خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

ربع قرن با "صد اثر صد هنرمند" گالری گلستان / آثار 257 هنرمند در قدیمی‌ترین رویداد تجسمی

24 تـيـر 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- این قدیمی ترین نمایشگاه تجسمی در بخش خصوصی ست که مرداد 1371 توسط لیلی گلستان بنیانگذاری شد؛ جالب اینجاست که این رویداد از بدو تاسیس، ضمن ارائه آثار با کیفیت، دغدغه اقتصاد هنر داشت و توانست با معرفی خریداران تازه، رد پایی ماندگار از خود به جای گذارد.
به گفته مدیر گالری گلستان، برای حضور در این دوره 480 سی دی از سوی هنرمندان سراسر ایران به این گالری رسید که هر یک چندین اثر هنری را شامل می شد؛ در نهایت هم آثار 257 هنرمند پذیرفته شد که از هر هنرمند یک اثر روی دیوار می رود. به رسم این رویداد هرکاری که فروش برود از دیوار برداشته و کار دیگری از همان هنرمند جایگزین می شود.
گلستان تاکید دارد این دوره صد اثر صد هنرمند هم از نظر کیفیت آثار ارائه شده و هم قیمت های بسیار مناسب مورد توجه خریداران قرار خواهد گرفت ضمن آنکه چونان همیشه دقت شده برای سلایق مختلف، آثاری متنوع به روی دیوار رود.
صد اثر صد هنرمند تا 25 مرداد هر روز از 4 تا 8 عصر دایر است و تنها روزهای پنجشنبه تعطیل خواهد بود .
لیلی گلستان در توضیح چگونگی شکل گیری این اتفاق هنری گفته است: " چند سالی از آغاز به کار گالری می گذشت، هر تابستان با مسافرانی که از خارج از کشور بر می گشتند مواجه بودم که برای تعطیلات به ایران آمده و می‎خواستند نقاشی خریداری کنند اما به دلیل تعطیل بودن گالری زنگ خانه مرا می‏زدند؛ پس از مدتی با خودم فکر کردم من تمام تابستان در حال رفت و آمد به گالری هستم چرا یک نمایشگاه تابستانه برگزار نکنم تا علاقه‎مندان فضایی برای خرید آثار هنری داشته باشند؟ سال 1371 بود که نخستین نمایشگاه "صد اثر صد هنرمند" با دقیقا صد هنرمند برگزار شد. نمایشگاه با استقبال قابل توجهی مواجه شد و کارها که از همان سال ها قیمت مناسبی داشتند به خوبی فروخته شدند. این موضوع مرا تشویق کرد و دوره‎های بعدی "صد اثر صد هنرمند" یکی پس از دیگری برگزار شد. هر دوره به تعداد هنرمندانی که دوست داشتند در نمایشگاه حضور داشته باشند افزوده شد تا اینکه سال گذشته تعداد شرکت‎کنندگان به دویست و بیست نفر و سال جاری به 257 هنرمند رسیده است و از کف تا سقف گالری با اثر هنری فرش می شود."
شایان ذکر است نشانی گالری گلستان دروس، خیابان کماسایی، پلاک 34 هست.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a