خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

یادداشت دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به مناسبت روز خبرنگار

17 مـرداد 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در یادداشتی به مناسبت روز خبرنگار نوشت، رسالت خبرنگار نیز مثل یک طراح لباس، به رخ کشیدن فرهنگ و هنر اصیل اسلامی ـ ایرانی است.
در متن این یاداشت که به مناسبت 17 مرداد و روز خبرنگار منتشر شده آمده است:
" بسم الله الرحمن الرحیم
سپاس و حمد از آن خدایی است که به قلم و آنچه می نویسند، سوگند یاد کرد و اهمیت خردورزی و نوشتن را به آدمی خاطرنشان کرد.
هفدهم مردادماه در تقویم رسمی کشور به نام روز خبرنگار مزین گردیده است. آنان که رسالتشان آگاهی بخشی است. آنان که پیغامبران علم و روشنی بخشان ظلمت جهل اند.
خبرنگار مسئول انتقال مفاهیم و اخباری است که در جهان امروز و در هزاران نقطه دنیا رخ می دهد. نقد، تحلیل، بررسی، مداقه، ظریف بینی، موشکافی، ریزبینی و اشراف او به موضوع آنگاه که با هوشمندی او عجین می شود، حاصلش بارقه ای از علم و آگاهی است که به مردم هدیه می کند. این رسالت آنقدر می تواند اثرگذار باشد که جامعه ای را به سوی امید رهنمون شود و دریچه ای به آینده ای سپید بگشاید.
اهمیت این شغل در هر دوره از تاریخ متفاوت از دوره قبل است و شاید بتوان گفت هیچ دو دوره ای از تاریخ را نمی توان یافت که خبرنگار کارش را یکسان و مشابه انجام داده باشد، چرا که جوهره این کار، پویایی و حرکت است و ماهیتاً با ایستایی متضاد.
یک خبرنگار از آن جهت که می تواند رخدادهای حوزه فرهنگ، تاریخ و هنر اسلامی و ایرانی را فراگیر و جهانی کند، با طراح لباس شباهت می یابد چرا که او هم با استفاده از عناصر بومی سعی در به رخ کشیدن فرهنگ و هنر اسلامی ـ ایرانی دارد.
بر خود فرض می دانم این روز را به تمامی خبرنگاران ایران اسلامی تبریک گفته و از خداوند برایشان آرزوی توفیق روزافزون داشته باشم."

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a