبیر کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: 90 درصد از پوشاک وارداتی، قاچاق وارد کشور می شود.

حمید قبادی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: آمار رسمی ورود پوشاک به کشور 65 میلیون دلار است، اما ستاد مبارزه با قاچاق کالا، این رقم را بیش از 2 میلیارد دلار برآورد کرده است.
وی بابیان اینکه ورود پوشاک از کشورهای متعدد به صورت مستقل یا اعطای نمایندگی صورت می گیرد، افزود: بر اساس یک پژوهش، آمار گمرک های 7 کشور نشان می دهد که حدود یک میلیارد دلار پوشاک به طور رسمی از این کشور ها به ایران صادر شده است که بیش از 90 درصد پوشاک وارد شده به کشور غیرقانونی است.
قبادی گفت: حجم گردش اقتصادی در صنعت پوشاک بسیار قابل توجه است و بر اساس آمار سازمان آمار در بخش سهم پوشاک در سبد کالاهای مصرفی خانوار شهری و روستایی به صورت میانگین بین 30 تا 50 هزار میلیارد تومان برآورد می شود.
وی افزود: بیش از 400 برند خارجی در کشور فعالند که بر اساس گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان یکی از اعضای کارگروه مد و لباس، تنها 10 برند با 27 فروشگاه مجوز قانونی دارند.
دبیر کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به متخلفان در این زمینه هشدار داد و گفت: برخی با سرمایه گذاری بیش از 20 برند را به خود اختصاص داده اند و در واقع پدر پوشاک غیرقانونی کشور محسوب می شوند که با شناسایی آن ها بر اساس قانون، موضوع را به قوه قضائیه ارجاع داده ایم.
قبادی افزود: با پایان مهلت قانونی قوه قضائیه، به صورت جدی با این برندهای متخلف برخورد می شود.
وی با بیان اینکه با مد و لباس به صورت قانونی مخالفتی نداریم گفت: نباید اجازه سوء استفاده از این قانون را داد.
قبادی در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از رسانه ملی به منظور فرهنگ سازی در زمینه مد و لباس افزود: برنامه های رسانه ملی در کارگروه مد و لباس رصد می شود و از 500 ساعت اکنون به 2 هزار و 500 ساعت افزایش پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه برنامه رسانه ملی در بخش های مختلف و در قالب های متفاوت ارائه شده است، گفت: از تیزرهای 45 ثانیه ای تا برنامه های گفتگو محور بیش از 2 ساعت در زمینه پوشاک پخش شده است که از رسانه ملی قدردانی می شود.
دبیر کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: حجم گردش مالی در پوشاک کشور بالاست و این حجم به سبب مصرفی بودن این کالا، هر سال قابل تکرار است که این موجب سوء استفاده برای متخلفان جذابیت اقتصادی دارد.
قبادی با بیان اینکه مد و لباس بر فرهنگ، اقتصاد، سیاست و اجتماع تأثیرگذار است، گفت: از 3 قانون بالادستی ساماندهی مد و لباس، ممنوعیت بکارگیری اسامی بیگانه و قانون مبارزه با قاچاق کالا ها برای مبارزه با متخلفان در حوزه مد و لباس استفاده می شود.
وی با قدردانی از زحمات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و همچنین اتحادیه ها گفت: متأسفانه حجم بالایی از ورود کالای غیرقانونی در این زمینه وجود دارد که به هماهنگی و برنامه ریزی مناسبتری در این زمینه نیاز است.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران