خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

دومین نمایشگاه لباس عاشورایی؛ انعکاس یک رسالت فرهنگی ـ دینی

7 شـهـريـور 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- احیای فرهنگ غنی و مستتر در لباس عاشورایی مسئله فرهنگی مهمی است که می توان گفت با برپایی نمایشگاه لباس عاشورایی و تداوم این نمایشگاه نشان دهنده توجه کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به آن است.
به گزارش خانه مدبه نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) یکی از مصادیق تحقق فرهنگ عاشورایی در جبهه های فرهنگی و هنری کشور، بدون شک برپایی نخستین نمایشگاه لباس های عاشورایی در سال گذشته بود.
لباس از آغاز پیدایش جوامع انسانی به عنوان یکی از مهمترین رسانه های انتقال ارزش ها و باورها مطرح بوده و بارها توانسته است بستری برای تعریف سبک زندگی در سایر کشورها ارائه دهد.
اما برپایی نمایشگاه لباس عاشورایی چه در دوره نخست و چه با انتشار فراخوان دومین دوره برگزاری خود، نشان از اهمیت موضوع انعکاس رسالت فرهنگی و دینی در کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور دارد و به ظن بسیاری از کارشناسان، احیای فرهنگ غنی و مستتر در لباس عاشورایی را در راستای قانون کارگروه قرار داده است.
شاید در نگاه نخست این تلقی وجود داشته باشد که پرداختن به موضوع لباس عاشورایی تنها نیاز طیف خاصی از جامعه آن هم برای برهه ای کوتاه از سال را فراهم می کند اما اگر به کارکرد ایده پردازی در زمینه طراحی مد و دوخت لباس اذعان داشته باشیم، ثمرات مثبت برپایی این رویداد را در تمامی ایام سال مشاهده خواهیم کرد.
بر اساس گزارش ایکنا دومین نمایشگاه لباس عاشورایی نیز با هدف تعظیم شعائر و احیای فرهنگ غنی اسلام در راستای قانون کارگروه ساماندهی مد و لباس، ترغیب و تشویق طراحان برای ارائه ایده ها با نگاه دینی و طرح لباس مذهبی، عزاداری و عاشورایی در گروه های سنی مختلف، ارج نهادن به زحمات پیشکسوتان، چهره های ماندگار و فعالان این عرصه، بررسی نقش لباس و کاربرد آن در ایام محرم و شیوه های انتقال فرهنگ عاشورا، به کارگیری علایم و نشانه های اقوام ایرانی در لباس های مذهبی و عاشورایی و جلوگیری از ترویج لباس مبتذل در مراسم عزاداری و هیئت های مذهبی برگزار خواهد شد.
از سوی دیگر توجه میلیونی مردم ایران و جهان به مسئله پیاده روی حسینی و لزوم طراحی لباس مناسب با ویژگی های خاص از نظر جنس پارچه، دوخت، الگوی طراحی، سبک طراحی، شعارهای محوری پیاده روی اربعین و ... لزوم توجه جدی تر به مسئله لباس عاشورایی را نشان می دهد که به نظر می رسد کارگروه ساماندهی مد و لباس باید نگاه ویژه ای در برپایی نمایشگاه لباس عاشورایی به مناسبت اربعین داشته باشد.
علاقه مندان جهت ارسال طرح های خود و شرکت در فراخوان دومین نمایشگاه لباس عاشورایی می توانند به سایت رسمی بنیاد ملی مد و لباس کشور به نشانی www.iranmode.com مراجعه کنند.
یادآوری می شود: نمایشگاه آثار این دوره، شهریور ماه سال جاری برپا می شود .

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a