خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

تاثیر گذاری رسانه ملی بی بدیل است

8 شـهـريـور 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

ه مد- به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حمید قبادی گفت: حتی اگر عده ای رسانه ملی را نبینند، اما پس از اطلاع از اهمیت موضوع مطرح شده آن را حتی با تاخیر پیگیری می کنند.

وی اضافه کرد: مسئولیت فرهنگ سازی و تبلیغ در زمینه مد و لباس بر شانه رسانه ملی است و کارگروه مد و لباس از فعالیت های این رسانه قدردانی می کند.

دبیر کار گروه مد و لباس افزود: خبر، تاثیرگذارترین بخش رسانه در اطلاع رسانی است.

وی اضافه کرد: کارگروه مد و لباس برنامه همه رسانه های فارسی زبان داخلی و معاند را در زمینه مد و لباس رصد می کند.

قبادی افزود: اجحاف به شهروندان ایران در زمینه فروش برندهای خارجی به گونه ای است که اگر تقلبی هم نباشند از بخش کنار گذاشته شده پوشاک این برند ها با قیمت نازل خریداری شده، اما به قیمت های گران و اصلی آن ها را می فروشند.

وی اضافه کرد: حتی کالاهای تقلبی با برندهای خارجی نیز به گونه ای تبلیغ این برندهاست.

قبادی با بیان اینکه فروش کالای داخلی با برند خارجی نیز قاچاق محسوب می شود گفت: 15 شرکت بصورت گسترده این برند ها را برای نصب روی تولیدات داخلی منتشر می کنند که فروشندگان خود آن ها را در بازار به فروش می رسانند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: اگر دستگاه های اجرایی به ماده 9 قانون ساماندهی مد و لباس عمل کنند و پوشاک کارکنانشان را از تولیدات داخل تهیه کنند کارخانه های پوشاک داخل می توانند با تمام ظرفیت به فعالیت خود ادامه دهند.

قبادی با بیان اینکه برخلاف تصور صنعت پوشاک کشور نیز همانند نساجی ورشکسته محسوب نمی شود گفت: برخی از تولیدات نساجی و صنعت پوشاک به خارج نیز صادر می شوند.

وی افزود: متاسفانه برخی از سرمایه گذاران با حدود 30 برند به عنوان پدر پوشاک قاچاق در کشور فعال شده اند و به (کاسپین مد) هشدار می دهیم اگر در مهلت قانونی مجوزهای لازم را کسب نکنند به صورت جدی برخورد خواهد شد.

قبادی اضافه کرد: برندهای متخلف پوشاک شناسایی و به قوه قضائیه معرفی شده اند.

وی افزود: قوه قضائیه برای آخرین بار تا حدود یک ماه آینده به برندهای غیرقانونی مهلت داده است تا مجوزهای لازم را دریافت کنند.

قبادی گفت: مجوزهای لازم با مشارکت 20 درصدی ایرانی در تولید کالا و همچین صادرات نیمی از محصولات به خارج از کشور ارائه می شود که اکنون قوه قضائیه تعهد به مشارکت 20 درصدی داخلی را نیز می پذیرد.

دبیر کار گروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: علاوه بر دبیرخانه کارگروه هر یک از اعضای آن نیز باید بر اساس برش های قانونی موظف، پاسخگو باشند به عنوان مثال آموزش و پرورش اصفهان بخشنامه کرده است که نرخ روپوش مدارس نباید بیش از 35 هزار تومان باشد که این امر موجب استفاده از پارچه های بی کیفیت و دوخت نامرغوب می شود و به سلامت جسمی دانش آموزان زیان وارد می کند.

قبادی در ادامه با بیان اینکه بر اساس آمار 65 میلیون دلار پوشاک قانونی وارد کشور می شود گفت: با نگاه ساده می توان تجارت ده ها برابری این کالا را در کشور مشاهده کرد به گونه ای که حتی اجاره اماکن فروش برندهای خارجی در کشور نیز بیش از 65 میلیون است.

دبیر کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: استان های تهران، مازندران و خراسان رضوی بیشترین تخلفات برندهای غیرقانونی را به سبب فعالیت مجتمع های تجاری به خود اختصاص داده اند.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران