خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

جزئیات نخستین نشست مشترک هم‌اندیشی دومین نمایشگاه لباس مدارس

21 مـرداد 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- به گزارش خانه مد به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، نخستین نشست مشترک هم اندیشی مسئولان کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و برگزارکنندگان این نمایشگاه با نمایندگانی از ادارات و سازمان های تابعه وزارت آموزش وزارت آموزش وپرورش که حوزه کاری آن ها مرتبط با موضوع نمایشگاه است به ریاست حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور برگزار شود.
حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در ابتدای این نشست از اداره کل آموزش و پروش شهرستان های استان تهران که پیش از این جلساتی را تدارک دیده و نکاتی را مطرح کرده است، کمال تشکر را به عمل آورد و گفت: آموزش و پروش به رغم همه سختی ها و مشغله هایی که به دلیل حساسیت در حوزه آموزش وپرورش دانش آموزان وجود دارد، کار خوبی را آغاز کرده است و تجربه برگزاری نخستین دوره این نمایشگاه بر این نکته تأکید کرد و صحه گذاشت که موضوع نمایشگاه لباس و اقلام مورد نیاز مدارس یک تکلیف تصریح شده قانونی است که تمایلات و سلایق شخصی نمی تواند در قانون گذاری این حوزه که به درستی در مفاد حوزه وظایف آموزش و پروش پیش بینی شده است منعی ایجاد کند.
وی با اشاره به اهمیت مبحث لباس دانش آموزان گفت: متأسفانه علی رغم اقدامات مؤثر انجام شده در ساماندهی این بخش نظیر برگزاری دور نخست این نمایشگاه که توانست الگوی مؤثری در پیشگاه تولیدکنندگان قرار دهد اما گاه بعضی ادارات کل تصمیماتی می گیرند که حتی با روح قانون نیز مغایرت داشته و به این واسطه شکایاتی هم از سوی اولیای دانش آموزان و هم مدیران مدارس مبنی بر استفاده نادرست از لباس مدارس واصل شد که جای تأسف دارد.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در ادامه با اشاره به اینکه متأسفانه به دلیل ضعف هایی که در زمینه طراحی لباس مدارس و همچنین استفاده از مواد و پارچه نه چندان مرغوب در تولید آن ها وجود دارد دانش آموزان رغبتی به استفاده از این البسه حتی با ماهیت آموزشی ندارند گفت: حقیقت تلخی وجود دارد و آن نکته ای است که به آینده به ویژه دانش آموزان دختر مربوط می شود و به جرات می توان گفت عدم تمایل و رغبت گروهی از دختران جوان به حفظ حجاب اسلامی، ریشه در خاطره و تجربه ناموفق آن ها با لباس فرم مدارس دارد.
وی به برگزاری دومین دوره نمایشگاه لباس مدارس اشاره کرد و گفت: تجربه برگزاری دور نخست این نمایشگاه نشان داد که اگر بخش مسابقه و رقابتی به این جشنواره و نمایشگاه اضافه شود به جهت ایجاد انگیزه مضاعف میان علاقه مندان و طراحان هم شاهد کیفیت مطلوب بیش از پیش آن خواهیم بود و هم اینکه خروجی مؤثر و کاربردی تری در سامان بخشی به این حوزه رقم خواهد خورد.
قبادی در ادامه با تأکید بر اینکه هدف از برگزاری این نشست تشریک مساعی با نمایندگان سازمان ها و ادارات وابسته به وزارت آموزش وپرورش در باب موضوع سامان بخشی به حوزه لباس مدارس است گفت: نکته ای که مورد تأکید است اینکه مباحث طرح شده در این سلسله جلسات علاوه بر پرداختن به مقوله ای ارزشی و عرفی جامعه اسلامی باید به مباحث مهم دیگری از جمله کیفیت در جنس پارچه، طرح و تولید البسه مدارس و اصول بهداشت و روان می پردازد.
وی با پیشنهاد برگزاری هر دو هفته یک بار این سلسله جلسات ضمن تأکید بر افزودن بخش مسابقه و رقابتی شدن نمایشگاه امسال، افزود: ضرورت دارد دو کمیته فرعی ذیل این جلسات که یکی با حضور مربیان و اولیا و دیگری با حضور مدیران اداری و اجرایی آموزش و پروش پیرامون موضوعات مرتبط تشکیل تا به تبادل نظر و افکار بپردازد تا نظرات آن ها نیز به موازات تصمیمات این سلسله جلسات تا حصول نتیجه نهایی و قابل تأمل به پیش رود.
مهناز احمدی: تنوع در لباس مدارس و بهره گیری از رنگ در لباس دانش آموزی اهمیت دارد
مدیرکل امور بانوان و خانواده آموزش وپرورش گفت: باید جدول زمان بندی نمایشگاه لباس مدارس با توجه به رقابتی که میان مراکز آموزشی در زمینه ثبت نام و سایر روال اداری به وجود می آید به گونه ای باشد که آن را تحت الشعاع قرار دهد.
