خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

بازار پیراهنهای مردانه از لیبلهای تقلبی تا کاهش تعرفههای گمرکی

1 شـهـريـور 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- اینکه کاهش تعرفههای گمرکی موجب شده است واردات پوشاک به شکل قانونی رونق پیدا کند، برای تداوم روند جولان برندهای خارجی در ایران کفایت می کند اما اینکه تولیدکننده ایرانی بجای نام و نشان خود، عناوین برندهای خارجی را مورد استفاده قرار دهد جای بسی تأسف دارد.
طی روزهای گذشته، مجتبی درودیان، رئیس اتحادیه پیراهندوزان کشور در گفت وگویی با ایسنا از از تعطیلی 40 درصد واحدهای تولیدی این صنف در سال گذشته خبر داده و گفته است در حال حاضر در بازار پوشاک رکود شدیدی حاکم است که یکی از دلایل عمده این رکود را میتوان به واردات برندهای مختلف مربوط میشود.
بنا بر تأکید درودیان، لازم است قبل از واردات این کالاها امکاناتی در اختیار تولید کنندگان قرار گرفته و تمهیداتی اندیشیده شود تا برای این بخش قدرت رقابت وجود داشته باشد.
رئیس اتحادیه پیراهن دوزان در بخش دیگری از صحبتهای خود به ارائه توضیحاتی درباره شرایط این روزهای بازار پرداخت و عنوان کرد: اکنون مدتی است به دنبال ثبات نرخ ارز، تهیه مواد اولیه ما تقریبا هزینه یکسانی دارد اما هزینههایی مانند کارگر و هزینههای سربار به طور دائم در حال افزایش است و همین مساله موجب میشود هزینههای ما در قیاس با نمونه خارجی بالاتر بوده و قدرت رقابت ما کمتر شود. بدین ترتیب شاهد هزینههای بالا و از سوی دیگر رکود و فروش پایین هستیم و همین شرایط موجب میشود بسیاری از تولید کنندگان به تغییر کار یا تعطیلی فکر کنند.
اما یکی از نکات مهمی که این روزها نه فقط رئیس اتحادیه پیراهن دوزان بر آن اذعان داشته که بسیاری از تولیدکنندگان با این معضل دست به گریبانند استفاده از لیبلهای خارجی روی پوشاک ایرانی است که با هدف جلب اعتماد مخاطبان رضایتمند از پوشاک خارجی رو به افزایش نیز است.
این در حالی است که نه تنها موضوع استفاده از برچسب مشخصات بر روی پوشاک ایرانی و همچنین تمامی محصولات مرتبط با حوزه مد و لباس از سوی تولیدکنندگان و صاحبان برندهای ایرانی چندان جدی گرفته نمیشود بلکه با زدن برچسب خارجی روی کالای ایرانی، خیانت بزرگی در وهله نخست به کارگر ایرانی و در ادامه به شعور مصرفکننده میشود.
اینکه کاهش تعرفههای گمرکی موجب گردیده تا واردات پوشاک البته به شکل قانونی رونق پیدا کند، برای تداوم روند جولان برندهای خارجی در ایران کفایت میکند اما اینکه تولیدکننده ایرانی بجای نام و نشان خود، عناوین برندهای خارجی را مورد استفاده قرار دهد جای بسی تأسف دارد.
عطیه پژم

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a