مهناز احمدی در نخستین نشست مشترک هم اندیشی مسئولان کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و برگزارکنندگان دومین نمایشگاه لباس مدارس با نمایندگانی از ادارات و سازمان های تابعه وزارت آموزش وزارت آموزش وپرورش، با تشکر و قدردانی به واسطه دغدغه و نگرانی که در زمینه لباس مدارس به وجود آمده است گفت: سال گذشته این نمایشگاه در زمان نامناسبی برگزار شد که با توجه به تعطیلی مدارس برای اطلاع رسانی به دانش آموزان و مدیران دچار زحمت شدیم.
احمدی افزود: امسال با وجود اینکه شرایط به گونه ای است که فرصت برای ساماندهی و سیاست گذاری این بخش مربوط به سال تحصیلی 96 -97 را از دست دادیم اما زمان برگزاری نمایشگاه بسیار مطلوب به نظر می رسد و امیدواریم برنامه ریزی خوبی را برای سال های آینده آموزش در نمایشگاه امسال شاهد باشیم.
وی با تأکید بر اینکه باید جدول زمان بندی این نمایشگاه و برگزاری آن با توجه به رقابتی که میان مراکز آموزشی در زمینه ثبت نام و سایر روال اداری به وجود می آید به گونه ای باشد که آن را تحت الشعاع قرار دهد تصریح کرد: از آنجا که در اغلب مواقع حتی ثبت نام ها برای سال تحصیلی آینده در بهمن و اسفند سال قبل اتفاق می افتد و تا اردیبهشت سال آتی موضوع پوشش البسه دانش آموزان هم مشخص شده لذا بهترین زمان برای برگزاری این نمایشگاه محدوده آذرماه تا بهمن است.
احمدی با اشاره به وجود ظرفیت های گسترده در وزارت آموزش وپرورش تأکید کرد که لازم است از همه این ظرفیت ها در برپایی نمایشگاه مناسب، مؤثر و جریان ساز بهره جست.
مدیرکل امور بانوان وزارت آموزش وپرورش افزود: تنوع در لباس مدارس و بهره گیری از رنگ های شاد و مناسب با مقاطع سنی و استفاده از ظرفیت های بومی در طراحی لباس دانش آموز بسیار حائز اهمیت است.
لزوم توجه به نقطه نظرات اولیاء دانش آموزان در راستای فرهنگ سازی برای پوشش مدارس
نماینده دفتر مرکزی انجمن اولیاء و مربیان در نشست هم اندیشی دومین نمایشگاه لباس مدارس گفت: لازم است به نقطه نظرات اولیاء دانش آموزان در راستای فرهنگ سازی برای پوشش مدارس توجه شود.
موسوی از کارشناسان حاضر در نخستین نشست هم اندیشی دومین نمایشگاه لباس مدارس با تأکید بر استفاده از ظرفیت هنرجویان هنرستان های فنی مرتبط با حوزه پوشاک گفت: این هنرجویان در دوره های آموزشی و صنعتی که می گذرانند با مقوله تولید و دوخت و طراحی آشنا می شوند اما مسئله مهمی که وجود دارد اینکه برای آن ها مسئله تولید صنعتی ناآشناست که باید از مسیر این نمایشگاه توجیه شوند.
ولی زاده دیگر سخنران این نشست به نمایندگی از دفتر مرکزی انجمن اولیا و مربیان نیز به تجربه موفق این انجمن در پوشش مدیریتی مقولاتی همچون ایاب و ذهاب و بوفه های مدارس اشاره کرد و گفت: لازم است به نقطه نظرات اولیاء دانش آموزان در راستای فرهنگ سازی برای پوشش مدارس توجه شود.
جنیدی به نمایندگی از معاونت پشتیبانی سازمان دانش آموزش شهرستان های استان تهران نیز مسئله برگزاری نمایشگاه و ساماندهی لباس مدارس را از دو منظر اقتصادی و فرهنگی مورد توجه قرار داد و گفت: قطعاً از نظر فرهنگی به واسطه هدفمند شدن این موضوع و جلوگیری از ناهنجاری های احتمالی، شرایط بسامان تری را در پوشش دانش آموزان در آینده زندگی آن ها شاهد خواهیم بود.
وی ادامه داد: مهم ترین حلقه مفقوده در اجرای این طرح و الگوسازی لباس مدارس از رهگذر برگزاری نمایشگاهی که به همت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور برگزار می شود مدیران مدارس هستند که می بایست نقش مؤثرتری داشته باشند.
در ادامه جلسه دبیران بخش طراحی، صنعت و مجری نمایشگاه نیز به بیان نظرات خود در خصوص برگزاری هر چه بهتر و مؤثرتر نمایشگاه لباس مدارس پرداختند.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران